Žymios Lietuvos sportininkės kvies vaikus sportuoti

Antrus metus vykstantis projektas „Ateities čempionai“ šiemet vyks kitaip negu pernai.

Praeitais metais ateities čempionai buvo ugdomi teoriškai, o šiemet moksleiviai galės išbandyti savo jėgas mini olimpiadoje. Jos metu paaiškės sportiškiausia šalies mokykla. Prizines vietas užėmusios mokyklos gaus piniginius prizus sporto inventoriui įsigyti.

Socialinio projekto „Ateities čempionai“ ambasadorės bei daugkartinės čempionės krepšininkė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, dviratininkė Simona Krupeckaitė ir bėgikė Eglė Balčiūnaitė teigia norinčios paskatinti moksleivių domėjimąsi sportu ir ugdyti jaunuosius čempionus.

„Olimpiniais metais „Ateities čempionų“ projektas įgauna dar didesnę svarbą – juo atkreipiamas moksleivių dėmesys į profesionalų sportą, suteikiama galimybė ir patiems pajusti sporte besisukančias emocijas“, – sakė viena geriausių pasaulio dviračių treko sportininkių S. Krupeckaitė.

Mini olimpiada tris gegužės šeštadienius vyks Lietuvos centre – Kėdainiuose. Organizatoriai teigia, jog šiemet renginys bus masiškesnis – jame turėtų dalyvauti 32 mokyklos. Mokiniai varžysis keturių sporto šakų varžybose. 5-6 klasių mokiniai dalyvaus lengvosios atletikos rungtyse, 7-8 kl. atstovai – dviračių lenktynėse, 9-10 kl. berniukai – krepšinio, o merginos – plaukimo varžybose.

„Protinga konkurencija skatina tobulėti ir siekti aukščiausių rezultatų, ypač svarbu, kad vaikai dar ankstyvame amžiuje užsidegtų noru tapti čempionais, nesvarbu kurioje srityje. Pati dalyvauju šiame projekte, nes perėjau visus etapus nuo pat 9 metų iki dabar, kai jau esu baigusi karjerą“, – sakė Europos čempionė krepšininkė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė.

„Ateities čempionų“ idėjos iniciatoriaus Sauliaus Grinkevičiaus manymu, žymių sportininkių parama ir panašių projektų skatinimas gali prisidėti prie aktyvesnio problemų, su kuriomis susiduria šiuolaikiniai vaikai, sprendimo.

„Vaikai ne tik mažai laiko leidžia lauke, bet apskritai mažai juda. Jiems trūksta progų pajusti varžybų azartą, išmėginti savo jėgas bei pademonstruoti talentą. Tikiu, kad varžybų įkarštis, sportininkių globa ir palaikymas, uždegs vaikų norą sportuoti, – sakė S. Grinkevičius. – Norėčiau tikėti, kad po kelerių metų šis projektas taps mėgėjiška Lietuvos mokinių olimpiada, o gyvas sportininkų pavyzdys įkvėps vaikus aktyviau leisti laisvalaikį.“

Kiekvieną savaitgalį bus apdovanojama geriausiai pasirodžiusi klasė, o sportiškiausia mokykla bus išrinkta susumavus visose trijose varžybų dalyse pasirodžiusių mokyklos atstovų rezultatus.

„Buvau priblokšta, kai šiemet perskaičiau Pasvalio rajono laikraštyje išspausdintą vienos iš mokinių laišką, kuriame ji džiaugėsi ir didžiavosi, kad vedžiau jos klasei pamoką. Nuo tos pamokos juk praėjo beveik metai. Vaikai tikrai domisi, manęs klausinėjo, kaip pradėti sportuoti. Kiek žinau, keli vaikai po šio projekto tikrai pasuko į sportą“, - pasakojo viena geriausių pasaulio dviračių treko sportininkių S.Krupeckaitė.

Projektas „Ateities čempionai“ startavo pernai Šiame konkurse rungėsi daugiau nei 30 Lietuvos  mokyklų  5-10 klasių moksleiviai, kurie atsiuntė 76 darbus. Moksleivių buvo prašoma kūrybiškai pristatyti  viziją, kokių taisyklių, principų ar normų turėtų laikytis kiekvienas, siekiantis tapti čempionu. Pagrindinį prizą – pamoką su čempione – laimėjo trys  Lietuvos mokyklos, taip pat buvo skirti du papildomi prizai už “taiklumą” ir “kūrybiškumą”.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių