Viltys žlugo: „Lietuvos rytas“ pralaimėjo „Unicaja“ 71:73 (papildyta)

Paskutinėse B grupės rungtynėse Vilniaus "Lietuvos rytas" namuose priėmė Malagos "Unicaja" krepšininkus. Pergalė vilniečiams būtų atvėrusi kelią į kitą etapą, tačiau fortūna šįkart buvo negailestinga.

Akistata. Pirmajame komandų tarpusavio susitikime Malagoje "Unicaja" po atkaklios kovos išplėšė sunkią pergalę 91:84.

Svarba. Finalinėse Eurolygos pirmojo etapo rungtynėse ant kortos pastatytas visas "Lietuvos ryto" Eurolygos sezonas. Norint pasiekti užsibrėžtus tikslus ir B grupėje užimti ketvirtą vietą, vilniečiams reikalinga tik pergalė.

X faktorius. Ketvirtą vietą iš "Lietuvos ryto" gali paveržti Stambulo "Efes Pilsen" komanda, išvykoje susitinkanti su Orleano "Entente". Turkams pralaimėjus, vilniečiai į kitą etapą patektų nepriklausomai nuo rungtynių su "Unicaja" baigties. Susitikimas Orleane prasideda tuo pačiu laiku, kaip ir mačas Vilniuje.

Arbitrai. Žūtbūtinėms rungtynėms teisėjaus graikas Lazaros Voreadis, kroatas Srdanas Dozai ir rusas Sergejus Mihailovas.

Kapitonas. Savaitgalį čiurną susižeidęs "Lietuvos ryto" kapitonas Steponas Babrauskas prieš rungtynes atliko apšilimą ir greičiausiai išbėgs į aikštę. 

Starto penketai. "Lietuvos rytas": V.Ginevičius, M.Gecevičius, A.Jomantas, D.Borovnjakas ir M.Bjelica.

"Unicaja": O.Cookas, T.Deanas, G.Printezis, C.Jimenezas ir R.Archibaldas.

Pirmasis kėlinys. Rungtynės prasidėjo "Lietuvos ryto" trenerio R.Kurtinaičio parengtais netikėtumais. Iki šiol itin stabiliu buvusiame starto penkete debiutavo V.Ginevičius, M.Bjelica ir D.Borovnjakas. Prasidėjus 3 min. M.Gecevičius išlygino rezultatą - 4:4. Tačiau čia pat taikliu dvitaškiu atsakė G.Printezis. Jau 4 min. dukart prasižengusį V.Ginevičių pakeitė B.Popovičius, varžovų gretose pasirodė vienas pagrindinių "Unicaja" ginklų - J.Freelandas. 5 min. keletą uraganinių atakų surengę svečiai pirmavo 4:10. R.Kurtinaitis paprašė minutės pertraukėlės, per kurią greičiausiai dar kartą paprašė auklėtinių nesuteikti varžovams progų kontratakuoti ir lėtinti žaidimo tempą.

Po J.Freelando dvitaškio su pražanga "Unicaja" atitrūko 4:13. Dar du taškus prasiveržęs po krepšiu pridėjo G.Printezis, ir tik M.Gecevičiaus tritaškis 7 min. nutraukė "Lietuvos ryto taškų badą. Varžovų klaidą gynyboje išnaudojęs A.Jomantas pelnė lengvus du taškus, o netrukus po gražios kombinacijos "du prieš du" kamuolį į krepšį įkrovė A.Baynesas.  Vilniečių puolimas kiek atsigavo. Aikštėje pasirodė ir S.Babrauskas - abi komandos drąsiai varijavo sudėtimi. Po pirmųjų dešimties minučių "Unicaja" pirmavo 13:20.

Antrasis kėlinys. 12 min. M.Bjelica dviem baudų metimais sumažino šeimininkų atsilikimą iki 17:20. Kėliniui įpusėjus "Unicaja" tebuvo pelniusi 1 tašką - ispanų metimai ėmė skrieti pro šalį, o vilniečiai nebeleido jiems atakuoti iš neblogų padėčių. M.Bjelica baudos metimu "Lietuvos ryto" deficitą sumažino iki minimumo - 20:21. Negana to, kitoje atakoje "Unicaja" prarado kamuolį, ir neapsikentęs svečių treneris A.G.Renesesas paprašė minutės pertraukėlės.

15 min. "Lietuvos rytas" jau buvo priekyje - baudų metimus realizavo A.Jomantas. Norėję staigią ataką surengti ispanai pametė kamuolį, ir į savo aikštės pusę net nespėjęs grįžti A.Baynesas pelnė dar du taškus. Pirmaujanti komanda keitėsi kas minutę, ir iki kėlinio pabaigos nei vienai jų nepavyko įgyti bent kiek apčiuopiamesnės persvaros. "Lietuvos rytas" kėlinį baigė S.Babrausko šūviu iš toli ir išėjo ilsėtis rezultatui esant 35:33. Tuo metu B grupės rungtynėse Orleane "Efes Pilsen" po dviejų kėlinių pirmavo prieš šeimininkus 31:40.

Rezultatyviausi žaidėjai po dviejų kėlinių. "Lietuvos rytas": M.Gecevičius ir M.Bjelica - po 9, S.Babrauskas 7.

"Unicaja": G.Printezis, J.Freelandas ir R.Archibaldas - po 8.

Trečiasis kėlinys. Pirmuosius taškus po pertraukos pelnė "Unicaja" - taikliu metimu iš vidutinio nuotolio pasižymėjo šiandien iniciatyvą dažnai rodantis G.Printezis. Komandos pernelyg skubėjo ir dažnai klydo. 24 min. "Lietuvos rytas" ir "Unicaja" buvo padarę atitinkamai 13 ir 9 klaidas. Vis dėlto vilniečių persvara pamažu augo, kol jos iki minimumo nenubraukė O.Cooko tritaškis - 41:40. Kitos atakos metu dvitaškį pelnė J.Welschas, ir "Unicaja" vėl išsiveržė į priekį, o R.Kurtinaitis sukvietė žaidėjus pasitarti.

"Lietuvos rytas" įklimpo varžovų gynyboje - net ir sulaukę galimybės kelis kartus kartoti netaiklius metimus, vilniečiai nesugebėjo užbaigti atakos rezultatyviai. Po T.Deano tritaškio ir kontratakos, kurią užbaigė G.Printezis, "Unicaja" priekyje 41:47. Nors Lietuvos čempionai kol kas užtikrintai laimi kovą dėl atšokusių kamuolių (24:16), pirmauti jiems neleidžia didelis klaidų skaičius ir netaiklūs metimai. 28 min. "Unicaja" pranašumas padidėjo jau iki 41:53. Skirtumą kiek apkarpė M.Gecevičiaus tritaškis, tačiau kitoje aikštės pusėje 4 kartą prasižengė rezultatyviausias šeimininkų žaidėjas M.Bjelica. Vis dėlto po V.Ginevičiaus tritaškio grėsmingas "Unicaja" pranašumas apmažo iki 8 taškų - 47:55. Iš Orleano atskriejančios žinios negalėjo nuraminti "Lietuvos ryto" - likus dešimčiai minučių žaidimo, "Efes Pilsen" pirmavo 39:55.

Ketvirtasis kėlinys. Lemiamą atkarpą vilniečiai pradėjo viltingai - penkiais M.Gecevičiaus ir S.Babrausko taškais. Nors taikliu metimu atsakė G.Printezis, publiką iš savo vietų pakėlė S.Babrausko tolimas šūvis. Žiūrovai svečių ataką pasitiko kurtinančiu triukšmu. 33 min. rezultatas - 55:58. Iš po krepšio pataikė M.Bjelica, G.Printezis sužingsniavo, ir vilniečiai pradėjo alsuoti svečiams į nugarą - 57:58.

Po puikaus A.Jomanto perdavimo M.Bjelica pelnė du taškus nepaisant visų J.Freelando pastangų blokuoti metimą, už kurias aukštaūgis buvo "apdovanotas" dar ir pražanga. "Lietuvos ryto" serbo ranka nesudrebėjo - 60:58. "Unicaja" prarado kamuolį, bet čia pat vaikiškoje situacijoje statydamas užtvarą puolime penktą kartą prasižengė M.Bjelica. Tuo metu sudėtingą tritaškį pataikęs T.Deanas grąžino pranašumą savo komandai. Ketvirtą pražangą užsidirbo ir B.Popovičius, kurį pakeitė tiek pat kartų prasižengęs S.Babrauskas.

Įtampa toliau augo: 36 min. rezultatas buvo 63:66. "Lietuvos rytas" toliau klydo per dažnai, ir R.Kurtinaitis paprašė minutės pertraukėlės. Po jos O.Cookas pelnė du taškus, o D.Borovnjakas prasižengė puolime - penktą kartą. 38 min. "Unicaja" grėsmingai pirmavo 63:70. Penkių pražangų klubą papildė ir S.Babrauskas. M.Gecevičiui realizavus baudų metimus, "Lietuvos rytas" priartėjo iki 65:70. "Unicaja" ataka nebuvo sėkminga, o M.Gecevičiui pavyko išprovokuoti R.Archibaldo pražangą.

Sostinės ekipos gynėjas sumetė abi baudas. Prasidėjus paskutinei minutei, O.Cooko metimas buvo netaiklus. Tuo metu A.Baynesas pasinaudojo D.Zavacko perdavimu ir įkrovė kamuolį į krepšį. Liko 15 sek., rezultatas - 69:70. O.Cookas nesuklydo prie baudų metimo linijos - paskutinė vilniečių ataka, per kurią reikia pelnyti tris taškus! Ją taktine pražanga nutraukė tas pats O.Cookas, o V.Ginevičius pataikė du baudos metimus. Likus 7 sek. laikrodį sustabdė vilniečiai - prie baudų metimų linijos stojo O.Cookas. Vieną metimą jis prametė, tačiau paskutinė "Lietuvos ryto" ataka buvo pernelyg padrika - vilniečiai nespėjo išmesti kamuolio į krepšį. 

Vilniečių neišgelbėjo rungtynės Orleane - "Entente" pralaimėjo "Efes Pilsen", kuris žengė į kitą etapą, rezultatu 60:75. Eurolygos sezonas "Lietuvos rytui" baigėsi.

Rezultatyviausi žaidėjai. "Lietuvos rytas": M.Gecevičius 19, M.Bjelica 18, S.Babrauskas 12, V.Ginevičius 8, A.Baynesas ir A.Jomantas (9 atk. kam.) - po 6, B.Popovičius (5 rez. perd., 5 kl.) 2 (D.Zavackas, D.Borovnjakas).

"Unicaja": G.Printezis (7 atk. kam.) 17, O.Cookas (6 rez. perd., 6 kl.) 15, R.Archibaldas 11, T.Deanas 10, J.Welschas ir J.Freelandas - po 8, A.C.Lima ir C.Jimenezas - po 2 (M.Servera, R.Freire).

Komandiniai rodikliai. ("Lietuvos rytas" ir "Unicaja") Dvitaškiai - 16/29 (55 proc.) ir 20/32  (63), tritaškiai - 7/21 (33) ir 4/19 (21), baudos - 18/19 (95) ir 21/33 (64), atkovota kamuolių - 34 ir 27, perimta - 6 ir 10, klaidos - 25 ir 14, rezultatyvūs perdavimai - 20 ir 11.

Trenerių komentarai. A.G.Renesesas ("Unicaja"): "Žaidėme susikaupę. Turbūt didesnį spaudimą jautė „Lietuvos ryto“ komanda, o tai mums suteikė psichologinį pranašumą. Rungtynės buvo labai atkaklios, rezultatas apylygis, bet mums pasisekė labiau."

R.Kurtinaitis ("Lietuvos rytas"): "Labai gaila, kad baigėme pasirodymą Eurolygoje. Stengėmės, kiek galėjome. Matyt, mūsų pajėgumas yra toks, koks yra. Per daug darome klaidų tokio rango varžybose. Turbūt visi su manimi sutiksite, kad laimėti Eurolygoje padarius 25 klaidas yra neįmanoma. Susidėjo ir jaudulys, ir nuovargis. Bojanas (Popovičius - red. past.) yra tikrai sąžiningas žaidėjas, bet jis paprasčiausiai nebeatlaiko fizinio krūvio. Žinojau, kad jis neištemps, todėl į starto penketą įtraukiau V.Ginevičių. Jis yra praradęs pasitikėjimą savo jėgomis, bet šiandien sužaidė pusė velnio. Viskas susideda iš smulkmenų: jei, likus 30 sek., būtume apsigynę be pražangos... Man sunku kiekvienam žaidėjui paaiškinti, ką jis turi daryti kiekvieną akimirką. Paskutinę ataką turėjo užbaigti M.Gecevičius, bet nesugebėjome per 7 sek. persivaryti kamuolio į varžovų aikštės pusę... Pristigome meistriškumo."

 


Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasUnicaja

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių