Uostamiestyje atkurta galerija pristatys S. Norbuto parodą „Imago Dei“

  • Teksto dydis:

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC, Bažnyčių g. 4) po ilgų tylos metų atkuriama čia kažkada veikusi parodų erdvė – II aukšto galerija. Rugpjūčio 24 d. 18 val. lankytojams duris atvers pirmoji ekspozicija – šilutiškio Simono Norbuto tapybos paroda „Imago Dei“.

„Visų pirma, esu žmogus, Dievo kūrinys, ir, tikiuosi, – Imago Dei (liet. Dievo atvaizdas). Ir tik po to – tapytojas. Jei būtų atvirkščiai – būčiau tuščias, kaip didžioji dauguma šiuolaikinių menininkų, – teigė parodos autorius. – Savo gyvenime ir kūryboje aš nuolat klausiu vieno ir to paties – kur rasti žmogų? Arba dar radikaliau – kur šiandienos pasaulyje rasti Žmogų kaip Dievo paveikslą? Žmogų, sukurtą pagal Jo panašumą... Imago Dei? Šis klausimas mane kankina tiek gyvenime, tiek tapybos darbuose, kuriuos pamatysite šioje parodoje. Juose, kaip pragariškoje haliucinacijoje, vienas kitą keičia dievišką ugnį praradę žmonių šešėliai, tamsūs įvykiai, prieblandos situacijos.

Taigi šie vaizduotės požemiuose pamatyti vaizdiniai yra mano – nuodėmingo vienuolio – asketiškos vizijos. Vizijos, kurios yra tiek buvimo savirefleksijos dykumoje vaisiai, tiek murkdymosi pragariškame pasaulio jovale atgarsiai. Turbūt pasąmoningai tęsiu tų anoniminių viduramžiškų vienuolių, iliustravusių manuskriptuose didžiąsias žmonijos ydas, tradiciją. Ne veltui tapiau klūpodamas (atgailaudamas), ne veltui ranka nekilo pasirašinėti savo darbų (kam ta tuštybė?). Summa summarum – turbūt esu kreivas šleivas religinis tapytojas, naiviai, piktai, bet nuoširdžiai (ir neretai skausmingai) ieškantis Dievo tiek kituose, tiek savyje. Šiais košmariškais laikais, kai pragaras tiesiog alsuoja į veidą, o Dievas neretai atrodo tylintis... Arba mes, po galais, kurti.“

Apie save S.Norbutas pridūrė lakoniškai: „Tapiau, režisavau, rašiau, kritikavau. Apsukau ratą ir apsistojau ties sena savo meile – tapyba, kurioje esu ir režisierius, ir aktorius, ir šioks toks rašytojas. Radikalus individualistas (charakterio požiūriu), neomodernistas (plastinės raiškos požiūriu) ir moralistas (turinio požiūriu). Žodžiu, pusiau savamokslis ir visiškas marginalas, nusidedantis visoms madingoms šiuolaikinės tapybos, privalomos vienalytės meninės stilistikos ir politkorektiškos mąstysenos normoms. Tad tegyvuoja laisva kūryba, laisvas žmogus ir dieviška įvairovė!“

Paroda veiks iki rugsėjo 24 d. Galerija atvira darbo dienomis 9–17 val. (pietų pertrauka – 12–13 val.).



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių