Šokiruojančio rekordo atomazga: jo autorius prašo Temidės malonės

Šiandien prieš teismą stojo šokiruojančio girtumo rekordo vairuojant automobilį, kurį Kauno apskrities teisėsaugininkai konstatavo prieš kelis mėnesius, autorius. Prokurorė sutiko, kad dėl biografijos švarumo jis būtų atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Tačiau tai, kuo pasiūlyta pakeisti gresiantį teistumą, panašu, kad yra dar didesnė bausmė.

Paraiška Lietuvos rekordų knygai

30-metis Rolandas Šalomskas pateko į Kauno apskrities policijos suvestines vasario 6-ąją. Šiose pranešta, kad jis buvo sulaikytas Pravieniškėse už automobilio „Audi A4“ vairo, gerokai viršijęs medikų apskaičiuotą vidutinišką mirtiną alkoholio dozę. Tądien jam buvo nustatytas 5,51 prom. girtumas.

„Tai ne klaida!“ – teigė policijos atstovė, pasiteiravus, ar šie akį rėžiantys skaičiai – teisybė. Ir patikslino, kad tiek šis 30-metis Kaišiadorių rajono gyventojas įpūtė į alkoholio matuoklį antruoju bandymu. Pirmuoju skaičiai buvo mažesni.

Šios pavojingos kelionės su tokiu kiekiu promilių, vykusios vidury dienos – apie 15 val., tikslas tada liko neįvardytas, nes dėl suprantamų priežasčių pretendento į Lietuvos rekordų knygą po šio fakto konstatavimo apklausti buvo neįmanoma. Sulaikius automobilį, jis tada perduotas artimiesiems – kartu su šaukimu atvykti išsiblaivius į apklausą Kaišiadorių policijoje. Anot šios pareigūnų, iki tol šis asmuo niekuo ypatingu pasižymėjęs nebuvo. Tačiau dabar jau jo atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo esant didesniam nei 1,5 prom. girtumui, už ką gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Policijos atstovė tada atskleidė, kad galimai tragedijai už akių ne tarnybos metu užbėgo vienas Jonavos rajono policijos pareigūnas. Būtent po jo pranešimo į Bendrąjį pagalbos centrą apie pastebėtą galimai neblaivų vairuotoją į įvykio vietą išskubėjo šio pareigūno kolegos iš Kaišiadorių policijos, su kuriais, jis sekdamas minėtą „Audi“, palaikė ryšį iki pat šio šokiruojančio fakto konstatavimo.

Nesėkminga avantiūra

Išsiblaivęs R.Šalomskas bandė pareigūnus pergudrauti.

Jis tikino atvažiavęs tą sekmadienį į Pravieniškes blaivus, tačiau su neblaiviu kaimynu. Ir nusipirko degtinės tik Pravieniškių parduotuvėje „Aibė“, prie kurios ir buvo užfiksuotas policijos sėdintis neblaivus prie savo automobilio, kuriame vartojo įsigytą alkoholį, vairo. Tačiau tai buvo jau po pusvalandžio nuo jų atvykimo ir jis niekur neblaivus nevažiavo.

Pergudrauti policijos R.Šalomskui nepavyko. Pareigūnai nesunkiai išsiaiškino, kad jis tada šioje Pravieniškių parduotuvėje jokio alkoholio neįsigijo. Be to, sulaikant tada R.Šalomską, jokios alkoholio taros jo automobilyje nerasta.

Turėjęs laiko pagalvoti pusantro mėnesio, įtariamasis galų gale prisipažino, kad atvažiavo tada į Pravieniškes iš vieno Rumšiškių seniūnijos kaimo, esančio už aštuonių kilometrų, gerokai įkaušęs. Vartojo degtinę ir išvakarėse, ir ryte prieš sulaikymą. Ryte trise išgėrė apie 0,7 l butelį degtinės. Po to dar buvo prisnūdęs, o pabudęs vėl ėmė ieškoti, kaip „pataisyti sveikatą“. Ir radęs tokių pačių planų turėjusį kaimyną, su kuriuo ir išsirengė į minėtą Pravieniškių parduotuvę. Tačiau, kaip ją pasiekė, nepamena. Prisimena tik, kaip prie jų automobilio, stovinčio prie „Aibės“, prieina policininkai.

I. Gelūno/BNS nuotr.

Kaltinime – kiti skaičiai

Kaltinamajame akte iš rekordinių R.Šalomsko pripūstų promilių teliko skaičiai 3,66, t.y. tiek, kiek jis tada pripūtė pirmuoju bandymu. Anot teisėsaugininkų, tokiose bylose visada nurodomas mažesnis pripūstų promilių skaičius. Tačiau šiuo atveju tai nieko nekeičia – vis tiek tai daugiau nei 1,5 prom., už ką jau gresia baudžiamoji atsakomybė.

Pripažinęs savo kaltę, R.Šalomskas prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal sesers laidavimą.

Nors tokios sąlygos buvo: jis – dar neteistas, be to, šios viengungio darbovietė – viena Kaišiadorių UAB, kurioje R.Šalomskas dirba operatoriumi, pateikė teigiamą jo charakteristiką, teisėsaugininkai nusprendė perleisti šį klausimą Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmams.

Belaukiant Temidės sprendimo, iš R.Šalomsko ne tik buvo atimta teisė vairuoti transporto priemonę bei vairuotojo pažymėjimas, bet ir laikinai apribotos jo nuosavybės teisės į automobilį „Audi A4“.

Nepergudravo ir prokurorės

Stojęs šiandien prieš teismą, R. Šalomskas liko prie patikslintų savo parodymų, t. y., kad pripažįsta savo kaltę, dėl ko jo bylai pritaikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas. Ir vėl prašė būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal sesers laidavimą.

Ši antrino broliui ir tikino teismą, kad judviejų santykiai – labai geri.

Prokurorė neprieštaravo, kad R.Šalomskas būtų atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Tačiau papildė teisiamojo ir prašymą laidavimo terminu ir dar viena gana iškalbinga aplinkybe. Ji siūlė taikyti šį laidavimą pusantrų metų ir už 500 eurų užstatą. O taip pat – ir tokias papildomo poveikio priemones, kaip teisės vairuoti automobilį atėmimą dvejiems metams bei nusikaltimo įrankio, t. y. automobilio „Audi A4“ konfiskavimą.

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmai skelbs savo sprendimą dar šį mėnesį.NAUJAUSI KOMENTARAI

apsispreskit

apsispreskit portretas
bauda arestas arba laisves atimimas.... as sutikciau atsedet... nemokamas maistas , nemokamas stogas ,siluma , malonus mediku ir apsaugininku demesys... s varbiausia nieks PSD vezdu per galva nedubasins ir nearys i lanzbergu dvara PSD lazo atlikinet
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių