Daugiabučių modernizacija tęsiasi: gyventojai kviečiami teikti paraiškas

 • Teksto dydis:

Vykdant Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) administruojamą Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, Lietuvoje jau atnaujinta daugiau nei 2500 daugiabučių, o šiuo metu atnaujinami dar 467 pastatai. Siekiant ir toliau didinti renovacijos tempus skelbiamas dar vienas  kvietimas teikti paraiškas daugiabučių namų renovacijai.

Paraiškas galima pateikti visuose BETA regioniniuose padaliniuose iki 2021-ųjų metų kovo 31-osios. Kvietimu numatoma priimti neribotą paraiškų skaičių ir jas įgyvendinti išdėstant projektų srautą pamečiui, atsižvelgiant į kvietime numatytus atrankos kriterijus.

Iš viso šio kvietimo metu numatoma Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programai skirti 150 mln. eurų, o energinį efektyvumą didinančioms priemonėms skiriama finansavimo dalis sudarys 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų.

Pagal šį kvietimą vykdomiems projektams valstybė 100 proc. apmokės arba kompensuos projekto parengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas, o nepasiturintiems gyventojams yra padengiamos visos išlaidos.

„Kaip ir ligi šiol, aukščiausias prioritetas šiame kvietime bus taikomas tiems projektams, kurie anksčiau parengs investicijų planą, suderins jį su BETA ir pradės techninio darbo projekto pirkimą ar net jį parengs. Žinoma, taip pat esame nustatę ir kitus prioritetus“, – sakė BETA direktorius Valius Serbenta.

Paraiškų teikime – naujovės

Siekiant efektyvesnio Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimo, šiais metais paraiškų vertinimą papildys naujas  energijos nepritekliaus kriterijus.

„Energijos nepritekliaus kriterijų nustatėme, skatindami renovuoti prasčiausios būklės daugiabučius, kuriuose gyvena daugiausia kompensaciją už būsto šildymo išlaidas gaunančių butų savininkų. Ateityje ketiname raginti savivaldybes sudaryti tokių namų sąrašus ir organizuoti, kad būtų įgyvendinami jų energiniam naudingumui didinti skirti projektai“, –
 sakė aplinkos viceministras Marius Narmontas.

Vertinant gautas paraiškas, taip pat atsižvelgiama į šiuos aspektus – ar projektas įtrauktas į savivaldybės parengtą kvartalo energinio efektyvumo didinimo programą, ar siekiama aukštesnės nei C energinio naudingumo klasės bei energinio efektyvumo, į gyventojų pritarimą projektui.

Paraiškų daugiabučių renovacijai teikėjų spektras platus – 
jas gali teikti savivaldybės, daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, asmenys, teikiantys daugiabučio namo atnaujinimo projekto įgyvendinimo administravimo paslaugas, savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai.

Skatins žaliosios 
energijos naudojimą

Kvietime numatytas reikalavimas didesniuose kaip 1 500 kv. m
ploto daugiabučiuose, esant techninėms galimybėms, įrengti saulės jėgaines.

Anot BETA direktoriaus, reikalavimas įsirengti saulės jėgaines, gaminančias elektrą namo bendrojo naudojimo patalpoms apšviesti, dar labiau paskatins butų savininkus bendroms namo reikmėms panaudoti žaliąją energiją.

Šiais metais taip pat bus sudaryta daugiau galimybių daugiabučiui būti nepriklausomam nuo išorinių energijos tiekėjų ir energiją šilumai, karštam vandeniui ir elektrai gamintis naudojant šilumos siurblius, saulės jėgaines ar kitus atsinaujinančios energijos įrenginius. Tokiems projektams ir priemonėms bus skiriama papildoma 30 proc. parama iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Teresele

Teresele portretas
TOTALI AFERA pasakiskas pinigu plovimas ,gyventojams didele finansine nasta 20 metu ir buto nuvertejimas perpus

taip yra

taip yra portretas
Serbenta kada tu baigsi agituoti gyventojus kad jie visa savo gyvenima praleistu banko nuosavybei kadel del taves as turiu uzstatyti bankui savo buta eik tu i visa keturias puses ir pensininkus palik ramybeje pabaik nebaiktus namus renovuoti

yja

yja portretas
kai pasižiūri į ale renovuotus žalėsiais apsitraukusius kaimyninius namus tai norisi bėgt nuo tos renovacijos kuo toliau
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių