Šokiravo vandalizmas Šančių kapinėse: suniokota dešimtis antkapių

Šančių bendruomenė įspėja, kad į šio rajono kapines įsisuko vandalai. Jų taikiniu tapo antkapiai. Kapinių prižiūrėtojai patvirtino, kad niokotojams užkliuvo apie dešimt kapaviečių.

Sunerimusi bendruomenė

Žemųjų Šančių bendruomenės nariai informavo apie nemalonų incidentą. Kažkam užkliuvo Šančių kapinėse amžinojo poilsio atgulusių žmonių kapavietės – rasti išvartyti antkapiai.

„Šančių kapinėse jau apie savaitę išvartyti paminklai. Vienas jau atstatytas, o kiti – gal dar nė. Manau, kad dar dalis nežino, kad jų kapavietės išniekintos. Gal kas pažins, kieno kapai ir galės pranešti artimiesiems, – apie incidentą socialinio tinklo „Facebook“ Žemųjų Šančių bendruomenės grupėje pranešė Kristina J. – Nežinau, kam užnižo rankos, bet, manau, bumerangas atsisuks su kaupu“.

Žmonės pasibaisėjo tokiu įvykiu ir ragino artimiesiems nuvykti į kapines, pažiūrėti, ar jų kapavietės nesuniokotos.

„Tokius pagavus tik rankas sulaužyt“, – pyko Asta.

„Siaubas. Jie nieko nebijo – nei Dievo, nei velnio“, – pasisakė Irma.

„Pas mus irgi vieną kartą jau buvo nuverstas, dingo žvakidės, vazos. Tiesiog žmonės be sąžinės“, – liudijo Nijolė.

Žemųjų Šančių bendruomenės feisbuko nuotr.

Prižiūrėtojams situacija žinoma

Šančių kapinėmis rūpinasi bendrovė „Kauno kapinių priežiūra“. Jos vadovas Ričardas Čėsna patvirtino, kad vandalai suniokojo apie dešimt paminklų.

„Kapinių tvarkytojas vieną rytą rado išvarytus paminklus, todėl iš karto iškvietė policiją, kuri vykdo tyrimą. Pareigūnai apžiūrėjo kapavietes, paėmė galimus pirštų antspaudus. Išvartyta apie dešimt paminklų, du iš jų – ir suskaldyti. Tikrai čia vandalų darbas, nes tomis dienomis jokio vėjo nebuvo, tiek paminklų negalėjo šiaip sau nugriūti“, – kalbėjo R. Čėsna.

Siaubas. Jie nieko nebijo – nei Dievo, nei velnio.

Jis nurodė, kad nusiaubtos kapavietės identifikuotos, kapinių prižiūrėtojai apie nuverstus antkapius informavo ir kapaviečių savininkus.

„Šančių kapinės yra riboto laidojimo, tad čia judėjimas yra mažesnis, nei pilnai veikiančiose kapinėse, tad tai tokia šiek tiek nuošalesnė vieta. Tokiose vietose būna kartais, jog kažkam užkliūva kapai“, – pridūrė „Kauno kapinių priežiūros“ vadovas.

Žemųjų Šančių bendruomenės feisbuko nuotr.

Pradėtas tyrimas

Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato atstovai patvirtino, kad Šančių kapinėse iš tiesų buvo išvaryti antkapiai. Tačiau pareigūnai pažymėjo, kad pranešimas apie įvykį gautas praėjusio mėnesio pabaigoje, o dabar aiškinamos galimos aplinkybės bei ieškomi kapus niokoję asmenys.

„Gegužės 22 d. apie 10 val. Kaune, Rusų gatvėje, Šančių kapinėse pastebėti išvartyti devynių kapaviečių paminklai. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 312 straipsnio 2 dalį (Kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimas)“, – nurodoma „Kauno dienai“ atsiųstame komentare.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dalia

Dalia portretas
Viskas gereja! Sunaikinta svietimo sistema, svarbu popierizmas ne mokymas, ruosimas Gyvenimui, sunaikinta medicina: medikai arogantiski, vien pamacius gydytojų kilometrinius nagus nejauku darosi , kur ten drysi ką nors apie sveikata pasakyti, gatvėje pamatai paaugliu bureli ir bijau net pazvelgti , kokį pavyzdys rodo seimas, gėda! Kaip elgiasi premjere? Aplinkos aplinkos apsaugos ministras, ne veltui Prezidentas delse su ministru patvirtinimu. Koks mokinius mokymas, jei mokinys tik perkeliamas is klasę I klasę, nors mokosi labai blogai? Tai tą ir turime. Viską naikiname, griauname, net kalba naikiname, koks lietuvis kitose šalyse priverčia valdžia kalbet lietuvių kalba, o pas mus?

Gerbiu \\\\\.../////

Gerbiu  \\\\\...///// portretas
Kauno Dieną,nors retkarčiais ir susibaram.___Toks gyvenymas.

Medinis kryžius

Medinis kryžius portretas
Labai gaila, bet kapinėse atsirado daug kapofilų..
VISI KOMENTARAI 21

Galerijos

Daugiau straipsnių