Užrašas „Sudegink Ruklą deportuok vyriausybę imigrantai welcome!“ nuvedė į teismą

Kauno apylinkės teismą pasiekė byla, kurioje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) istorijos specialybės ketvirtakursė Viktorija Kolbešnikova ir vienos bendrovės vadybininkas Linas Kleinas kaltinami drastišku bandymu sugadinti pernykštį Vasario 16-osios minėjimą Kaune. Policijos suvestinėse šis įvykis tada nutylėtas.

Pranešė pilietiški asmenys

Į teisėsaugos nemalonę 29-erių L.Kleinas ir 24-erių V.Kolbešnikova pateko dėl Senamiestyje ir Centre iškabintų plakatų su užrašu "Sudegink Ruklą deportuok vyriausybę imigrantai welcome!".

Abiem pareikšti kaltinimai viešu raginimu imtis diskriminacinių veiksmų prieš visuomenės grupes, skiriamas tautiniu ir socialiniu pagrindu, bei kurstymu prieš jas smurtauti ir fiziškai susidoroti.

Tokį turinį pernai Vasario 16-osios naktį Kauno centre ir Senamiestyje išklijuotuose plakatuose įžvelgė lingvistinį išsilavinimą turintis specialistas, kurio pagalbos paprašė Kauno teisėsaugininkai.

Apie šiuos plakatus, anot pareigūnų, pranešė pilietiškai nusiteikę asmenys.

Pranešimą užregistravusiems policijos budėtojams nusiuntus įvykio vieton kolegas patrulius, šie konstatavo, kad tokių plakatų yra ir Laisvės alėjoje, ir prie Istorinės LR prezidentūros esančioje požeminėje pėsčiųjų perėjoje, ir Vilniaus gatvėje. Jie priklijuoti ant reklaminių stendų,  elektros skydinių ir net šiukšlių konteinerių.

Buvo duotas nurodytas plakatus pašalinti. Tai spėta padaryti iki oficialių renginių pradžios.

Nusikaltimai įamžinti

Anot teisėsaugininkų, rasti įtariamuosius jiems padėjo vaizdo kameros.

Peržiūrint įrašus išsiaiškinta, kad plakatus klijavo du vyrai ir dvi moterys. Prie netoliese esančio baro buvo matyti ir šio akibrokšto liudininkai. Būtent jie identifikavo du nufilmuotus asmenis – kaip baro klientus. Kito vyro ir moters asmenybių nustatyti nepavyko.

V.Kolbešnikova ikiteisminio tyrimo metu atsisakė duoti parodymus. Neigė bet kokius įtarimus ir L.Kleinas, tikindamas, kad tuo metu, kai buvo daromas jam inkriminuojamas nusikaltimas, esą kietai miegojęs namuose.

Remiantis vaizdo įrašais, pernykščiam Vasario 16-osios minėjimui rengęsis Kaunas plakatais "puoštas" po vidurnakčio. Tai užtruko apie 40 min.

Viena kalba, kita daro?

Nei L.Kleinas, nei V.Kolbešnikova nėra teisti. Pastaroji netrukus po įtarimo pareiškimo universitete pasiėmė akademines atostogas.

Prieš mėnesį ji kartu su labdaros ir paramos fondu "Frida" organizavo Laisvės alėjoje eitynes "Susigrąžinkime saugią naktį", kuriomis, kaip teigta, siekta atkreipti dėmesį į seksualinio smurto ir priekabiavimą problemą.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Hunis

Hunis portretas
Kolbesnikova, Kleinas... Ar neaisku is kur vejai pucia?

na

na portretas
Mazai ji primena studente, tai greiciau vatnike.

Paziurejus i ta veideli

Paziurejus i ta veideli portretas
Supranti , kad sita kitataute neatsako uz savo infantilius darbelius...
VISI KOMENTARAI 34
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių