Į uosto plėtrą iki 2023-ųjų bus investuojama 77 mln. eurų

 • Teksto dydis:

Į Klaipėdos uosto plėtrą iki 2023 metų planuojama investuoti 77 mln. eurų. Panaudojant Europos Sąjungos (ES) lėšas, bus sumažintas bangavimo poveikis laivų judėjimui uosto akvatorijoje bei iki 15 metrų gilinamas laivybos kanalas.

Taip pat bus įrengtos saugų eismą gerinančios bei oro taršą mažinančios aplinkosaugos priemonės, pranešė Susisiekimo ministerija.

„Klaipėdos valstybinis jūrų uostas mums yra labai svarbus, todėl siekiame išnaudoti visas galimybes ir investicijas nukreipti į uosto infrastruktūros tobulinimą ir plėtrą. Taip uostas išlaikys konkurencingumą, galės nuosekliai vykdyti plėtros planus“, – pranešime sakė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Siekiant išspręsti nepakankamo gylio problemą ir išlaikyti uosto konkurencingumą regione, uosto laivybos kanalas bus gilinamas iki 15 metrų. Taip bus palankesnės sąlygos jūrų transporto eismui.

Darbų vertė siekia 19,4 mln. eurų, juos planuojama atlikti iki 2022 metų kovo pabaigos.

Siekiant sumažinti bangavimo poveikį laivų judėjimui uosto akvatorijoje, uoste bus rekonstruojami molai. Planuojama, kad po rekonstrukcijos sumažės dienų, kai dėl oro sąlygų ilgesni kaip 250 metrų laivai negali patekti į uosto akvatoriją.

Molų rekonstrukcijos projekto vertė siekia 57,4 mln. eurų, o darbus ketinama užbaigti iki 2023 metų antrojo ketvirčio.

Pasak ministerijos, įgyvendinus projektus padidės laivybos saugumas, trumpės krovinių gabenimo laikas, mažės oro tarša.

Vyriausybė yra patvirtinusi uosto bendrąjį planą, kuriame numatomos plėtros kryptys. Preliminariais skaičiavimais, patvirtinus uosto bendrąjį planą ilgalaikėje perspektyvoje bendra investicijų vertė į uosto plėtros projektus sieks apie 1,2 mlrd. eurų, trumpalaikėje – apie 635,4 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Plaus pinigus

Plaus pinigus portretas
Sveiki.krova Klaipedos uoste mazeja. Tam statyba isorinio uosto?pastatys isplaus pavogs pinigus .sunaikins Melnerage. Uostas stoves tuscias. Tada mokesciu moketoju atidavines skolas. Srebs tarsos

Nesamoninga

Nesamoninga portretas
dabar numatyta uosto plėtra neturi jokio ekonominio pagrindo. Kaip ir žymusis idiotų sukurtas Mėlynasis proveržis. Sukišus kalnus pinigų į neaiškius ,,tobulinimus" ir rekonstrukcijas niekas negarantuoja kad jie pasiteisins o nebus tokie koks yra mūsų ,,puikiosios" dujų bačkos SDT.Kuri nuostolinga visais 100%.Pvz. Kokiam debilui atėjo į galvą mintis išgilinti ir praplatinti prie Kiaulės nugaros Marias tiek, kad galėtų apsisukti 500 metrų laivai? Ar jums galvos asilai perkaito?! // Dėl salos jūroje irgi tokia pat nesamonė..

Ona

Ona portretas
kodel nebeliko skrydzio I Glazga nos keliaautoju yra
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių