Elektrėniškiai pradėjo atvirą maištą prieš Ledo ritulio federaciją (papildyta)

Pareikalavę Lietuvos ledo ritulio federacijos (LLRF) prezidento Rolando Bučio galvos Elektrėnų „Energijos“ klubo atstovai yra pasiruošę sabotuoti nacionalinės rinktinės pasirodymą pasaulio čempionate.

Maištas laive

Pirmadienį sukvietę žiniasklaidos atstovus į specialią spaudos konferenciją, „Energijos“ vadovai rėžė iš peties.

Elektrėnų klubo prezidentas ir žaidėjas Petras Nausėda paskelbė, kad dalis nacionalinės rinktinės ledo ritulininkų neatstovaus savo šaliai kitą mėnesį Vilniuje vyksiančiame „Iššūkio taurės“ turnyre, jei iki to laiko iš savo pareigų nepasitrauks R.Bučys.

Maža to, P.Nausėdos teigimu, kai kurie žaidėjai ketina boikotuoti ir pasaulio čempionato I diviziono A grupės varžybas Olandijoje.

„Energijos“ atstovai apkaltino R.Bučį abejingumu ledo ritulio reikalams, neveiklumu ir nesugebėjimu užtikrinti infrastruktūros, žaidėjų rengimo ir varžybų sistemos plėtros šalyje. Pasak jų, išsakytą poziciją palaiko per dešimt rinktinės žaidėjų.

Vis dėlto daugiausiai priekaištų dabartinei LLRF vadovybei elektrėniškiai turėjo dėl nevykdomų pažadų suteikti techninę ir finansinę pagalbą „Energijos“ klubui.

Garsiai nuskambėjęs karo varpas suglumino R.Bučį. LLRF prezidentas patikino, kad atsistatydinti anksčiau eilinių federacijos vadovo rinkimų, kurie numatyti jau šią vasarą, nesiruošia, ir oponentų argumentus pavadino iš piršto laužtais.

Gresiančias pasekmes verčia ant R.Bučio galvos

Su žurnalistais bendravę „Energijos“ žaidėjai tikino savo ultimatumo atsisakyti neketinantys ir, jei R.Bučys nesitrauks, įgyvendinsiantys grasinimus.

„Šitas žingsnis yra pasvertas ir įvertintas. Tai yra priemonė pasiekti tikslą. Mums svarbus ledo ritulys, svarbi „Iššūkio taurė“ ir pasaulio čempionatas. Žaidėjai tai puikiai supranta. Jeigu esama federacijos valdžia deklaruoja, kad jai taip pat svarbus ledo ritulys, ji priims atitinkamus sprendimus“, - aiškino P.Nausėda.

Dalies žaidėjų netekusiai Lietuvos rinktinei iškiltų papildomų problemų mėginant išsilaikyti pasaulio čempionato I divizione. Pasak „Energijos“ puolėjo Martyno Šliko, rinktinei iškritus į žemesnį divizioną, atsakomybė dėl sugriauto ankstesnio komandos įdirbio turėtų tekti abiems konfliktuojančioms pusėms.

„Federacijos prezidentas dėl rinktinės turi jausti tokią pačią atsakomybę kaip ir mes. Jei jis mato, kad yra vienintelis kelias rinktinei gerai pasirodyti, jis turi priimti atitinkamą sprendimą“, - tvirtino vienas iš prieš LLRF vadovą sukilusių žaidėjų.

Anot „Energijos“ komandos kapitono Rolando Aliukonio, prie ultimatumo R.Bučiui prisidėjo užsienyje žaidžiantys Artūras Katulis, Darius Pliskauskas, Mindaugas Kieras, Andrius Kaminskas, Darius Lelėnas, Dovydas Kulevičius, taip pat dalis „Energijos“ ledo ritulininkų. „Jie informuoti apie situaciją ir palaiko šį sprendimą“, - tikino R.Aliukonis.

Elektrėniškių teigimu, kiti žaidėjai nebuvo įkalbinėjami paremti maištaujančių kolegų.

R.Bučiui išvardytų žaidėjų sąrašas sukėlė nuostabą. Pasak LLRF prezidento, jame paminėti ir ledo ritulininkai, kurie jau yra užtikrinę prisidėsiantys prie rinktinės.

Primename, kad praėjusią savaitę Lietuvos nacionalinės rinktinės vyriausiasis treneris Dmitrijus Medvedevas komandą „Iššūkio taurės“ varžyboms tikėjosi burti iš 34 kandidatų.

Keturių komandų tarptautinis turnyras vyks sostinės „Siemens“ arenoje vasario 12-14 dienomis.

Kaltas dėl visko

Vietoje R.Bučio „Energijos“ atstovai LLRF vadovo kėdėje norėtų matyti P.Nausėdą, kuris federacijai esą galėtų vadovauti iki vasarą numatytų prezidento rinkimų.

„Energijos“ vadovas LLRF peikė dėl pernelyg uždaros veiklos, į kurią esą neleidžiama įsitraukti kitiems ledo ritulio pasaulio atstovams. P.Nausėda išreiškė norą keisti ne tik prezidentą, bet ir esamą federacijos struktūrą.

„Federacijos neturi sudaryti trys asmenys. Yra užtektinai iniciatyvių žmonių, kurie nori dirbti. Tačiau federacija jų kažkodėl neprisileidžia, - kalbėjo P.Nausėda. - „Siekiame, kad ledo ritulio federacija pagaliau pradėtų veikti kaip pagrindinė ledo ritulio koordinavimo institucija, kuri plėtotų infrastruktūrą, kurtų vaikų sporto mokyklas. Mūsų duomenimis, šiandien nėra aktyvios veiklos šiomis kryptimis ir konkrečių rezultatų. Taip pat norime kurti jaunimo lygą, iš pagrindų pakeisti suaugusiųjų varžybų sistemą. Šiandien LLRF kuruojamoje lygoje dalyvauja keturios komandos - galime drąsiai abejoti, ar tai yra efektyvu.“

M.Šlikas tikino, kad LLRF pastaruoju metu tapo neveiksni ir nusišalino nuo ledo rituliui aktualių problemų sprendimo.

„Kai niekas nedirbama, tai net nėra ko ir paminėti“, - paklaustas, kokius LLRF darbo trūkumus galėtų įvardyti, sakė žaidėjas.

Pastebėjus, kad federacija pirmiausia yra atsakinga už nacionalinių rinktinių pasiruošimą ir jų dalyvavimo tarptautinėse varžybose užtikrinimą, M.Šlikas išliko kategoriškas: „Ledo ritulininkai atvažiuoja į rinktinę tik dėl patriotiškumo. Tokią rinktinę nieko nedarydamas gali suburti ir dvylika klasių baigęs asmuo.“

Tiesa, priminus, jog praėjusiais metais pasaulio čempionato I diviziono varžybos atkeliavo į Vilnių daugiausia dėl LLRF vadovų kryptingos veiklos Tarptautinėje ledo ritulio federacijoje (IIHF), M.Šlikui teko pakeisti nuomonę.

„Tai - vienas iš nedaugelio darbų, kuriuos padarė federacija. Neneigiame, kad tam tikri darbai yra nuveikti. Bet jų reikia padaryti dešimt kartų daugiau“, - aiškino ledo ritulininkas.

Problema - pinigai „Energijai“?

Karingai nusiteikę žaidėjai LLRF pateikė kone vienintelį konkretų priekaištą. Elektrėniškiai piktinosi, kad skolų prispausta federacija nevykdo savo įsipareigojimų ir neteikia paramos „Energijos“ klubui.

„2005 m. LLRF priėmė sprendimą „Energijai“, bazinei rinktinės komandai, teikti pagalbą. Tačiau šį sezoną nesulaukėme nieko. Apie kokius įsipareigojimus mes galime kalbėti?“, - klausė P.Nausėda.

„Energijos“ prezidentas tvirtino nesuvokiantis, kodėl LLRF, po pasaulio čempionato varžybų Vilniuje likusi su maždaug 300 tūkst. litų skolų uodega, šiemet vėl brenda į tą pačią balą ir rengiasi priimti „Iššūkio taurės“ turnyrą.

„Federacija deklaruoja skolas, o po metų vėl drįsta daryti analogišką renginį Vilniuje, tuo pačiu neprisidėdama prie klubo išlaikymo“, - pyko P.Nausėda.

Tiesa, elektrėniškiai suskubo paneigti, jog pagrindinė jų konflikto su LLRF priežastis - išsekusios federacijos lėšos „Energijos“ klubui.

„Kalbame apie visą piramidę, o „Energija“ yra tik dešimtadalis problemos“, - dėstė M.Šlikas.

Apie atsistatydinimą negalvoja

R.Bučys išsakytus opozicijos stovyklos argumentus pavadino absurdiškais. „Tokie kaltinimai juokingi. Abejingas ledo rituliui... Skamba truputėlį nerimtai. Man prikišta, kad nebuvo dirbama kartu. Aš kalbuosi su visais, priimu bet kokią iniciatyvą. Kitas dalykas, jei manęs neprisileidžia“, - kalbėjo R.Bučys.

LLRF prezidentas atmetė galimybę trauktis iš posto anksčiau laiko.

„Aš turiu per daug įsipareigojimų, kad dabar lengva ranka juos nubraukčiau ir nueičiau į šoną. Ateis vasara, bus rinkimai, bus laiko pagalvoti - tada ir apsispręsiu. Niekas nėra amžinas - aš tai irgi suprantu. Bet šitaip pasielgti...“, - atsiduso R.Bučys.

Pasak jo, visos lėšos „Iššūkio taurės“ turnyro organizavimui bus surinktos iš privataus rėmėjo. LLRF vadovas tvirtino, kad Lietuvos rinktinė bet kokiu atveju dalyvaus tiek šiose varžybose, tiek pasaulio čempionate, kuriame, nepaisant nuostolių, turėtų išlaikyti vietą I divizione.

Primename, kad nuversti R.Bučį iš LLRF vadovo posto buvo mėginama ir prieš dvejus metus. Tuomet nepasisekusio maišto tikruoju organizatoriumi neoficialiai laikytas tuometis „Energijos“ klubo vadovas Valdas Škadauskas.

Buvęs nacionalinės rinktinės žaidėjas R.Bučys LLRF vadovauja nuo 1998 m.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių