Klaipėdoje skaičiuojami darbai prieš Seimo rinkimus: kokios naujovės laukia?

Klaipėdoje pradedama ruoštis spalį vyksiantiems Seimo rinkimams. Įvertinus visas mieste esančias rinkimų apylinkių patalpas, paaiškėjo, kad tik dalis jų pritaikytos neįgaliesiems, o vienai jų šiemet teks ieškoti naujų erdvių. Darbų ruošiantis rinkimams sąrašą ilgina ir saugumo reikalavimai dėl COVID-19 pandemijos.

Patobulins patalpas

Artėjant rudeniui Klaipėdoje pradedama aktyviau kreipti dėmesį į šiemet vyksiančius Seimo rinkimus.

Šiuo metu jau įvertintos visos balsavimo apylinkių patalpos ir tai, kaip jos pritaikytos neįgaliųjų poreikiams.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis aiškino, kad iš daugiau nei pusšimčio apylinkių šiuo metu neįgaliųjų poreikiams pritaikytos yra 30.

Pašnekovo teigimu, pasistengus, iki šiųmečių rinkimų pavyks pagal neįgaliųjų poreikius patobulinti dar aštuonias apylinkes.

Jų pritaikymas, anot A. Dobranskio, yra labiau organizacinio pobūdžio – balsavimą teks vykdyti pirmame pastato aukšte.

Likusios apylinkės liks tokios, kokios yra.

"Vyriausiosios rinkimų komisijos ir mūsų noras yra, kad visos apylinkės būtų visiškai pritaikytos neįgaliesiems. Situacija po truputį gerėja, bet tam reikia laiko. Perspektyvoje, manau, šių klausimų nebeliks – turėsime visas pritaikytas. Tik tam reikia laiko, pasiruošimo ir, suprantama, investicijų", – dėstė A. Dobranskis.

Šiųmečio balsavimo metu visos apylinkės patogesnės turėtų būti silpnaregiams – numatoma išklijuoti geltonas juostas, padedančias lengviau erdvėje orientuotis būtent regos sutrikimų turintiems žmonėms.

Išstūmė remontas

Artėjančių rinkimų planus kiek koreguoja kai kur tebesitęsiantys remontai.

Pavyzdžiui, jau dabar žinoma, kad iki rinkimų "Žaliakalnio" gimnazijoje vis dar vyks atnaujinimo darbai, todėl čia gyventojai rinktis negalės.

Šiai apylinkei priklausantys gyventojai, anot savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, valdžią rinks balsuodami lopšelyje-darželyje "Radastėlė".

"Jis yra visiškai šalia. Ten irgi vyksta remontai, tačiau manome, kad iki spalio mėnesio rinkimų suspėsime tuos darbus baigti", – pastebėjo A. Dobranskis.

Sieks užtikrinti saugumą

Dar viena šiųmečių rinkimų naujovė yra susijusi su pasauline COVID-19 pandemija.

Numatoma, kad apylinkėse, kurioms priklauso daugiau nei 3 tūkst. savo valią galinčių pareikšti gyventojų, siekiant kiek atskirti žmonių srautus, reikia įrengti dar vieną papildomą patalpą, tinkamą balsuoti.

Tokių apylinkių Klaipėdoje yra 19.

"Manau, visus šiuos dalykus įgyvendinsime ir būsime pasiruošę", – teigė pašnekovas.

Kol kas daugiau ypatingų reikalavimų dėl viruso ruošiantis rinkimams nenumatoma – galioja tos pačios tvarkos, kurių reikia laikytis ir šiuo metu.

"Situacija, ypač pastaruoju metu, vėl įgauna pagreitį. Niekada negalime žinoti, kada gali atsirasti naujų reikalavimų. Bet kuriuo atveju, į juos reikės reaguoti staigiai", – apibendrino savivaldybės darbuotojas.NAUJAUSI KOMENTARAI

komuna

komuna portretas
nėra už ką balsuoti. ar už vaičekauską, kuris tik harę augino ar už gentvilus kurie tik pliurpė nesamones

Kviečiu visus

Kviečiu visus portretas
čia surašyti ką gero Klaipėdai, nu gal net ne Klaipėdai o bent LIETUVAI, nuveikė nuo Klaipėdos išrinkti seimo nariai. Kepeno durnysčiu ar gentvilioko tikslinių svaigimų siūlau nevardinti

Anonimas

Anonimas portretas
Kam klaustukas? Kur. Klausimas?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių