Lietuvos sportininkai iškovojo tris medalius karatė čempionate

JAV vykusiame WSKA (World Shotokan Karate do Association) pasaulio šotokan karatė čempionate sėkmingai pasirodę Lietuvos sportininkai pelnė tris medalius.

Sidabro apdovanojimą individualioje kata rungtyje ir bronzos medalį individualioje kumitė rungtyje jaunių amžiaus grupėje iškovojo Radviliškio „Kentauro“ karatė klubo sportininkė Bernadeta Dauparaitė.

Kata varžybose nugalėjo amerikietė A. Wong, o lietuvaitė atsiliko 0,6 balo. Antroji vieta tokio rango varžybose yra aukščiausias Lietuvos sportininkės pasiekimas per visą karjerą.

Kumitė varžybose B. Daupataitė anksčiau laiko nugalėjo amerikietę, Afrikos atstovę, tačiau kovoje dėl vietos finale 0:1 pralaimėjo būsimai planetos čempionei M. Dent iš Anglijos.

Bronzos medalį jaunimo individualioje kumitė rungtyje pelnė to paties klubo auklėtinis Armandas Bunius. Jis nugalėjo Kanados sportininką, anksčiau laiko įveikė švedą ir dvikovą su italu baigė lygiosiomis. Tačiau teisėjų sprendimu pergalė buvo skirta italui. Rungtyje varžėsi 31 sportininkas.

Tautvydas Lašas dalyvavo jaunimo ir suaugusiųjų kumitė rungtyse, tačiau nesėkmingai.

Daugiausiai medalių pirmenybėse Čikagoje iškovojo anglai (5 aukso, 3 sidabro, 1 bronzos), antri - amerikiečiai (5, 0, 6), treti - vokiečiai (4, 1, 1). Lietuva (0, 1, 2) komandų rikiuotėje užėmė devintąją vietą.

Čempionate JAV dalyvavo bemaž 400 sportininkų iš Amerikos, Meksikos, Pietų Afrikos, Kanados, Peru ir Europos valstybių.

Kitos planetos šotokan karatė pirmenybės 2013 metais vyks Liverpulyje (Anglija).

Šiame straipsnyje: Karatesambokovos menai