Išorinių sienų šiltinimo sistema su „ROCKWOOL“ akmens vata: saugus, energiją tausojantis sprendimas

 • Teksto dydis:

Namai, kurių apšiltinimui panaudota tinkama šilumos izoliacinė medžiaga, yra ekonomiški, tausoja energiją ir yra komfortiški, kadangi pagrindinis pastato šilumos izoliacijos apvalkalo tikslas mažinti šilumos nuostolius. Tačiau jei šilumos izoliacijai naudojama akmens vata, tai ji pastato elementus apsaugo nuo drėgmės ir ugnies bei triukšmo. 

Pastatų renovacija yra vienas svarbiausių etapų, siekiant pagerinti pastatų charakteristikas, efektyviai vartoti šilumą, mažinti neigiamus efektus klimatui bei mažinti oro taršą. Tai pasieksime apšiltinę pastatų sienas.

Vienas iš galimų šiltinimo variantų sudėtinės išorinių sienų šiltinimo sistemos (ETICS – angl. External Thermal Insulation Composite System) įrengimas.

 

Naudojant ETICS, sienose kaupiasi šiluma, todėl sienos (statybos medžiagų šiluminės varžos savybės) prisideda prie bendros viso pastato šiluminės varžos. Padidėjus vidaus šilumos energijai, užtikrinamas didesnis komfortas žiemą, nes visa išorinė izoliacija kaupia šilumą. Vasarą sienos veikia kaip vidaus temperatūrą reguliuojantys elementai – dieną sugeria šilumą, o naktį atiduoda, taip padidindamos šiluminį patalpų komfortą. „ETICS“ fasadų sistemose šiltinimui verta rinktis „ROCKWOOL“ akmens vatos plokštes, nes:

– šilumos izoliacija ir sutaupymas. Specialiai fasadų šiltinimui sukurtų akmens vatos plokščių, šilumos izoliacijos savybės sumažina fasadų šilumos perdavimo koeficientą U ir leidžia sutaupyti daug energijos žiemos (šildymo) ir vasaros (vėsinimo) sezonais, nes jos užtikrina mažiausią šilumos perdavimą iš pastato vidaus į išorę, ir atvirkščiai. Naudojant šias sistemas gerokai sumažinami pastatų energetiniai poreikiai, o taip pat priežiūros sąnaudos. Akmens vata – tai komfortą namuose gerinanti izoliacinė medžiaga, sumažinanti neigiamą poveikį aplinkai.

– apsauga nuo ugnies. Kiekvienos statybinės medžiagos degumo (reakcija į ugnį) klasifikacija yra skirtinga, todėl jos suskirstytos pagal degumą į klases. Klasėmis yra įvertinamos trys statybinių medžiagų savybės: ugnies plitimas, dūmų tirštumas ir liepsnojantys lašeliai. A1 degumo klasės statybinės medžiagos užtikrina reikliausių priešgaisrinės saugos standartų atitiktį. Net būdamos ugnyje šios medžiagos, praktiškai neprisideda prie gaisro, jo nedidina, neišskiria dūmų ir degančių lašų. Taigi gali sumažinti gaisro su visais jo padariniais pavojų. „ROCKWOOL“ akmens vata yra priskiriama saugumo požiūriu geriausiai Euroklasei – A1 klasei. „ROCKWOOL“ akmens vata yra nedegi ir apsauganti nuo ugnies medžiaga. Ji yra atspari ugnies poveikiui ir gaisro metu pasiekiamai net iki 1000 laipsnių temperatūrai. „ROCKWOOL“ akmens vatos plokštės fasaduose sudaro priešgaisrinę užkardą, kuri neleidžia gaisrui išplisti ir riboja gaisro plitimo galimybę į kitas patalpas.

– efektyvi garso izoliacija. Akmens vata – tai unikali šilumą izoliuojanti medžiaga, kuri užtikrina ir puikią pastatų garso izoliaciją – dėl natūralių tarpusavyje susipynusio plaušo savybių, slopinančių garso bangas, sumažėja garso lygis pastatų viduje. Akmens vata apsaugo nuo oru sklindančio triukšmo ir smūgių bei virpesių, todėl pastato viduje užtikrinamas akustinis komfortas. Taigi rinkdamiesi fasado izoliacines medžiagas, privalome atsižvelgti ne tik į energines savybes, bet taip pat rūpintis akustiniu patalpų komfortu. Fasadinės akmens vatos plokštės – tai puikus šilumos izoliacijos produktas, kuris padidina ir patalpų apsaugos nuo triukšmo lygį. Atlikti įvairūs teoriniai skaičiavimai ir laboratoriniai tyrimai parodė, kad fasado sistemos su plonasluoksniu tinku, kurioje panaudotos akmens vatos plokštes „FRONTROCK SUPER“, garso izoliacijos rodiklio (RW,) reikšmės yra nuo 5,5 iki 11,5 dB geresnės lyginant su kitomis sistemomis priklausomai nuo apšiltinančio sluoksnio storio ir bazinės fasado sienos tipo.

– medžiagų ilgaamžiškumas bei ilga eksploatacija. Natūralios kilmės termoizoliacinės medžiagos išsaugo savo izoliacines savybes visą pastato naudojimo laikotarpį. Akmens vatos gaminiai ilgainiui išlaiko pastovius matmenys bei nekintančias savybes veikiant šilumai, klimatiniam poveikiui ir yra atsparūs senėjimui ar irimui. Kaip žinome, dėl ilgalaikio tiesioginių saulės spindulių poveikio paviršiai įkaista, todėl paviršiniuose sluoksniuose vyksta susitraukimo deformacijos. Dėl matmenų nekintamumo „ETICS“ sistemose su akmens vatos termoizoliacinėmis plokštėmis neatsiranda paviršiaus įtrūkimų, net ir fasado apdailai pasirinkus tamsias spalvas. Taigi tokie fasadai tarnaus ilgiau ir nereikalaus pastovios eksploatacinės priežiūros.

– aukštas laidumas vandens garams. Atitvarose esanti drėgmė gali sukelti daug problemų. Todėl jei pastato šiltinimui naudojamos blogai vandens garus praleidžiančios izoliacinės medžiagos, tarp sienų ir termoizoliacinio sluoksnio arba izoliaciniame sluoksnyje susikaupę vandens garai gali pradėti kondensuotis ir sukelti nepageidaujamų pasekmių. Dėl blogai vėdinamų patalpų (kuriose susidaro didelė drėgmė, žema patalpos ar atitvarų temperatūra) gali pradėti veistis pelėsiai, o tai sukuria pavojingą sveikatai aplinką. Fasadų sistema su „ROCKWOOL“ akmens vata leidžia sienoms „kvėpuoti“, nes akmens vatos gaminių vandens garų varžos faktorius yra 1 (t. y. garinė varža yra tokia pat kaip ir oro). Tokiu būdu drėgmė nėra ilgam sulaikoma konstrukcijoje, siena greičiau išdžiūsta ir tai užtikrina gerą patalpų mikroklimatą. Siekiant užtikrinti „ETICS“ sistemos didelį pralaidumą vandens garams, reikia pasirinkti taip vandens garus garai praleidžiančius apdailinius dekoratyvinius išorės tinkus.

– aplinkosaugos aspektai. Papildomas pastatų šiltinimas („ETICS“ sistemos įengimas) leidžia žymiai sumažinti energijos sąnaudas (kWh/m2) bei tuo pačiu sumažinti neigiamą poveikį aplinkai dėl į aplinką išmetamų dujų. Paskaičiuota, kad standartinis „ROCKWOOL“ izoliacijos gaminys gali padėti sutaupyti per 100 kartų daugiau energijos negu yra sunaudojama šiam produktui pagaminti, transportuoti ir sunaikinti. Be to, iškastinio kuro sutaupymas padeda mažinti visuotinį atšilimą, rūgščiojo lietaus kiekį ir smogą. Sutaupymo (+18 093 MJ), kurį davė gaminio naudojimas, ir emisijos / suvartojimo (–140,2 MJ), patirto gaminant vieną kvadratinį metrą 250 mm storio gaminio, kuris paskui buvo sumontuotas Danijoje ir eksploatuotas 50 metų, gyvavimo ciklo įvertinimas. Be to „ROCKWOOL“ savo gamyboje naudoja vulkaninę diabazo uolieną, kurios Žemėje nestinga, jos randama dideliais kiekiais ir daugelyje regionų. Pagal „ROCKWOOL“ technologiją, akmens vatos atliekos ir kitų pramonės šakų medžiagų likučiai yra supresuojami į pakartotinio naudojimo briketus, kurie yra lydomi ir vėl perdirbami į akmens vatą.

Išorinės sienos, apšiltintos šiltinimo sistema „ETICS“, kurioje izoliacinis elementas yra akmens vata, turi daug privalumų, kuriuos suteikia natūralios akmens vatos savybės: geresnė garso izoliacija, apsauga nuo ugnies ir drėgmės, ilgaamžiškumas ir mažos priežiūros sąnaudos. O investicijos į fasado šiltinimo sistemą su akmens vatos šilumos izoliacijos sluoksniu atsiperka, nes taupoma energija, ir tai atsispindi sąskaitose už šildymą, bei papildomai sukuriamas akustinis komfortas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių