Baudos sukėlė šoką: klaipėdiečiai ne savo valia buvo priversti pažeidinėti taisykles

Vos prasidėjus karantinui, aštriai iškilo automobilių statymo problema, ypač pietiniuose Klaipėdos gyvenamuosiuose rajonuose. Žmonės apeliavo į humaniškumą ir prašė miesto valdžios, kol tokia situacija, leisti palikti mašinas, nepaisant draudžiamųjų ženklų. Neoficialiai buvo leista tai daryti, tačiau netrukus buvo nubausti.

Nevilties prašymas valdžiai

Nuo kovo 16 d., kai dėl karantino dauguma klaipėdiečių liko namie, iškilo automobilių statymo miegamuosiuose rajonuose, kur kiemai ankšti, o gretimose gatvėse tam tikromis valandomis mašinas palikti draudžiama, problema.

Neturėdami išeities, klaipėdiečiai ne savo valia buvo priversti pažeidinėti Kelių eismo taisykles.

Apie tai dienraštis jau rašė ("Per karantiną – bėdos dėl mašinų", 2020 03 21, "Klaipėda").

"Parvažiuodavome vakare iš darbo savo automobiliu ir palikdavome jį gatvėje, nes nuo 17 iki 8 val. ryto juos galima ten palikti. Daugybė žmonių nedirba, vadinasi, ir niekur nevažiuoja, bet gatvėje laikyti automobilių nebegali, nes tai draudžia kelio ženklai. O kiemai užkišti. Ką mums daryti?" – klausė pietinėje miesto dalyje gyvenantis klaipėdietis.

Žmogus svarstė, kad dabar, esant karantinui, miesto valdžia galėtų leisti mašinas palikti ir gatvėse, nepaisant kelio ženklų. Juolab kad dabar ten automobilių judėjimas labai menkas.

Tokia situacija susiklostė miegamuosiuose rajonuose – Smiltelės, Mogiliovo ir kitose gatvėse.

"Būtų labai humaniška, jei mums leistų jas laikyti gatvėje, nepaisant draudžiančių ženklų. Juk gatvėse nėra jokio judėjimo. Tos mūsų mašinos niekam netrukdo", – kalbėjo klaipėdietis.

Pažadėjo užmerkti akis?

Kovo 18 d. dienraščio kalbintas Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Saulius Valiulis pripažino, kad paskelbus karantiną atsirado daug dalykų, kurie anksčiau nebuvo numatyti.

"Mes priėmėme sprendimą vadovautis žmogiškumo kriterijais ir į tokius pažeidimus šiuo laikotarpiu užmerkti akis. Svarbiausia, kad nebūtų užstatyti keliai specialiajam transportui – greitosioms, gaisrinėms, policijai. Į pietinę miesto dalį nelįsime", – tada patikino S.Valiulis.

Neoficialiomis žiniomis, už tokią iniciatyvą ir parodytą humaniškumą valdininkas savo vadovų buvo įspėtas.

Tiesa, esamų draudžiamųjų kelio ženklų pašalinti neketinta, bet pažadėta, kad vairuotojai, palikę automobilius, kur įprastomis sąlygomis jų statyti negalima, baudžiami nebus.

Sugavo "nusikaltimo vietoje"

Vis dėlto, pasak savivaldybės administracijos vadovų, žmonės, nepaisant karantino, privalo laikytis Kelių eismo taisyklių.

Tačiau kaip tai padaryti, nepaaiškino.

Tai paaiškėjo po pusantro mėnesio, kai gegužės 4 d. daugybė vairuotojų už savo automobilių priekinio stiklo valytuvų aptiko baudos lapelius už ne vietoje paliktą mašiną.

Klaipėdietė Sigita, gavusi baudą, buvo priblokšta. O juk karantinas dar neatšauktas.

Daugybė žmonių tebedirba iš namų ar apskritai nedirba. Tad ir mašinų aplinkui statyti nėra kur, o juk žadėta parodyti humaniškumą ir žmonių už ne vietoje paliktą mašiną nebausti.

"Gavau baudą, parašiau S.Valiuliui, nurodžiau dienraščio straipsnį, pacitavau jo žodžius. Jis man pasakė, kad jis taip nesakė. Bet kodėl tada neradau paneigimo laikraštyje, jei žurnalistai parašė netiesą? Vadinasi, buvo parašyta tiesa. Tai kas tada meluoja? Ir kodėl taip elgiamasi su žmonėmis, kurie savo mokesčiais išlaiko valdininkus? Juk šalyje situacija ekstremali, karantinas neatšauktas, niekas nepasikeitė. Kaip galima tikėti savivaldybės valdininkais?" – piktinosi moteris.

Norėjo, kaip geriau

S.Valiulis pripažino, kad jo ketinimai buvo geri ir esą niekas nenorėjo, kad per karantiną žmonės dar labiau patirtų stresą dėl buitinių dalykų.

"Norėjome kaip geriau, išėjo kaip visada. Mes žinome automobilių statymo galimybes Klaipėdos mieste. Su ta išlyga visa tai ir buvo pasakyta. Bet gyvenimas pradėjo eiti į priekį, vadovybė nusprendė, kad Kelių eismo taisyklių laikymasis privalomas. Atrodo, viskas tarsi natūralu, kad taisyklių reikia laikytis", – konstatavo S.Valiulis.

Anot jo, karantino sąlygos švelnėja, ir Kelių eismo taisyklės nuo šiol privalomos.

"Pirmosiomis karantino dienomis, kai žmones apėmė neviltis, mes nekreipėme dėmesio į draudžiamose vietose pastatytas mašinas. Bet gyvenimas eina į priekį, ir viskas grįžta į senas vagas. Įvyko, kaip įvyko, o Kelių eismo taisyklių reikia laikytis", – teigė S.Valiulis.

Nubausti klaipėdiečiai įsitikinę, kad su jais pasielgta negarbingai. Žmones esą reikėjo kažkokiais būdais įspėti, kad tam tikros neoficialios lengvatos atšaukiamos, o ne iš karto išdalyti baudos lapelius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kovokit su balsavusiais už juos

Kovokit su balsavusiais už juos portretas
Balsavusiems už grubliauskinių gaują bus gera pamoka.

Anonimas

Anonimas portretas
centre viskas apmokestinta jeigu nepastebejai

Mannetaspats

Mannetaspats portretas
O nekam taip ir ne isauna i galva: atejo laikas rinktis peticijos. Kada pietineje miesto dalyje prades valdzia ruosti vietos masimom statyti. Juk ir ten gyvena mokesčiu mokėtojai. O visi darbai kaz kodel viksta tik centre
VISI KOMENTARAI 31
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių