„Grigeo Klaipėda“: bendradarbiaudami su Aplinkos ministerija tikimės pasiekti proveržį

Pirmadienį įvykusio aplinkos ministro ir didžiausios popieriaus pakuotės žaliavos gamintojos Baltijos šalyse „Grigeo Klaipėda“ atstovų susitikime aptartas praėjusią savaitę įvykęs incidentas ir galimas bendradarbiavimas gerinant aplinkosaugos situaciją uostamiestyje.

Bendrovė savo iniciatyva jau suplanavo per kelis ateinančius metus investuoti 3,5 mln. eurų į keletą aplinkosauginių projektų.

„Prisiimame visą atsakomybę už įvykusį incidentą. Atsakingai vertiname įvykusią situaciją ir ėmėmės sprendimų užkirsti kelią, kad tokie incidentai nebepasikartotų. Dedame pastangas rasti geriausią visoms šalims sprendimą atlyginti aplinkai padarytą žalą. Su ministru būtent šiandien ir aptarėme galimus sprendimo kelius“, – pranešime žiniasklaidai teigė „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius Tomas Eikinas.

Įmonės atstovai ministrui paaiškino praėjusią savaitę įvykusio techninio gedimo detales, kai dėl „Grigeo Klaipėda“ įvykusio automatinės sklendės gedimo technologinis vanduo per nesandarų lietaus vandens nuvedimo vamzdį pateko į Klaipėdos miesto lietaus nuotekų surinkimo sistemą.

Po pirminio valymo „Klaipėdos vandens“ lietaus nuotekų valymo įrenginiuose, šis vanduo vėliau ištekėjo į Kuršių marias. Laikinas techninis gedimas buvo operatyviai pašalintas ir užtikrinta, kad incidentas nebepasikartos.

Tikimės, kad konstruktyvus bendradarbiavimas padės pasiekti proveržį šioje srityje ir tai prisidės prie uostamiesčio aplinkosauginės situacijos gerėjimo.

Pasak generalinio direktoriaus, įmonė glaudžiai bendradarbiauja ir dalijasi visa reikalinga informacija su aplinkosaugos institucijomis tiriant šio incidento aplinkybes.

Susitikimo metu šalys taip pat aptarė aplinkos atkūrimo priemones po pernai įvykusio incidento, kai į Kuršių marias tekėjo ne iki galo apvalytos nuotekos.

Ministrui buvo pristatyti bendrovei priklausančioje Dumpių nuotekų valykloje numatyti įgyvendinti aplinkosauginiai projektai. Papildomai savo iniciatyva „Grigeo Klaipėda“ per kelerius ateinančius metus yra suplanavusi investuoti 3,5 mln. eurų į keletą skirtingų aplinkosauginių projektų, kurie padės sumažinti poveikį aplinkai, mažins nuotekų taršą ir prisidės sprendžiant kvapų problemą.

T. Eikino teigimu, įmonė yra pasiūliusi ir pasirengusi įgyvendinti aplinkos atkūrimo priemones ir tikisi valstybės bei aplinkosaugos institucijų, tarp jų – ir Aplinkos ministerijos, pritarimo.

„Teigiamai vertiname aplinkos ministerijos pastangas prisidėti prie aplinkosaugos problemų sprendimo uostamiestyje. Esant poreikiui esame pasiruošę pritraukti ir ministro siūlomus nepriklausomus Europos ekspertus. Tikimės, kad konstruktyvus bendradarbiavimas padės pasiekti proveržį šioje srityje ir tai prisidės prie uostamiesčio aplinkosauginės situacijos gerėjimo“, – po susitikimo komentavo T. Eikinas.NAUJAUSI KOMENTARAI

L

L portretas
Apšikti daugiau Lietuvos.

Girgėjo vadams

Girgėjo vadams portretas
labai blogai su regėjimu - visai nemato kaip ir kur eina teršalai. Reikalinga skubi medicininė pagalba

Sudo gabalas

Sudo gabalas portretas
Gal kokia gamtos apsaugos premija isteigti ir jeims duoti?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių