Naujosios Zelandijos treneris: apie Lietuvą žinome viską

Naujosios Zelandijos krepšinio rinktinės sąskaitoje – dvigubai daugiau pralaimėjimų nei laimėjimų. Tačiau treneris Nenadas Vucinicas pareiškė, kad jo komanda gali sukelti šiek tiek panikos Pasaulio čempionate Turkijoje.

Pirmieji – Lietuva ir Prancūzija

„Aukštųjų juodaodžių“ (Tall Blacks) – taip Naujosios Zelandijos rinktinę vadina sirgaliai – treneris potencialiais varžovais įvardina dvi komandas. Pirmoji varžovė – FIBA reitinge 6 vieta vertinama Lietuva. Po šių rungtynių sekmadienį lauks kitas stiprus varžovas – dvigubai geriau vertinama Ispanija.

Po pirmųjų dviejų rungtynių Naujosios Zelandijos komanda dieną galės pailsėti, o tada susitiks su Libano, Kanados ir Prancūzijos komandomis.

Lietuviai komandą esą dar tik formuoja, bet išlieka vienais pajėgiausių Europoje, tuo tarpu Ispaniją, kaip perspektyviausią čempionato lyderę, įvardina JAV rinktinės vedlys Mike Krzyzewskis.

N.Vucinicas teigė žinantis apie Lietuvą viską, ką reikia žinoti. Jis įsitikinęs, kad šioje dvikovoje  neatmestina „vice-versa“ tikimybė.

„Šiame lygmenyje – jokių paslapčių“, - teigė treneris. – Lietuviai tvirti ir aukšti, patyrę, bet jų gynyba gali greitai „subliūkšti“ – jie teturi vieną žaidėją, kuris galėtų saugoti krepšį“.

Sėkmė zelandiečius galėtų nuteikti būsimoms kovoms grupėje. Esą Prancūzija jau parodė ką gali, tačiau lieka nestabili. Kanada pateikė šiek tiek staigmenų. Tuo tarpu Libanas išlieka priešininku, kurį Naujosios Zelandijos krepšininkai nesivaržydami triuškins.

Ilgametė patirtis

Tačiau treneris ragina šių žodžių nesuprasti tiesiogiai: „Per praėjusius 10 metų pasimokėme, kad negalima nurašyti komandų. Kiekvienas rungtynes turime žaisti taip, tarsi jos būtų paskutinės. Kiekvienos jų turi būti su tikslu laimėti“.

N. Vucinicas atkreipė dėmesį, kad prieš aštuonerius metus Indianapolyje niekas net nesitikėjo, kad nežinoma Naujosios Zelandijos rinktinė sugebės pasipriešinti Rusijai ir užimti ketvirtos vietą.

„Atėnų Olimpinėse žaidynėse mes įveikėme Serbiją ir Juodkalniją, tačiau pralaimėjome Kinijai, kurią tikrai tikėjomės įveikti... Praėjusį savaitgalį įveikėme Rusiją, o tada nusileidome Jordanijos komandai. Turime emociškai ruoštis kovai prieš bet kurią komandą“, - kalbėjo N. Vucinicas.

Ypač geros formos

Tačiau N.Vucinicas įsitikinęs, kad jo vyrai kaip niekad pasirengę kovai.

„Ar esame pasiruošę? Manau, kad taip“, - Izmire kalbėjo treneris. - Mes pasiruošę sutriuškinti bet ką. Tikime, kad galime nugalėti pajėgiausias komandas, bet taip pat žinome, kad žaisti vėlai vakare mums nėra naudinga. Jei komanda žais gerai kaip tik gali, tai ir „milžinams“ vilčių neliks; bet jei neatras silpnos priešininkų vietos, baigsis liūdnai“.

N.Vucinico teigimu, tai patvirtino trys praėjusios savaitės. „Dabar aišku, kad galime kovoti prieš geriausias Pasaulio komandas, ir tikimės aukštos vietos“.

Esą viskas, ko dabar reikia – iš vijimosi stadijos pereiti į puolimo.

Komandos sudėtis

Nepatyręs Alexas Pledgeris – vienintelis jų „tikras“ aukštaūgis, dar Craigas Bradshawas, veteranas Pero Cameronas ir Mikas Vukona, turės iš peties kabintis į priešininkų atlapus.

„Naujosios Zelandijos rinktinė ūgiu niekada nepasižymėjo, o šių metų situacija bemaž blogiausia. Bet vis dar sugebame konkuruoti prieš pajėgiausias komandas“, - teigė N.Vucinicas. 

Treneris nurodė, kad iš P. Camerono tikisi 5 – 15 sėkmingų žaidimo minučių. Esą nors jis ir ne aukštas, tačiau greitas ir vertingas rezultatyviai užbaigti atakas.


Šiame straipsnyje: paspo

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių