Lietuviai mušasi į krūtinę: bilietai į olimpiadą platinti tvarkingai

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) Londono olimpinių žaidynių organizatorius patikino, kad bilietai į liepą prasidėsiančias olimpines žaidynes Lietuvoje platinti nepažeidžiant nustatytos griežtos tvarkos.

„Neteisėtų veiksmų Lietuvoje tikrai nebuvo, tuo įsitikinome, be jokios abejonės“, - BNS sakė LTOK generalinis sekretorius Vytautas Zubernis.

Kelionių agentūra „Baltic Clipper“ teigia, kad visus platintus bilietus į Londono olimpines žaidynes nusipirko Lietuvos sporto aistruoliai.

Paklausimo Lietuva sulaukė po britų žiniasklaidos pranešimo, esą kelionių agentūros „Baltic Clipper“ atstovė juodojoje rinkoje pardavinėjo bilietus į Londono olimpines žaidynes.

Pasak V.Zubernio, atsakymai žaidynių organizaciniam komitetui išsiųsti praėjusią savaitę. Juos LTOK parengė iš „Baltic Clipper“ gavęs išsamų bilietus pirkusių Lietuvos gyventojų sąrašą.

„Pirmas klausimas buvo, ar Lietuvos teritorijoje buvo parduoti bilietai ne Lietuvos piliečiams ir ar buvo parduota bilietų už Lietuvos teritorijos ribų. Atsakymas buvo neigiamas. Antras klausimas buvo, ar buvo vienam Lietuvos gyventojui parduota daugiau nei 20 bilietų į vienas varžybas. To taip pat nebuvo. Trečias klausimas buvo, ar buvo bilietai parduodami pagal galiojančią “Baltic Clipper„ ir žaidynių organizacinio komiteto sutartį. Taip, buvo pilnai laikomasi sutarties sąlygų“, - sakė V.Zubernis.

Tokie pat atsakymai bei „Baltic Clipper“ medžiaga išsiųsti ir Tarptautiniam olimpiniam komitetui.

Žurnalistinį tyrimą atlikęs britų laikraštis „Sunday Times“ šį mėnesį pranešė, kad oficiali atstovė Asta Žirlytė siūlė įsigyti bilietų juodojoje rinkoje, kuriuos ji teigė nuslėpusi.

„Baltic Clipper“ po šios informacijos pranešė pradėjusi vidinį tyrimą.

BNS atsiųstame pranešime „Baltic Clipper“ informavo, kad iš įmonės LOCOG (Londono olimpinių žaidynių organizatoriaus) prekybai Lietuvos sirgaliams gavo 128 bilietus.

„Visi šie bilietai buvo parduoti dar gerokai anksčiau iki britų žurnalistų atlikto “tyrimo„ paskelbimo. Bilietus Lietuvoje įsigijo arba yra užsakę 30 asmenų. Parduotų bilietų skaičius vienam žmogui svyruoja vidutiniškai nuo trijų iki šešių bilietų“, - teigia „Baltic Clipper“.

Anot kelionių agentūros, iš viso Lietuvos rinkai skirti 1244 bilietai. 1116 bilietų buvo paskirstyti ir parduoti jau 2011 metų pradžioje sporto organizacijų atstovams. 128 bilietai parduoti Lietuvos sirgaliams per „Baltic Clipper“.

Krepšinio sirgaliams į skirtingas pogrupio varžybas bendrovė turėjo 29 bilietus, skirtus parduoti, dar nežinant kuriame pogrupyje žais Lietuvos rinktinė. Visi bilietai parduoti Lietuvos sirgaliams. Į atidarymo ir uždarymo ceremonijas paskutiniame LOCOG bilietų pardavimo etape „Baltic Clipper“ teigia bilietų negavusi.

„Baltic Clipper“ patikrino visų bilietų pirkėjų sąrašus ir tikslią informaciją, kaip to reikalauja sutartis, pateikė tiek įmonei LOCOG, tiek Tarptautiniam olimpiniam komitetui, tiek Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui", - teigiama pranešime.

„Kelionių organizavimo versle dirbame jau beveik du dešimtmečius ir pasitikime suburta profesionalų komanda. Visada laikomės sutartyse nustatytų taisyklių“, - sakė „Baltic Clipper“ direktorius Romas Vitkauskas.

Dėl publikacijoje minimo specialių projektų vadovės Astos Žirlytės susitikimo su pardavėjais ir tuo pat metu pirkėjais apsimetusiais „The Sunday Times“ atstovais vyksta vidinis bendrovės tyrimas. Išsiųstas prašymas „The Sunday Times“ pateikti visą filmuotą medžiagą, o ne iš konteksto paimtas trumpas iškarpas, kurios buvo paviešintos.

„Sunday Times“ pranešime taip pat minimi bilietų pardavėjai iš Serbijos ir Kinijos, kurie, kaip teigiama, siūlė slaptiems reporteriams geriausius bilietus po 6 tūkst. svarų (25,5 tūkst. litų).

Tarptautinis olimpinis komitetas po tokių laikraščio paskelbtų duomenų sušaukė posėdį ir pradėjo tyrimą.

Londono olimpiada vyks nuo liepos 27 iki rugpjūčio 12 dienos.

„Baltic Clipper“ yra oficialus 2012 metų olimpinių žaidynių bilietų pardavimo agentas Lietuvoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių