„Ramybės“ galerijoje Palangoje (Vytauto g. 35) penktadienį 18 val. bus pristatyta svečių iš Izraelio – menininkų Žaki Levi (piešinys / grafika) ir Mirono Lamo (fotografija) jungtinė paroda „Duetas“.
M.Lamo jaunystė prabėjo Lietuvoje. Vilniuje jis baigė vidurinę bei muzikos mokyklas, vėliau studijavo institute. Šiame mieste užsimezgęs jo dialogas su fotografija nenutrūko ir 1972 m. menininkui emigravus į Izraelį. Jis tęsiasi iki šiol...
Žaki Levi pseudonimu prisistatantis menininkas gimė Bulgarijoje, Sofijoje. 1950 m. kartu su tėvais repatrijavo į Izraelį. Nuo pat vaikystės svajojęs tapti dailininku, tėvų paskatintas jis pasirinko architektūros studijas. Bet aistrai piešti ir tapyti vis tiek negalėjo atsispirti.
„Architektas – tai neįvykęs dailininkas“, – šypsojosi menininkas.
Kiek save pamena, jis visą laiką piešė tušu, tapė aliejumi. Pastaruoju metu labai susižavėjo kompiuterine grafika. Ypatingas vaizduojamasis objektas jam visada buvo ir yra moters kūnas. Nieko tobulesnio iki šiol nėra ir negali būti, įsitikinęs menininkas.
Nepaprastas kūrybinis dialogas tarp M.Lamo ir Žaki Levi savita ir kiekvienam kūrėjui būdinga stiliaus kalba užsimezgė Tel Avive. Poetines Mirono fotografijas ir grakščias Žaki moterų kūno iliustracijas sujungė bendras kūrybinis projektas „Duetas“.
M.Lamas, gavęs klasikinės fotografijos įskiepį Vilniaus profsąjungų rūmų fotoklube, kur šio meno alchemijos mokėsi iš tokių Lietuvos fotografijos grandų kaip Antanas Sutkus ir Rimantas Dichavičius, nenutolo nuo pamatinių vertybių ir pripažįsta tik grynąją fotografiją.
Žaki Levi labiau artimas modernizmui. Juntama Henrio Matiso įtaka. Moters kūną jis interpretuoja keliomis tiksliomis linijomis, taupiai ir lakoniškai, neretai su neslepiama humoro gaidele. Jo moterys – reljefiškos ir apkūnios, tačiau nepaprastai plastiškos ir grakščios.
Abiejų menininkų iš Izraelio paroda Palangoje paviešės iki spalio.
Naujausi komentarai