Biblioteka kviečia vasarą klaipėdiečius pėdinti į Girulius

 • Teksto dydis:

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A) birželio 17 d. 18 val. vyks vasaros kultūrinių renginių ciklo „Pėdink į Girulius“ atidarymas – koncertas „Laisvės dainos džiaze“.

Koncerte skambės džiazo atlikėjų Indrės Dirgėlaitės ir Vytauto Labučio muzikos improvizacijos laisvės tema. Istorikas, profesorius dr. Vygantas Vareikis primins tremtimi paženklintą Lietuvos istorijos laikotarpį.

„Visą pavasarį užsitęsęs karantinas ir kultūros sąstingis pakoregavo mūsų planus ir bendravimo įpročius. Bet mes visi esame išsiilgę renginių – klasikinės ir lengvosios muzikos koncertų, literatūrinių vakarų, smagių susitikimų su kultūros, muzikos ir dailės žmonėmis, todėl, parengę ypatingą programą, jau 11-ąją vasarą kviečiame visus pėdinti į Girulius. Šie metai mums ypatingi – pasitinkame bibliotekos 100-metį, todėl didžioji renginių dalis bus skirta šiai neeilinei sukakčiai. Be abejo, prisiminsime ir kitas Lietuvos istorijai bei kultūrai svarbias datas“, – teigė bibliotekos direktorė Bronislava Lauciuvienė.

Šią vasarą dauguma ciklo renginių vyks lauke – Girulių bibliotekos kiemelyje. „Stengsimės priimti visus ir, vadovaudamiesi Vyriausybės nurodymais arba rekomendacijomis, atsakingai saugosime vieni kitų sveikatą“, – patikino bibliotekos vadovė.

Klaipėdiečiams ir miesto svečiams biblioteka parengė 11 kultūrinių renginių, kuriais minėdama savo veiklos 100-metį primins ir apie iškilias, prieš 100 metų savo gyvenimo kelią pradėjusias asmenybes: poetą, žurnalistą Paulių Širvį (1920–1979), poetą, literatūros ir meno kritiką, vertėją Henriką Nagį (1920–1996), lietuviškų šaknų turėjusį popiežių, šventąjį Joną Paulių II (1920–2005).

Birželio 24-ąją Giruliuose bus švenčiamos Jonines, per kurias folkloro ansamblis „Kuršių ainiai“ publikai padovanos koncertą „Rasotos dainos: kupoliavimo ir Mažosios Lietuvos dainų pynė“.

Liepą Girulių biblioteka pakvies į aktorės Virginijos Kochanskytės ir saksofonininko Laimono Urbiko literatūrinę-muzikinę programą, dedikuotą poetui Henrikui Radauskui, taip pat vyks aktoriaus Andriaus Bialobžeskio vakaras, skirtas P.Širvio ir H.Nagio poezijai, publikos dėmesio lauks aktorės Aldonos Vilutytės ir Andriaus Zalieskos-Zalos (grupės „Arbata“ lyderio) muzikinė-literatūrinė programa „Pasinesusikalbėjimai“ bei Lietuvos rašytojų sąjungos festivalio „Poezijos pavasaris“ staigmena.

Rugpjūtį aktorės Reginos Šaltenytės ir pianisto Sauliaus Šiaučiulio muzikinė-literatūrinė kompozicija primins Pero Giunto laiškus Solveigai, „Teatro svetainėje“ bus surengtas susitikimas su teatro ir kino aktoriumi Dariumi Meškausku, klasikinės muzikos koncertą surengs Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, o aktorė Eglė Jackaitė ir Lietuvos džiazo žvaigžde vadinamas saksofonininkas V. Labutis vasaros renginių programą Giruliuose užbaigs „Jausmų džiazu“.

Atvykusieji į Girulių biblioteką galės ir dalyvauti renginiuose, ir pasigrožėti tapytojų Daivos Dašenkovienės, Rimos Mazalaitės, fotomenininko Andriaus Lamausko kūrinių parodomis.

„Tikimės, kad šiemet mūsų parengta išskirtinio turinio vasaros renginių programa nepaliks abejingų ir taps klaipėdiečių bei miesto svečių vasaros gyvenimo dalimi“, – vylėsi Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos direktorė B.LauciuvienėNAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Mergu bus? ;)

Danute

Danute portretas
Smagu,nes labai laukeme!iki susitikimo ir aciu bibliotekos darbuotojoms uz ju nuosirdu darba1
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių