Lietuvos čempionas G.Sabeckis apie sportines aukštumas nebegalvoja

Šių metų Lietuvos teniso čempionu tapęs Gvidas Sabeckis prisipažįsta, kad apie sportines aukštumas jau nebegalvoja. Teniso turnyrai jam tapo malonumu.

Ketvirtadienį Lietuvos čempionato finale G. Sabeckis 6:4, 7:5 įveikė Kasparą Žemaitėlį.
„Šiandien tikrai nebuvo pati lengviausia diena. Nejaučiau jėgų antplūdžio, - kalbėjo G. Sabeckis po finalo. – Atvažiavau puikiai nusiteikęs, tačiau jėgos dingo dėl karščio ir tvankumo. Nebuvo taip gerai, kaip visada. Žinoma, dėl sportinės formos kaltas ir treniruočių trūkumas“.

Šių metų Lietuvos čempionas nepagailėjo gerų žodžių savo varžovui finale. „Kasparas sužaidė labai gerai. Tikėjausi, kad jis turės kiek mažiau jėgų, nes jo kelias iki finalo nebuvo pats lengviausias. Jis šaunuolis, - sakė čempionas.

Paklaustas, ar sunkiausia buvo finale, G. Sabeckis pabrėžė, kad pusfinalis būtų buvęs kur kas sunkesnis, jeigu traumos nebūtų patyręs varžovu tapęs jo paties treniruočių partneris Aurimas Karpavičius. „Aurimui skaudėjo koją, todėl dabar galiu drąsiai sakyti, kad man pasisekė. Pusfinalis būtų sunkiausia dvikova. Aukštų sportinių rezultatų jau nebesiekiu. Čempionate sudalyvavau savo malonumui. Prieš tai dalyvavau turnyruose Estijoje ir Lenkijoje, dabar lauksiu „Prezidento taurės“ turnyro. Turiu keturias dienas poilsiui“, - šypsojosi 28-erių sportininkas.

Jo varžovas finale, būtent A. Karpavičiaus auklėtinis, Kasparas Žemaitėlis po finalo buvo nusivylęs savo padavimais. „Be to, pavargau. Padariau klaidų, kurių negalėjau sau leisti, paskubėjau. Įtampos nejaučiau, tačiau nesisekė paduoti kamuoliuko, - kalbėjo jaunasis tenisininkas. – Savo pasirodymą čempionate vertinu labai gerai, jo metu įveikiau varžovus, kurių anksčiau įveikti nepavykdavo. Norėjau tapti čempionu. Nepavyko. Bandysiu tai padaryti kitais metais“.

Šešiolikmetis prisipažino, kad jokios baimės prieš čempionatą nejautė. „Jautėsi, kad G. Sabeckis turi daugiau patirties. Lemiamais momentais jis sužaisdavo protingiau. Šiandien jis sužaidė gerai, nors ir pats pademonstravau ne patį blogiausią žaidimą. Tiesiog lemiamais momentais leidau sau daryti per daug klaidų“, - sakė K. Žemaitėlis.
Dvejetų finale triumfavo Augusto Radziukyno ir Juliaus Gotovsko tandemas. Finale jie 6:2, 6:2 įveikė Juliaus Tvirijono ir Eimanto Gruzdo porą.

„Nepasakyčiau, kad finalinis susitikimas buvo labai sunkus, - po apdovanojimų sakė A. Radziukynas. – Šiandien buvo mūsų diena. Viskas labai gerai sekėsi: gerai padavinėjome kamuoliuką, puikiai vienas kitą supratome. Dažnai žaidžiame poroje. Ne pirmi jau metai“.

Pasak jo partnerio J. Gotovskio, pusfinalyje buvo kur kas sunkiau. „Ten reikėjo labiau pasistengti. Žinoma, suprantame, kad mūsų varžovai finale buvo pavargę. Tai mums padėjo, - kalbėjo tenisininkas. - Kiekvienais metais čempionatas stiprėja. Apmaudu, kad jame nedalyvauja stipriausi mūsų sportininkai Ričardas Berankis ir Laurynas Grigelis. Tačiau laimėti tampa kiekvienais metais vis sunkiau, konkurencija didėja“.

Abu tenisininkai prisipažino, kad korte netenka pyktis. „Dabar nebesipykstame. Anksčiau, kai būdavome jaunesni, barnių netrukdavo. Mūsų poroje mikroklimatas tikrai labai geras, dėl padarytų klaidų niekada nesipykstame. Žaidžiame atsipalaidavę. Nuolat vienas kitą raginame ir padedame“, - sakė J. Gotovskis.

Paklausti, ar prieš čempionatą tikėjo pergalę, abu vaikinai prisipažino, kad treniruotėse daugiau laiko skyrė vienetų kovoms. „Buvome susikoncentravę vienetų kovoms, tačiau, kai iškritome ten iš kovos, liko dvejetai. Tai buvo mūsų paskutinė viltis“, - šypsojosi A Radziukynas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių