Išrinktas požeminės aikštelės Atgimimo aikštėje projektuotojas

 • Teksto dydis:

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir bendrove „SRP Projektas“ pasirašė sutartį dėl Atgimimo aikštės rekonstravimo techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimo.

Konkursas Atgimimo aikštės rekonstravimo ir statybos techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimui buvo paskelbtas šių metų kovo mėnesį.

Tačiau tai ne pirmas toks pirkimas: techninis projektas Atgimimo aikštės rekonstrukcijai buvo parengtas ir anksčiau – 2019 metais, bet neracionalūs jo sprendiniai miesto netenkino, todėl 2020 metais buvo atliktas minėto projekto auditas.

Jį atlikusi bendrovė „Hidrosfera“ paruošė šešis alternatyvius požeminio garažo laikančiųjų konstrukcijų įrengimo variantus, numatančius, kaip galima atpiginti vienos parkavimo vietos įrengimo kainą. Projekto audito išvadomis galės naudotis konkurso laimėtoja pripažinta bendrovė „SRP Projektas“, kuri rengs naują požeminės automobilių saugyklos statybos projektą.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis sakė, kad ankstesnis techninis projektas buvo ir neracionalus, ir per brangus miestui. Po ilgų diskusijų ir svarstymų specialistai surado, kaip manoma, protingą sprendimą, kad nereikėtų automobilių stovėjimo aikštelės projektavimo pradėti nuo pradžių – jį ir turės įgyvendinti minėto konkurso laimėtojas.

Nuotoliniame savivaldybės administracijos ir bendrovės „SRP Projektas“, kurios specializacija – transporto infrastruktūros projektų rengimas, atstovų susitikime akcentuota šio projekto svarba. Ir ne tik todėl, kad požeminis automobilių parkingas turi būti įrengtas per palyginti trumpą laiko terminą kaip miesto įsipareigojimas šiuo metu rekonstruojamam Klaipėdos muzikiniam teatrui.

„Atgimimo aikštė klaipėdiečiams yra išskirtinė, todėl siekiame išskirtinio dėmesio šiam objektui. Tam tikras įdirbis su šiuo projektu yra padarytas, todėl tikimės, kad projektavimo darbų terminai bus trumpesni negu numatyta sutartyje, bet, svarbiausia, kad galutinis rezultatas būtų ekonomiški ir racionalūs sprendimai“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius G. Neniškis.

Konkurso laimėtojos – bendrovės „SRP Projektas“, kurios specializacija – transporto infrastruktūros projektų rengimas, direktorius Tadas Kasperavičius sakė, kad įmonei šis užsakymas yra ambicingas projektas. Rimtą vilniečių nusiteikimą įveikti šį iššūkį byloja sutelktos specialistų pajėgos: sutarčiai vykdyti rangovas pasitelks bendrovę „Šarūno Kiaunės projektavimo studija“ (inžinerinių tinklų projektavimas), bendrovę „Hidrosfera“ (požeminio garažo konstrukcijų projektavimas), bendrovę „Statybų Archeologija“ (archeologinių tyrimų darbai), bendrovę „Geoinžinerija“ (inžinerinių geologinių tyrinėjimų darbai), bendrovę „Geokada“ (geodezinių topografinių bei kartografinių darbų atlikimas).

Pagal sutartį Atgimimo aikštės rekonstravimo techninį projektą rangovas turės parengti ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo sutarties įsigaliojimo dienos.

Savivaldybės administracija apsisprendė garažą Atgimimo aikštėje projektuoti pagal šeštąjį audito variantą, numatantį, kad dviejų aukštų požeminiame garaže bus įrengtos 228 automobilių stovėjimo vietos. Buvo skaičiuota, kad vienos suprojektuotos automobilių parkavimo vietos kaina sudarytų ne daugiau nei 30 tūkst. eurų (palyginimui: ankstesnio projektuotojo pasiūlyme šie kaštai sudarė beveik 60 tūkst. eurų), tačiau jau dabar aišku, kad pastaruoju metu reikšmingai padidėjusios medžiagų kainos įneš pataisas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Petras

Petras portretas
Gerai,kad aikštėje nenumatyta statyti eilinio politinio balvono paminklo.Dėl požeminės auto aikštelės...Siūlau aikštelę skirti tik elektromobiliams.

tam kur klp

tam kur klp portretas
susimesk ant bilieto..

tomas

tomas portretas
O kur pateks labai kenksmingos dujos iš požemio? Juk iškils virš Atgimimo aikštės ir nuodys tiek aikštės lankytojus, tiek ir aplinkinius gyventojus. O jei, neduok Dieve, Užsidegs požemyje mašina, išsilies kuras, ar įvyks sprogimas? Ar būtina miestui uždelsto veikimo pavojinga bomba miesto centre? Apginkime ir miestą ir save!!!
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių