Klaipėdiečių apklausa dėl sovietinio memorialo: rezultatų teks laukti

Pasibaigė ir klaipėdiečių apklausa, kuria norėta sužinoti, ar miesto žmonės pritaria Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietos memorialo, esančio S.Daukanto gatvėje, pertvarkymui, pašalinant su žuvusių karių amžinojo poilsio vietos įamžinimu nesusijusius sovietinės ideologijos ženklus ir suteikiant karių palaidojimo vietai naują architektūrinę kokybę.

Balsuoti buvo galima iki birželio 13-osios pabaigos. Tokią galimybę turėjo savo nuomonę išreikšti sugebėjusieji internetu. "Popierinis" balsavimo būdas baigėsi sykiu su savivaldybės darbo diena.

Antradienį jau rinkosi speciali komisija, kuri konstatuos, kiek balsų gauta. Tačiau oficialūs balsavimo duomenys bus paskelbti keliomis dienomis vėliau.

Elektroniniu būdu balsavusieji privalėjo save identifikuoti. Užtat atėjusiųjų į savivaldybę ir užpildžiusiųjų balsavimo lapus ranka duomenis teks patikslinti.

Balso teisę šioje apklausoje turėjo tik Klaipėdoje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys. Tie, kurie gyvena uostamiestyje, bet deklaravo savo gyvenamąją vietą kitur, balso teisės neturėjo.

Svarbu yra tai, kad apklausa nelems paminklų likimo, dėl jo turės apsispręsti miesto taryba.

Savivaldybės darbuotojams teks per kelias dienas patikrinti, ar balsavimo lapuose nurodyti teisingi duomenys, ar raštu balsavusių žmonių pavardės nesikartoja tarp balsavusiųjų internetu.

Klaipėdos savivaldybės administracijos patarėjo Modesto Martišiaus žiniomis, pirmadienį balsavimas internetu buvo suaktyvėjęs, bet nepasiekė pirmųjų apklausos dienų aktyvumo.

Pirmosiomis balsavimo dienomis būta nesklandumų, kuriuos informacinių technologijų specialistai per kelias dienas pataisė.

Vėliau būta atvejų, kai klaipėdiečiai nemokėjo susikurti paskyros, kitiems nesisekė sugalvoti slaptažodžio. Tačiau tokių atvejų buvo tik vienas kitas. Tie, kam visai nesisekė išreikšti savo nuomonės internetu, galėjo tai padaryti atėję į savivaldybę.

Galutiniai apklausos rezultatai, pasak savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Andriaus Dobranskio, bus paskelbti dar šią savaitę.

Svarbu yra tai, kad apklausa nelems paminklų likimo, dėl jo turės apsispręsti miesto taryba.NAUJAUSI KOMENTARAI

paranoja

paranoja portretas
po 1990 ................ ar savo senelių ir tėvų antkapių dar neprisiruošėt griaut - jie tai virš 70 metų po vokiečių ir rusu padu gyveno

Anonimas

Anonimas portretas
Cia tai zinomi ,kas nori statyti ir saudyti, mazai jusu tevai iszude ,norit pratesti tevu pomegi,o paskui verkiat ,kad jusu niekas pasaulyje nemegsta,o ypac dabar ,kai ju tautieciai zudo ukrainiecius,zinomi pilieciai,fasisto garbintojai,

Statyt

Statyt portretas
niekam tikusius brudus konservus prie sienos iš eilės ir užmiršt kad tokie buvo. Kol terliosimės su šitais kenksmingais puvėsiais tol gyvensim vis blogyn ir blogyn
VISI KOMENTARAI 38
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių