„Kauno dienos“ studijoje – etnologo V. Baltrušaičio kvietimas švęsti Užgavėnes Rumšiškėse

  • Teksto dydis:

„Kauno dienos“ studijoje – kiek anksčiau filmuotas pokalbis su Lietuvos liaudies buities muziejaus etnologu ir muziejininku Vingaudu Baltrušaičiu.

Lietuva bene vienintelė Europos valstybė, išsaugojusi archaiškas Užgavėnių šventimo tradicijas. Ir už tai esame dėkingi Lietuvos liaudies buities muziejui Rumšiškėse, šį šeštadienį jau 41-ą kartą kviečiantį su trenksmu vyti žiemą iš kiemo.

Be vienerių metų pusę amžiaus šiame muziejuje dirbantis V.Baltrušaitis „Kauno dienos“ studijoje prisimins, kaip nepatikliai į šią šventę žiūrėta sovietmečiu ir kokias saugumiečių pajėgas valdžia siųsdavo į Rumšiškes šnipinėti, o Užgavėnių dalyviai pasitikdavo juos sniego gniūžčių atakomis.

Taipogi V.Baltrušaitis primins Užgavėnių istoriją, jų papročius ir pristatys šių metų šventės programą, kurioje yra ir naujovių, pavyzdžiui, lokio ir briedžio dvikova, bet nepamirštos ir tradicinės vaišės, šokiai bei Morės deginimas.

„Šiltai apsirenkite, nepamirškite geros nuotaikos ir kartu išvysime ne tik žiemą, bet gal net ir visiems įgrisusį virusą“, – kviečia muziejininkas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių