Palangos koncertų salėje – emocijų jūra: pasirodė Charkivo teatras

Palangos koncertų salėje šeštadienį vakare žiūrovų širdys plakė neritmingai, ne vienam riedėjo ašaros – palangiškiai, klaipėdiečiai ir aplinkinių miestelių gyventojai žiūrėjo iš karo zonos Ukrainoje atvykusio Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro koncertą. Žiūrovus jaudino ne tik aukščiausio lygio pasirodymas, bet ir atlikėjų atvykimo aplinkybės.

Lietuvoje surengusi gastroles teatro trupė stebino meistriškumu. Vos per kelias savaites suderinus gastroles, į Lietuvą atvyko 250 asmenų trupė. Repertuarą pavyko parengti per kelias dienas. Charkivo teatro vadovas Olegas Oričenko, sveikindamas Palangos koncertų salės publiką, atviravo – teatro trupei reikia publikos, reikia grįžti į sceną, repetuoti ir pasirodyti žiūrovams. Jis dėkojo mūsų šalies žmonėms už atjautą ir pagalbą nuo karo siaubo pabėgusioms moterims ir vaikams.

Kartu su maždaug 220 trupės narių atkeliavo ir 30 atlikėjų vaikų. Vos prieš kelias dienas šie žmonės gyveno Charkivo rūsiuose.

Trupę apgyvendino Daugų technologijos ir verslo mokykla, daug įvairios pagalbos skyrė ir verslas. Koncerte skambėjo arijos iš operų, baleto šokėjai demonstravo aukščiausią meistriškumą, atlikdami ištraukas iš klasikinių baletų.

Spektaklio pažiūrėti iš Klaipėdos atvyko ir Valstybiniame Klaipėdos muzikiniame teatre šokantys ukrainiečiai, jie pažįsta daugelį Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro šokėjų, mat kartu su jais mokėsi Kijeve.

Šarūno Vaitkaus feisbuko paskyros nuotr.

„Trejus metus nematėme klasikinio baleto. Įspūdingas pasirodymas. Buvo labai gera pasikalbėti su buvusiais bendramoksliais“, – po spektaklio kalbėjo Klaipėdoje jau ne vienerius metus dirbantis šokėjas Mykhailo Mordasovas.

Porą tūkstančių žiūrovų talpinanti Palangos koncertų salė nebuvo pilna, bet tie, kas atvyko į koncertą, nė akimirkos nesigailėjo. Mūsų krašto žmonės nedažnai turi galimybę pamatyti klasikinius baleto spektaklius, juo labiau, atliekamus taip profesionaliai.

Todėl ovacijos netilo ilgai, o kai į sceną išėjo artistai, nešini ir vedini savo vaikais, emocijas buvo sunku suvaldyti. Lietuviška trispalvė, apsupta Ukrainos vėliavų, vaikų rankose tapo dėkingumo Lietuvos žmonėms išraiška.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus po koncerto kreipėsi į svečius nuoširdžiai: „Mes jus mylime, visada padėsime, kuo galėsime!“

Atlikėjų vaikams Š.Vaitkaus vaikai įteikė po saldainių dėžutę, ant kurių – naują prasmę šiuo metu įgavęs žodis „Pergalė“.


Šiame straipsnyje: Charkivo teatrasPalangos koncertų salėpasirodymasukrainiečiaikaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių