Iš mirties taško pajudėjo aukso vagių byla: pirmasis jos posėdis paskendo nukentėjusiosios ašarose

Prieš Kauno apylinkės teismą stojo kaltinamieji apgaule patekę į prekeivės auksiniais papuošalais namus ir panaudoję brutalų smurtą pagrobę turto už 90 tūkst. eurų. Nors po šio išpuolio prabėgo jau pusantrų metų, apiplėštoji, pasakodama teisme, ką jai teko tada patirti, nesuvaldė ašarų.

Iškalbingos emocijos

„Jau maniau, kad būsiu nužudyta! Be to, buvau žeminama, kaip moteris“, – verkė, duodama teisme parodymus, jau ne vieną kartą teistų Remigijaus Majoro, Deniso Komarovo ir Gedimino Slaninos auka.

Labiausiai ji akcentavo, kad vienas iš įsibrovusiųjų tada apgaule į jos namus – D.Komarovas, siekdamas išgauti, kur ji laiko visą auksą, stovėjo jai ant krūtinės. Būtent jis su G.Slanina, siekdami minėto tikslo, atliko budelių vaidmenį. R.Majoras tuo metu naršė po jos namus, ieškodamas grobio.

„Iki šiol negaliu gyventi be vaistų. O po šio išpuolio, nors buvau iki tol nerūkanti, per dieną surūkydavau po porą pakelių cigarečių“, – pasakojo teismui 15 tūkst. eurų moralinio atlygio iš savo skriaudikų reikalaujanti nukentėjusioji.

Teisiamųjų trijulė jos emocingų parodymų klausėsi bejausmiais veidais. Jie buvo linkę ginčytis tik dėl sumos, kuria įvertintas jų grobis. Esą ši per didelė. „Norime, kad tai būtų pagrįsta dokumentais!“ – replikavo į teisiamųjų narvą pasodinti kaltinamieji šiuo apiplėšimu pagrobiant didelės vertės turtą organizuotoje grupėje, už ką gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki dešimties metų.

Teisiamieji: iš kairės – Gediminas Slanina, Remigijus Majoras ir Denisas Komarovas/Vilmanto Ruapelio nuotr.

Pagarsinus kaltinamąjį aktą, jie visi pripažino savo kaltę. Tačiau teigė, kad duos parodymus tik po visų liudytojų apklausų.

Kaip jau rašyta, ši byla buvo perduota teismui dar pernai lapkritį. Tačiau prasidėjus karantinui įstrigo čia beveik aštuonis mėnesius – ne tik dėl problemų organizuojant teismo posėdžius nuotoliniu būdu, bet ir prisikviečiant į juos nukentėjusiuosius. Nors šiai bylai skirta viena didžiausių Kauno apylinkės teismo posėdžių salė, dėl proceso dalyvių, įskaitant ir teisiamuosius pristatančius konvojaus pareigūnus, gausos jie vos telpa ir šioje patalpoje.

Jau maniau, kad būsiu nužudyta! Be to, buvau žeminama, kaip moteris.

Grobis – penkiuose lapuose

Teisiamųjų auka tapusi kaunietė tą lemtingą 2019-ųjų gruodžio 18-ąją sulaukė ne vieno, kaip paaiškėjo vėliau, ją sekusių nusikaltėlių skambučio telefonu.

Po pirmojo į jos namus Partizanų gatvėje atėjo du vyrai ir nusipirko vieną auksinį žiedą. Šiems išėjus, buto šeimininkei paskambino ir, kaip įtariama, jų patvirtinimo, kad nusižiūrėtoji į aukas – namuose ir šiuose nėra jos sutuoktinio, laukęs asmuo, kuris taip pat dėjosi ieškantis kalėdinių dovanų. Ir jo sutartu laiku į nusižiūrėtosios į aukas butą jau jėga įsiveržė vakar prieš teismą dėl šio apiplėšimo stoję jau keturis kartus teisti 30-metis R.Majoras bei 41-erių D.Komarovas kartu su 23-ejų G.Slanina, kurio biografijoje – jau devyni teistumai.

Tai įvyko apie pusę penkių vakaro. Buto šeimininkės sutuoktinis tuo metu buvo ilgalaikėje komandiruotėje.

Prekeivei auksiniais papuošalais tą vakarą teko atlaikyti brutalų įsibrovėlių smurtą. Po smūgio į veidą ji smaugta, po to už plaukų nuvilkta į kitą kambarį, ten talžyta jau rankomis ir kojomis, po ko gavo ir dujų dozę iš balionėlio. Vėliau dar dusinta, užmetus ant veido rankšluostį. Galiausiai į galvą buvo įremtas pistoletas, grasinant nušauti.

Viskas baigėsi tuo, kad tą vakarą iš jos namų buvo pagrobta įvairių auksinių žiedų, grandinėlių bei kolje su smaragdais, granatais, agatais, perlais, rubinais, topazais bei kitais brangakmeniais, 4 200 eurų grynaisiais, nukentėjusiosios bei automobilio dokumentai ir kiti daiktai.

Įsibrovėlių grobio išvardijimas apima daugiau nei penkis kaltinamojo akto lapus. Jame teigiama, kad nukentėjusiajai padaryta daugiau kaip 50 tūkst. eurų žala. Tačiau vėliau ši kaunietė, anot teisėsaugininkų, prekiavusi namuose auksiniais papuošalais dvejus metus, jai padarytą turtinę žalą patikslino, pareikšdama plėšikų trijulei jau 90 tūkst. eurų ieškinį.

Rastas tik „ginklas“

Įtariamieji apiplėšimu buvo nustatyti pagal telefoninių pokalbių išklotines. Tačiau nieko iš jų penkiaženklio grobio rasti nepavyko.

Ikiteisminio tyrimo metu parodymus davė tik D.Komarovas. Jis tikino atsidūręs nusikaltimo vietoje po netikėto skambučio telefonu. Skambinęs nepažįstamasis teigė esą šiam kažkas kažkas jį užrodęs, kaip patikimą vyrą. Ir pasiūlė pelningą „reikaliuką“. Tačiau, anot D.Komarovo, po kaunietės, prekiavusios auksiniais papuošalais, apiplėšimo su juo niekas taip ir neatsiskaitė. Visą grobį išsivežė R.Majoras su G.Slanina. O šie duoti parodymus ikiteisminį tyrimą atlikusiems pareigūnams atsisakė.

Į teismą vedamas Denisas Komarovas/Vilmanto Raupelio nuotr.

Teisėsaugininkai D.Komarovo namuose Klaipėdoje aptiko tik ginklą, kuriuo grasinta nušauti apiplėštąją. Paaiškėjo, kad tai – vizualiai į tikrą pistoletą panašus ir, kaip pastarasis, užtaisomas suvenyras, dėl kurio laikymo jo savininkui net nepateikta jokio kaltinimo.

Daug rimtesnis ginklas – civilinėje apyvartoje draudžiamas smogiamojo-triuškinamojo pobūdžio pramoninės gamybos kastetas rastas R.Majoro namuose Kaune. Šis kaltinamas ir vieną vėlyvą pernykščio kovo vakarą dalyvavęs sužalojant buvusį savo sugyventinės nuomininką. Ši pagal patentą nuomoja trumpalaikei nuomai turimus butus. Ir vienas nuomininkas laiku su ja neatsiskaitė. Dėl ko jam kietu buku daiktu prie vieno Kauno prekybos centro „Iki“ buvo sulaužyti du šonkauliai. Be to, buvo pasisavintas iš nukentėjusiojo drabužių iškritęs mobilusis telefonas, kurio dėkle buvo ir asmens dokumentai. Vienas iš pastarųjų buvo neįgaliojo pažymėjimas.

Teisti už nužudymą ir pedofiliją

Minėtu svetimo turto pagrobimu iš neįgaliojo asmens kaltinamas ir 23-ejų metų Rimantas Chalinas, minantis teismų slenksčius nuo nepilnametystės. Pirmąjį nuosprendį šis jau keturis kartus teistas kaunietis išgirdo, būdamas vos šešiolikos, – už turto prievartavimą.

Iš Šilutės kilęs, tačiau pastaruoju metu Kaune gyvenęs R.Majoras, būdamas penkiolikos, jau buvo nuteistas už nužudymą kankinant ar kitaip itin žiauriai. Atsižvelgęs į jauną R.Majoro amžių, Klaipėdos apygardos teismas tada jam skyrė septynerių metų ir trijų mėnesių įkalinimą. Bet po poros metų – iki bausmės pabaigos likus dar ketveriems metams, jis buvo lygtinai anksčiau laiko paleistas į laisvę. Tačiau po pusmečio už šio paleidimo sąlygų nesilaikymą vargais negalais Probacijos tarnybos vėl grąžintas už grotų.

Į teismą vedamas Remigijus Majoras/Vilmanto Raupelio nuotr.

Tarp D.Komarovo teistumų yra ir prieš dvylika metų Klaipėdos apygardos teismo jam skirta dešimties metų laisvės atėmimo bausmė už seksualinį dviejų mažamečių mergaičių prievartavimą. Šį nusikaltimą D.Komarovas padarė, būdamas neblaivus ir prisiuostęs klijų.

G.Slanina taip pat mina teismų slenksčius nuo nepilnametystės. Devintąjį nuosprendį savo biografijoje šis kaunietis, pastaruoju metu deklaravęs savo gyvenamąją vietą Kaišiadorių rajone, išgirdo vos prieš mėnesį iki prekeivės auksu apiplėšimo. Tačiau nors buvo pasiųstas tada už grotų pustrečių metų, paliktas laisvėje iki nuosprendžio, kurį jis dar galėjo apskųsti, įsiteisėjimo. Šią bausmę jis jau atlieka, todėl, kaip ir suimti nuosprendžio už prekeivės auksu apiplėšimą laukiantys R.Majoras su D.Komarovu, yra atvežamas konvojaus pareigūnų į teismą su antrankiais.

Į teismą vedamas Gediminas Slanina/Vilmanto Raupelio nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių