Eurolyga: lietuvių akistatoje nugalėtojas paaiškėjo tik po pratęsimo

Šarūnas Jasikevičius sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių Eurolygoje ir padėjo Barselonos „Barcelona Regal“ komandai iškovoti pergalę ketvirtfinalyje.

Xavi Pascualio auklėtiniai namuose po pratęsimo 72:70 (11:21, 23:11, 11:19, 19:13, 8:6) įveikė Atėnų „Panathinaikos“, kurios garbę gina Jonas Mačiulis.

„Barcelona Regal“ komanda beveik visą antrąją rungtynių dalį atsilikinėjo, kol po Š.Jasikevičiaus tritaškio likus žaisti penkias minutes rezultatas tapo lygus, o po Ante Tomičiaus metimo išsiveržė į priekį 64:61.

Visgi likus žaisti minutę, Dimitris Diamantidis tritaškiu rezultatą išlygino ir po to per pagrindinį laiką nė viena komanda nepasižymėjo.

Juanas Carlosas Navarro, pratęsime sužaidus tris minutes, tritaškiu išvedė katalonus į priekį (72:70). Likus žaisti tris sekundes, Jamesas Gistas baudos metimais galėjo rezultatą išlyginti, bet abu kartus metė pro šalį ir palaidojo „Panathinaikos“ šansus laimėti.

Ispanijos čempionai iki trijų pergalių pirmauja 1–0 ir kitos rungtynės Barselonoje bus žaidžiamos balandžio 11 d.

Š.Jasikevičius per 27 minutes pelnė 11 taškų (1/3 dvit., 3/4 trit.), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, bet dukart suklydo, užsidirbo bloką, kartą pažeidė taisykles ir surinko 15 naudingumo balų.

Tuo tarpu J.Mačiulis per 26 minutes įmetė 6 taškus (1/5 dvit., 1/2 trit., 1/3 baud.), sugriebė 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, išprovokavo 3 pražangas, tačiau kartą suklydo, 4 sykius pažeidė taisykles ir surinko 6 naudingumo balus.

„Barcelona Regal“: Juanas Carlosas Navarro 14 (0/5 dvit., 4/10 trit., 2/2 baud.), Victoras Sada ir Ante Tomičius (12 atk. kam.) po 13, Šarūnas Jasikevičius 11, Nathanas Jawai 9 (7 atk. kam.), Marcelinho Huertas 8.

„Panathinaikos“: Stephane‘as Lasme‘as (6/11 dvit., 2/2 baud.) ir Jamesas Gistas (4/7 dvit., 2/3 trit., 0/2 baud.) po 14, Dimitris Diamantidis 10 (7 atk. kam.), Roko Ukičius 9 (7 atk. kam.).