Kostiumuotų greitkelio plėšikų teismas: garsūs jų advokatai jau pasiekė pirmąją pergalę

Prieš Kauno apylinkės teismą stojo plačiai nuskambėjusio ginkluoto išpuolio, įvykdyto vidury dienos pagrindinėje šalies magistralėje ties Babtais, per kurį buvo ne tik sužalotas, bet ir apiplėštas vienas Vilniaus verslininkas, dalyviai. Su ne mažiau garsiais savo advokatais jie jau pasiekė pirmąją pergalę, dar nespėjus atversti šios bylos.

Gynėjų pavardės – iškalbingos

Tai paaiškėjo jau per pirmąjį šios bylos, kurioje keturių Vilniaus bendrovių direktoriai ir vadybininkas bei kartu su jais buvęs oficialus bedarbis kaltinami įvykdę minėtoje magistralės vietoje septynis nusikaltimus, o prieš tai dar ir neteisėtai rinkę informaciją apie privatų asmens gyvenimą, posėdį, kuris buvo suplanuotas šiandien ir užtruko vos keliolika minučių.

Teisėja Laima Šeputienė buvo nusprendusi dėl situacijos, susijusios su pandemija, nagrinėti šią bylą nuotoliniu būdu. Tačiau dviejų kaltinamųjų advokatai – Giedrius Danėlius ir Nerijus Strazdas su tuo nesutiko, teigdami, kad jų ginamųjų teisės geriau bus užtikrintos viešame teismo procese.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Ir teisėja privalėjo tenkinti šį pageidavimą. Kitas šios bylos posėdis, numatytas jau tik kitais metais, turėtų vykti gyvai dalyvaujant visiems šio teismo proceso dalyviams. Nors iš tikrųjų tai reiškia, kad atsiras daugiau galimybių jį vilkinti. Pavyzdžiui, dėl kaltinamųjų ar jų advokatų ligų.

O kaltinamuosius šioje byloje gina arba buvę prokurorai – jau minėtas G.Danėlius, šiuo metu pats kaltinamas neteisėtu poveikiu Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams, Vytautas Barkauskas bei Aivaras Alimas, dirbę tuose pačiuose Kauno ar Vilniaus apygardos prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriuose, kaip ir kaltinimą šioje byloje palaikantis prokuroras. Arba minėtų į priešingą barikadų pusę perbėgusių advokatų kolegos, atstovavę kaltinamuosius dar plačiau nuskambėjusiose su organizuoto nusikalstamumo pasauliu susijusiose bylose.

Pavyzdžiui, jau minėtas N.Strazdas gynė Arūną Pukelį, pravarde Švinius, kuris buvo teisiamas dėl Henriko Daktaro sūnaus Enriko neteisėto laisvės atėmimo. O Stasys Zabita buvo tarp advokatų, atstovavusių kaltinamuosius kokaino, aptikto anglyse, kontrabandos byloje.

Beje, nukentėjusįjį nuo šios bylos teisiamųjų taip pat atstovauja advokatas, dažnai sutinkamas minėto pobūdžio bylose, – ne viename teismo procese Henriką Daktarą gynęs Kristupas Ašmys.

Nusikalstamas planas

Kaip jau rašyta, tai, už ką į teisiamųjų suolą pasodinti šių advokatų ginamieji, priminė liūdnos šlovės 90-uosius. Nors tai, kas įvyko tą 2020-ųjų gegužės 18-osios vidurdienį magistralėje Klaipėda-Kaunas-Vilnius, iš pirmo žvilgsnio priminė ir prieš keletą metų šalį sukrėtusią tragediją, kuomet į plėšikavusių žudikų spąstus pateko iš tėvų namų Plungėje pas sužadėtinį į Vilnių prabangiu automobiliu vykusi 26-erių Ieva Strazdauskaitė.

Ikiteisminį tyrimą dėl šio pavojingo išpuolio, surengto 199-200-ame šios judrios magistralės kilometre ir tikrai ne vieno liudytojo akivaizdoje, atlikę Kauno teisėsaugininkai išsiaiškino, kad prieš Kauno apylinkės teismą stojusių Žilvino Juodelio, Andriaus Jurgutavičiaus, Rolando Kazlausko, Andriaus Mickaus ir Donato Sutkaus auka tapęs 55-erių R.P. taip pat buvo sektas. Ir ne vieną dieną.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Jie kaltinami, iš anksto susitarę ir veikdami bendrininkų grupėje, bandę padėti vienam iš jų atgauti iš R.P. sūnaus tariamą 45 tūkst. eurų skolą. Dėl to ir buvo sukurptas planas surengti susitikimą su šio tėvu ir, panaudojus psichinę bei fizinę prievartą, įtakoti R.P. įtikinti sūnų grąžinti šiuos pinigus gražiuoju.

Pagal parengtą planą, viskas turėjo įvykti pajūryje, kur tą savaitgalį leido R.P. Tačiau sekant šį Vilniaus verslininką Nidoje ir laukiant, kada jis bus vienas, visa diena praėjo bergždžiai. O kitą rytą R.P. savo automobiliu „Jaguar“ iš šio kurorto išvyko. Jį sekusieji savo dviem automobiliais – paskui.

Ir smurtauta, ir šaudyta

Po kelių valandų jau minėtame magistralinio kelio A1 kilometre Vilniaus link skubantis R.P. buvo sustabdytas imituojant avariją. Apie 13.10 val. A.Juodelio vairuojamas automobilis „Škoda Rapid“, priartėjęs prie galinės sekamojo „Jaguar“ dalies, ją palietė, taip priversdamas R.P. sustoti šalikelėje.

Beveik tuo pačiu metu D.Sutkaus vairuojamas „VW Passat“ užblokavo R.P. automobiliui ir kelią.

Toliau viskas vyko kaip trileryje. Iš „Škodos“ iššokęs R.Kazlauskas prisistatė R.P. policijos pareigūnu ir, paėmęs jį už parankės, ėmė vesti link savojo automobilio, ketindamas ten surengti planuotą pokalbį dėl sūnaus skolų. Tačiau R.P. perprato, kad turi reikalų ne su pareigūnu, ir R.Kazlausko bei šiam talkinusio Ž.Juodelio kėslams pasipriešino. Dėl ko sulaukė šio smūgio kumščiu į veidą, po ko buvo Ž.Juodelio ir R.Kazlausko parverstas ant žemės ir toliau daužomas į įvairias kūno vietas. Kol pribėgęs D.Sutkus, pradėjo R.P. smaugti, apglėbęs jo kaklą ranka iš nugaros.

Tačiau R.P. ir toliau priešinosi, dėl ko buvo išsitraukti ginklai. Juos panaudojo R.Kazlauskas bei Ž.Juodelis. Pirmasis – šaudamas iš revolverio „ME 38“ R.P. į galvą. Tačiau, kadangi šis „C“ kategorijos šaunamiesiems ginklams priskiriamas revolveris skirtas šaudyti 9 mm kalibro šoviniais su gumine grankulke, viskas baigėsi tik žaizda R.P. pakaušyje. Tuo tarpu trys Ž.Juodelio šūviai iš nenustatyto ginklo, kurį jis taip pat gavo iš R.Kazlausko, – į R.P. kojas, paliko žaizdas ne tik šiose, bet ir nukentėjusiojo sėdmenyje.

Kaltinami aštuoniais nusikaltimais

Prie sužaloto R.P. pribėgęs A.Jurgutavičius dar jį apspardė. O A.Mickus lipnia juosta surišo jo kojas. Tačiau R.P. pavyko nutraukti ir šiuos pančius.

Tada jau Ž.Juodelis su R.Kazlausku ir D.Sutkumi bandė įstumti R.P. į „Škodą“. Tačiau šiam pavyko pabėgti per kitas galines „Škodos“ dureles. Net ir po A.Jurgutavičiaus smūgio šiomis į jo galvą. Tačiau pavykus R.P. pagauti, šis dar bandytas jėga įsodinti į paties „Jaguar“. Tačiau R.P. ir vėl pavyko ištrūkti. Ir galiausiai nuo užpuolikų pabėgti. Tačiau jau be dalies rūbų ir turėtų daiktų.

Per šį išpuolį R.P. teigia netekęs turto už beveik 18 tūkst. eurų. Užpuolikai rado pinigų ir jo suplėšytame švarke, ir piniginėje, ir vieno iš dviejų pagrobtų jo telefonų dėkle. Nusikaltėlių grobiu tapo ir 9 tūkst. eurų vertės R.P. laikrodis. Kaltinimas dėl didelės vertės turto pagrobimo yra pareikštas R.Kazlauskui ir A.Mickui. Sulaikant šį, jo automobilyje „Land Rover“ buvo rasta ir 1,813 gramo kanapių, už ką A.Mickus taip pat bus teisiamas.

Kiti kaltinimai, pareikšti A.Mickui ir jo bendrininkams, – dar iškalbingesni: neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas, pasikėsinimas savavaldžiauti ir neteisėtai atimti laisvę, policijos pareigūno vardo pasisavinimas, neteisėtas disponavimas ginklais, plėšimas, turto sugadinimas bei nesunkus sveikatos sutrikdymas dėl savanaudiškų paskatų. Taip teisiškai įvertintos R.P. šio išpuolio metu patirtos traumos – be jau minėtų žaizdų, likusių po šūvių, bei kraujosrūvų ir nubrozdinimų – po kitos rūšies smurto, jam dar buvo sulaužytas ir vienas šonkaulis.

Griežčiausiomis bausmėmis – laisvės atėmimu iki penkerių metų Baudžiamasis kodeksas grasina už savavaldžiavimą, nesunkų sveikatos sutrikdymą dėl savanaudiškų paskatų bei neteisėtą disponavimą ginklais.

Pusė prisipažįsta

Nepaisant patirtų sužalojimų, R.P. sugebėjo pats parvažiuoti į Vilnių. Ir už pustrečios valandos jau kreipėsi pagalbos į vietinius medikus, po ko buvo paguldytas į ligoninę. Medikai, savo ruožtu, pranešė apie šį savo pacientą Vilniaus policijai, kuri ir pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šio išpuolio. Tačiau netrukus – nustačius įvykio vietą, jis buvo perduotas kolegoms iš Kauno.

Nors iš pradžių manyta, kad R.P., kuris teigė medikams, kad jį užpuolė nepažįstami asmenys, tapo vadinamųjų nusikalstamų gaujų „torpedų“ arba į viešosios tvarkos pažeidimus linkusių ne kartą teistų asmenų auka, galiausiai paaiškėjo, kad jis nukentėjo nuo keturių Vilniaus UAB direktorių ir vadybininko bei su jais buvusio oficialaus bedarbio. Ir nė vienas iš jų oficialiai nėra teistas, nes dalies turėti teistumai jau išnykę.

Tačiau tai paaiškėjo tik po poros dienų, kai iš pradžių buvo sulaikyti du įtariamieji. O po kurio laiko pas Kauno teisėsaugininkus patys atvyko ir likę jų bendrininkai. R.Kazlauskas – net su jau minėtu „C“ kategorijai priskiriamu revolveriu. Iš pradžių tas pats Kauno apylinkės teismas, nagrinėsiantis šią bylą, didžiąją dalį jų buvo leidęs suimti. Tačiau vėliau 41-erių A.Jurgutavičius ir A.Mickus, kaip ir 39-erių D.Sutkus, buvo paleisti į laisvę už 5 tūkst. eurų užstatus. O 42-ejų Ž.Juodeliui ir 43-ejų R.Kazlauskui skirtas tik rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš gyvenamosios vietos ir periodinė registracija policijoje.

Savo kaltę ikiteisminio tyrimo metu pripažino tik bedarbis Ž.Juodelis ir vienos įmonės direktorius A.Jurgutavičius. Kitos įmonės vadybininkas D.Sutkus – tik iš dalies. O R.Kazlauskas ir A.Mickus, kurie taip pat – įmonių direktoriai, kategoriškai ją neigė.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Valstybinė ligonių kasa už R.P. gydymą yra pareiškusi kaltinamiesiems išpuoliu prieš jį 577,17 eurų ieškinį. Pats R.P. dar jokio ieškinio nepareiškė. Tam jis dar turi laiko iki šios bylos atvertimo teisme.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tariamos

Tariamos portretas
Skolos buna tik aferistams, kurie pasiskolina, viskas bus gerai, grazinsiu be problemu ir gave pinigus laiko, kad cia jau jo ir grazint nereikia, nes kreditorius ji apgavo paskolindamas jo paties prasymu. Ir isvis jokios paskolos jis negavo, nors pats parase pas notara, kad pinigus gavau, bet teisme as pinigu vis tiek negavau, nesvarbu, kad taip parasiau!

banditai geriau moka advokatams --sie ir stengiasi

banditai geriau moka advokatams --sie ir stengiasi portretas
bendrai tai --tiek banditai -tiek -advokatai , tiek -prokurorai , ar --teisejai .... tai tokios pacios banditines gaujos --tik ju specifika kitokia .... siaip tai turetu sest minimum po 15 metu banditeliai , ir tokiam paciam kalejimo nelaisves laikuj -advokatai su prokurorais ir juos teisiusiais teisejais ---STAI TUOMET BUTU TEISINGAS TEISMAS .... ,,,sovietiniais,,, laikais taip ir budavo ...jei nuskriaustas zmogelis lietuvoj sugebedavo pasiskust Maskvai , atvaziuodavo spec prokuroras su komanda ---ir visi lietuvos teisejai ,prokurorai ,advokatai su banditais vaziuodavo y magadana misko pjaut , ar BAM ,o gelezinkelio trasa statyt

KKiK

KKiK portretas
Tai pakeiskit įstatymus taip, kad jei kaltinamieji ar jų advokatai vilkina bylą susigalvodami įvairių išradimų - senaties laikotarpis nusikelia (ateis vėliau) tokio vilkinimo laikotarpiui. Jei kaltinamasis slapstosi užsienyje ar neliečiamybėje - senaties laikotarpis nusikelia tam laikui. O jei kaltinančioji pusė (prokurorai, teisėjai ir visa kita teisėsaugos kompanija) vilkina - tegul senatis ateina greičiau imant 2x vilkinimo laikotarpį.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių