Planetos ledo ritulio pirmenybėse suomiai ir rusai šventė pergales

Ketvirtąsias pergales iš eilės planetos ledo ritulio pirmenybėse ketvirtadienį iškovojo Suomijos ir Rusijos rinktinės.

Pasaulio čempionės titulą ginanti Suomijos rinktinė ketvirtadienį 7:1 (1:0, 4:0, 2:1) sutriuškino Prancūzijos ekipą ir su 12 taškų tapo vienvalde Helsinkyje vykstančių aštuonių ekipų H grupės varžybų lydere.

Du įvarčius į varžovų vartus įmušė Jussi Jokinenas (33:49, 44:01), po vieną - Jarkko Immonenas (10:12), Mikko Koivu (30:00), Janne Niskala (37:12), Niko Kapanenas (38:08) ir Juuso Hietanenas (50:00).

Garbės įvartį pralaimėjusiems pelnė Anthony Guttigas (43:34).

Kitame H grupės mače Helsinkyje JAV ledo ritulininkai 5:3 (2:1, 1:1, 2:1) įveikė Baltarusijos ekipą ir su 8 taškais pakilo į trečiąją poziciją.

Nugalėtojų gretose įvarčiais pasižymėjo Justinas Abdelkaderas (01:39), Camas Atkinsonas (06:31), Nate'as Thompsonas (38:21), Bobby's Ryanas (52:10) ir Paulas Stastny (55:34), o baltarusių komandoje įvarčius pelnė Aleksejus Kalyužnas (16:15), Aleksejus Ugarovas (22:50) ir Jevgenijus Kovyršinas (59:50).

H grupės Helsinkyje turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynėse, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Kazachstanas 4 0 0 0 4  8:18  0

Rusijos rinktinė ketvirtadienį jau Stokholme vykusiame susitikime 3:1 (2:1, 1:0, 0:0) įveikė Danijos komandą ir, surinkusi 12 taškų, pasivijo aštuonių ekipų S grupės lyderius planetos vicečempionus Švedijos ledo ritulininkus.

Įvarčiais prie pergalės prisidėjo Jevgenijus Medvedevas (02:08), Jevgenijus Malkinas (13:35) ir Dmitrijus Kalininas (26:32), o pralaimėjusiems įvartį pelnė Larsas Elleras (04:11).

Kitame susitikime į trečiąją poziciją pakilusi Čekijos (8 tšk.) rinktinė 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) įveikė į ketvirtąją vietą nukritusią Latvijos (6 taškai) komandą.

Latviai pirmavo po tikslaus Armando Berzinio (23:55) smūgio, tačiau netrukus Milanas Michalekas (28:58) išlygino rezultatą, o trečiajame kėlinyje Petras Nedvedas (50:50) ir Tomašas Plekanecas (53:22) įmušė pergalingus įvarčius.

S grupės Stokholme turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynėse, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Danija       4 0 0 1 3  8:15  1

Į planetos čempionato ketvirtfinalį pateks keturios geriausios kiekvienos grupės rinktinės.