Palangoje – spindinčių Kalėdų laukimo laikotarpis: įžiebė dar niekur neregėtą eglių eglę

  • Teksto dydis:

Daugybe šventinių dekoracijų pasipuošęs didžiausias šalies kurortas šįvakar įžiebė išskirtinę, Lietuvoje, o gal ir niekur kitur dar neregėtą eglių eglę ir pradėjo spindinčių pajūrio Kalėdų laukimo laikotarpį.

Skambant nuotaikingai muzikai ir daugybės susirinkusių žiūrovų plojimams, Palangoje, prie legendinio Kurhauzo, įžiebta beveik dešimt metrų siekianti neįprasta žaliaskarė. Stebuklingus burtažodžius, kuriems buvo pavaldus svarbiausios kurorto puošmenos įžiebimo pultas, tarė iš praeities į ateitį keliaujantys Palangos kurorto įkūrėjai grafai Tiškevičiai, Kalėdų senelis ir miesto vadovas Šarūnas Vaitkus.

Palanga, šiemet minėjusi 770 – ąjį gimtadienį, į ateinančius metus žengia su dar viena, kurortui ypač svarbia data – sukanka 200 metų, kai grafas Mykolas Tiškevičius, lyg šių laikų verslininkas, itin susidomėjo Lietuvos pajūriu ir, įžvelgęs čia puikias plėtros galimybes, įsigijo Palangos valdą bei keletą aplinkinių dvarų.

Būtent todėl šįvakar Kalėdų laukimo pajūryje pradžios šventėje „Spindinčio miesto Kalėdinis atvirlaiškis“ pagrindiniais herojais tapo veidrodiniais kostiumais pasipuošę grafai Tiškevičiai, kuriuos įkūnijo aktorius Karolis Makauskas ir dainininkė Edita Bodrovaitė.

Kaip ir dera šeimoms skirtoje šventėje, renginio vedėjus grafus Tiškevičius lydėjo „žaisliukų” eisena – šokių mokyklos „Coda“ auklėtiniai. Scenoje taip pat pasirodė talentingas dainininkas palangiškis Kristupas Kerulis, prie jo jungėsi Klaipėdos operos studijos vaikai, „Tina Dance“ šokėjai. Skambėjo dainos iš garsiausių pasaulio miuziklų ir filmų visai šeimai, pasirodymus papuošė įspūdingas lazerių šou.

Suspindo tikras eglučių miškas

Svarbiausios pajūrio kurorto eglės meninė idėja iki pat jos įžiebimo šventės laikyta itin didelėje paslaptyje. Būtent todėl neįprastas žaliasis medis jau spėjo pelnyti paslaptingiausios Lietuvoje žaliaskarės vardą.

Palangos eglių eglę sudaro beveik du šimtai eglučių, kiekviena iš jų – nuo 1,5 iki 2,5 metro aukščio. Tad įžiebus žaliaskarę kurorte vienu metu suspindo ištisas stebuklingas Kalėdų miškas. Penktadalis visų medelių yra vazonuose. Eglių eglę įspūdingai papuošė 12 tūkstančių lempučių.

Palangos meras Š.Vaitkus, jau įžiebus eglių eglę, atskleidė, kad iš pradžių norėta visą neįprastą žaliąjį medį sukonstruoti vien tik iš vazonuose auginamų eglučių, tačiau įvertinus tai, kad kiekvienas toks vazonas sveria daugiau kaip 30 kilogramų, minties atsisakyta – būtų tekę piramidėje sutalpinti ne tik 6 tonas vazoninių žaliaskarių, bet ir gaminti tai galinčias išlaikyti atitinkamas sunkiasvores metalo konstrukcijas.

Visos eglutės įsigytos iš jas specialiai Kalėdoms auginančių medelynų, o pasibaigus šventėms esančios vazonuose bus pasodintos Palangos viešosiose erdvėse.

Išpuoštas visas pajūrio kurortas

Daugybė Kalėdų dekoracijų, lempučių, švieselių jau spindi ir visame kurorte. Šiemet visiškai naujomis dekoracijomis išpuoštos Grafų Tiškevičių alėja ir Jūros gatvė Šventojoje, šventinę nuotaiką kuria ir Kretingos gatvė, kuria įvažiuojama į Palangą, pagrindinės ir labiausiai lankomos kurorto gatvės ir, žinoma, pati populiariausia J.Basanavičiaus gatvė. Čia bei pirmąsyk Šventojoje puikuojasi ir išpuoštų gyvų eglučių alėjos.

Taip pat šalia Kurhauzo ir kurorto centre įrengtos įspūdingos spindinčios tūrinės dekoracijos – jas bus galima ne tik apžiūrėti, bet ir pasižvalgyti jų viduje.

Gruodžio 9 dieną antroji, bet ne mažiau svarbi ir puošni Kalėdų eglė bus įžiebta Šventojoje. Jos dekoravimas atitiks šios kurorto vietovės pastarųjų dienų darbus ir svajones – žaliaskarė bus skirta sparčiai kylančiam Šventosios uostui, tad ją puoš daugybė jūrinių elementų. Tai bus žaisminga ir labai jūriška eglutė.

Verslininkai kviečia žiemiškų atostogų, miestas – į nemokamus renginius

Skaičiuojama, kad Palangos viešąsias vietas papuoš arti tūkstančio šventinių puošybos elementų. Ko gero, antra tiek, o gal ir daugiau savo įstaigoms ir jų aplinkai papuošti panaudos ir kurorto verslininkai, jau baigiantys dėlioti dekoracijų akcentus, švenčių sutikimo programas ir valgiaraščius.

Palangos viešbučiai svečiams šią žiemą siūlo ne vien pasitikti gražiausias metų šventes, bet ir surengti sau tikras žiemiškas atostogas pajūryje. Parengti specialūs poilsio paketai, kuriuose gausu SPA procedūrų, aktyvaus laiko su atžaloms, specialių vakaro valgiaraščių restoranuose bei kavinėse, malonių šventinių staigmenų. Ypač daug veiklų viešbučiuose numatyta mažiesiems kurorto lankytojams.

Labai gausi kurorte ir kultūrinių renginių programa. Palangos koncertų salėje jau nuo gruodžio 1 d. renginiai vyks kiekvieną savaitgalį, o paskutiniąją gruodžio savaitę, kuomet pats laikas pailsėti ir pasimėgauti atostogomis pajūryje, – kiekvieną vakarą. Repertuaras itin platus, jis skirtas ir populiariosios, ir klasikinės ar chorinės muzikos gerbėjams, teatrinio meno ir baleto mylėtojams. Scenoje išvysime ir žinomų bei populiarų užsienio šalių atlikėjų.

Ypač daug renginių kurorto svečiams parengė miestas, didžioji jų dauguma – nemokami. Visa išsami šventinių miesto renginių Palangoje programa čia.NAUJAUSI KOMENTARAI

Beno

Beno portretas
Nekokia šventė, trūko fantazijos rengėjams, beskonybe gerbiamieji!

Morta

Morta portretas
valdanti partija ir miesto vadovas išsikvepe galutinai

karalius nuogas

karalius nuogas portretas
kažkokia plati, kaip svorio priaugusi eglė, kam išradinėti dviratį, kad tik mandriau! Įdomu idėjos kaina eur kiek ? pasiilgome tikros kalėdų eglės, negi nėra palangiškių kurie padovanotų …
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių