Kokias partijas ir organizacijas remia klaipėdiečiai?

Šiemet beveik šešiasdešimt tūkstančių Klaipėdos apskrities gyventojų paramai skyrė apie 1,9 mln. eurų. Mokesčių inspekcija antradienį ėmė pervesti paramos lėšas įvairiems gavėjams.

Dėmesys – gyvūnų globėjams

Daugiausia paramos Klaipėdoje ir jos apskrityje sulauks gyvūnų globos namai "Linksmosios pėdutės" – 1 766 gyventojai šiemet šiai įstaigai skyrė per 53 tūkst. eurų.

Tarp Klaipėdos rajono paramos gavėjų pagal skirtą sumą pirmauja Gargždų "Minijos" progimnazija, Kretingos rajone – Pranciškonų gimnazija, Neringoje – Lietuvos "Optimist" jachtų klasės buriuotojų asociacija, Palangoje – viešoji įstaiga "Užtaisas", Skuodo rajone – Ylakių seniūnijos kaimų bendruomenė, Šilutės rajone – asociacija "Gyvūnų užuovėja".

Akcentuojama, kad pirmiausia gyventojų lėšos pervedamos tiems paramos gavėjams, kuriems visi rėmėjai paramą paskyrė tik elektroniniu būdu.

Taip pat nauja tai, kad nuo šiol informacija apie paramos gavėjams skirtas lėšas viešai skelbiama Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje.

Keitėsi tvarka

"Planuojama, kad nuo 2020-ųjų bus priimami tik elektroniniu būdu užpildyti prašymai, o kiti metai bus paskutiniai, kai paramą bus galima skirti pildant ir popierinius prašymus. Jau keleri metai nebuvo galimybės prašymą pateikti per darbdavį, Valstybinė mokesčių inspekcija taip pat nepriėmė ir prašymų, jei juos urmu bandė pristatyti paramos gavėjai. Taip pat nenagrinėjome pluoštais atsiųstų arba į Valstybinę mokesčių inspekciją tiesiogiai atneštų prašymų, jeigu kartu su jais nebuvo pridėti dokumentai, patvirtinantys atstovavimą kiekvienam gyventojui, kurio prašymas yra teikiamas. Šių būtinų veiksmų Mokesčių inspekcija ėmėsi, kad, identifikuodama prašymus teikiančius asmenis, galėtų užtikrinti skaidrumą ir savanorišką paramos skyrimą", – teigė Klaipėdos apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Audrius Morkūnas.

Primenama, kad tinkamai užpildytą prašymą pervesti iki 2 proc. pajamų mokesčio dalį vienetams, turintiems teisę gauti paramą, ir (arba) iki 1 proc. dalį politinėms partijoms patogiausia pateikti elektroniniu būdu per Valstybinės mokesčių inspekcijos Elektroninio deklaravimo informacinę sistemą (EDS) arba išmaniąją e. VMI programėlę.

Partijoms – 75 tūkst. eurų

Gyventojai įvairias organizacijas kasmet gali paremti skirdami 2 proc., o partijas – 1 proc. sumokėto pajamų mokesčio.

Šiemet Klaipėdos apskrities paramos gavėjams ir politinėms partijoms iš viso skirta apie 1,6 mln. eurų paramos. Ją atseikėjo 56,8 tūkst. šalies gyventojų, iš jų 63 proc. prašymus pateikė elektroniniu būdu.

Klaipėdos apskrities politines partijas iš viso parėmė 4 394 gyventojai, joms skyrę per 75 tūkst. eurų.

Klaipėdos mieste daugiausia paramos – 7 893 eurai – skirti Liberalų sąjūdžiui, konservatoriai gavo 7 792 eurus, Lietuvos socialdemokratų partija paremta 4 528 eurais. Lietuvos socialdemokratų darbo partija tesulauks 119, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 449 eurų.

Neringiškiai labiausiai rėmė socialdemokratus ir liberalus, Palangoje ir Klaipėdos rajone – konservatorius.

Valstybinės mokesčių inspekcijos pateikti duomenys rodo, jog menkiausia parama Klaipėdos apskrityje teko Lietuvos tautininkų ir respublikonų partijai. Du skuodiškiai perpus šią partiją parėmė 75 euro centais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Zelemunčikas

Zelemunčikas portretas
Kaip remiamos partijos.Jeigu darbdavys liberalas,visi dirbantieji priverčiami skirti liberalams,jei socdenas-socdemams ir t.t.Tai tokia tos paramos savanoriška sudėtis.

mano

mano portretas
partija- mūsų namo bendrija.

Manyčiau,

Manyčiau, portretas
kad partijos turėtų išsilaikyti iš savo narių mokesčio.Turėtų dirbti taip,jog kuo daugiau žmonių norėtų stoti į partiją.O jeigu nesugeba pritraukti naujų narių,tai nieks kits čia nekalts,gyvenkit uż tiek kiek susirenkate.Kodėl turi būti skiriami pinigai iš visų žmonių sunešto biudżeto ?Kas balsuoja už vieną ar kitą partiją,tie lai ir skiria savo paramą.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių