M.Kuzminskas: dar neapsipratau su mintimi, kad žaisiu „Žalgiryje“

Su Kauno „Žalgiriui“ priklausančiu jaunimu pirmadienį treniruotis pradėjęs komandos naujokas Mindaugas Kuzminskas pratinasi prie gyvenimo Kaune.

Pastaruosius du sezonus Šiauliuose praleidęs vilnietis susipažįsta su nauju miestu ir tikina su nekantrumu laukiąs rimtų išbandymų krepšinio aikštelėje.

Dvidešimtmetis 204 cm ūgio puolėjas, vasarą puikiai rungtyniavęs Lietuvos rezervinės vyrų krepšinio rinktinės sudėtyje, prisipažįsta tikėjęsis kvietimo ir į pagrindinę nacionalinės komandos stovyklą, tačiau jo nesulaukęs nosies nenukabina ir tvirtina, kad įgyta patirtis veltui nenueis.

Atvykęs į Kauną ir pamažu tampantis tikru žalgiriečiu M.Kuzminskas pasidalino savo mintimis ir atsakė į Žalgiris.lt klausimus.

- Mindaugai, ar jau spėjai apsiprasti Kaune?

- Manau, kad persikėlus gyventi į kiekvieną miestą būna apsipratimo periodas. Gali būti, kad Kaune jis bus ypatingas, nes važiuojant rungtyniauti į Šiaulius, šį miestą jau pažinojau. Ten turiu daug giminių. Be to, brolis buvo žaidęs „Šiauliuose“ keletą sezonų. O Kaune kol kas – viskas nauja. Apsigyvenau miesto centre, jau žinau, kaip nusigauti iki „Žalgirio“ treniruočių pastato. Kelias nėra sudėtingas. Su laiku problemų bus vis mažiau. Juk Lietuvoje esu, ne užsienis, nepasiklysiu (šypsosi – Red.).

- „Žalgirio“ pagrindinės sudėties krepšininkai treniruočių stovyklą pradeda rugpjūčio 16 d., tu į Kauną atvykai savaite anksčiau...

- Žinojau, kad jaunesni krepšininkai į treniruotes renkasi savaite anksčiau, todėl be kalbų prisijungiau ir aš. Jau kurį laiką su treneriu individualiai dirbau Vilniuje, tačiau sportuoti su komanda visada yra geriau. Suderinta programa, treniruočių ritmas – tai padės prie visko greičiau priprasti ir tapti visaverčiu komandos nariu.

- Viso praėjusio sezono metu girdėjai kalbas, jog kitais metais jau žaisi „Žalgiryje“. Kada įsisavinai mintį, kad esi žalgirietis?

- Tiesą sakant, aš ir dabar dar nesu apsipratęs su mintimi, kad rungtyniausiu „Žalgiryje“. Pasižiūriu varžybų nuotraukas, Kauno sporto halėje vykusių rungtynių įrašus ir pačiam darosi keista, kad aš turbūt žaisiu toje pačioje aplinkoje. Iš kitos pusės, žaidžiant „Šiauliuose“ mane slėgė mažesnė įtampa, žinant, kad jau turiu kontraktą su stipresne komanda.

- Pasirinkai 19 numeriu pažymėtus „Žalgirio“ marškinėlius. Kodėl?

- Visada sakau, kad ne numeris žaidžia. Tiesa, iki šiol nuolat rungtyniaudavau 9 numeriu, o 19-as man pasirodė arčiausiai 9-o. Visi žino, kam priklauso skaičius 9 „Žalgiryje“ (Mantui Kalniečiui - red. past.), todėl man teko rinktis kitą. Svarsčiau, gal pasirinkti 14 numerį, tačiau nusprendžiau eiti nauju keliu.

- Ar jau įsivaizduoji savo vaidmenį „Žalgiryje“?

- Sezonas ilgas, ir negali numanyti, kaip jis klostysis atskiriems žaidėjams. Traumos, sportinių formų svyravimai, daug varžybų, todėl savo šanso tikrai sulauksiu. Jei gerai pasiseks sezono pradžioje, nebūtinai reiškia, kad taip tęsis visus metus. Turi stengtis visą laiką, kad treneriui nekiltų abejonių – leisti tave į aikštę ar ne.

- Vasarą nepoilsiavai, o rungtyniavai Lietuvos rezervinėje vyrų rinktinėje. Kaip vertini savo pasirodymą joje?

- Iš tiesų, vertinu gerai. Netgi tikėjausi pakvietimo į pagrindinę rinktinę, nes buvo minėta, jog bus pakviesti geriausiai pasirodę rezervinės komandos žaidėjai. Tai pridėjo motyvacijos dar labiau stengtis. Suprantu, kad treneriai pasirinko tos pozicijos žaidėjus, kurių jiems labiausiai trūko. Patekti į pagrindinį dvyliktuką mano pozicijoje tikrai nebuvo šansų, bet norėjosi pajusti tą atmosferą. Tačiau nenusimenu. Pabuvojau Kinijoje, kurioje sąlygos žaisti tikrai nebuvo pačios geriausios. Įgijau patirties, kuri niekur nepradings.

- Jau kelias dienas sportuoji Kaune. Ar spėjai atgauti kvapą po atostogų?

- Fizine prasme jaučiuosi labai gerai. Ir prieš atvykdamas į Kauną sportavau su lengvosios atletikos treneriu, todėl dabar jėgų tikrai užtenka. Bus matyti, kaip jausiuos aikštelėje, nes ten jau gausime kitokio pobūdžio krūvį, tačiau manau, kad viskas bus gerai.

- Ar lauki „Žalgirio“ fanų sutikimo Kauno sporto halėje?

- Pirmą kartą žaisiu tokioje atmosferoje. Žinau, kad „Žalgirio“ gerbėjai niekad nenusisuka nuo komandos ir jos žaidėjų. Tikiuosi palaikymo ir, jei kas nors man nepasiseks, viliuosi, kad gerbėjų palaikymas bus ta atrama, kuri padės vėl atsitiesti ir iš naujo siekti pergalių.


Šiame straipsnyje: mindaugas kuzminskasŽalgiris

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių