Kaune nukrito funikulierius: nukentėjo vaikai, sulaikytas girtas mašinistas

 • Teksto dydis:

Penktadienio vakarą Kaune nukrito funikulierius, nelaimės metu nukentėjo vaikai. Paaiškėjo, kad funikulierių valdęs 61 metų mašinistas buvo neblaivus.

„Jam nustatytas 0,69 promilės girtumas“, – BNS sakė Kauno apskrities policijos atstovė Justina Kazragytė.

Paaiškėjo, kad funikulieriaus viduje buvo 32 vaikai, 8 pristatyti į gydymo įstaigą. Vaikams nustatyti rankų, kojų, nugaros sumušimai. Vaikai buvo sąmoningi, tačiau išsigandę.

„Pareigūnai aiškinasi aplinkybes, dėl ko galėjo nukristi funikulierus“, – BNS sakė J. Kazragytė.

Įdomu tai, kad „Kauno dienos“ fotografo Vilmanto Raupelio užfiksuotoje nuotraukoje matyti kiek kitokie alkoholio matuoklio duomenys – 0,82 prom.

Bendrajame pagalbos centre pranešimas apie nelaimę Putvinskio gatvėje gautas  17.14 val. Į įvykio vietą vyko ugniagesiai, greitoji, policija.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus duomenimis, funikulieriuje atsikabino lynai.

Įvykio vietoje esančių liudininkų teigimu, vaikai pasakojo, kad smūgis buvo stiprus, jie visi iškrito iš sėdėjimo vietų.

Vaikai užsiminė, kad nuo šio darbuotojo sklido alkoholio kvapas. 

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas radijuje pasakojo, kad 32 vaikų grupė ir dvi pedagogės į Kauną atvyko iš Šiaulių. 

Apie 18.24 val. vaikai buvo susodinti į autobusą ir su policijos palyda išvyko iš nelaimės vietos.

Kauno policijos budėtojas portalui kauno.diena.lt patvirtino, kad neblaivus mašinistas pristatytas į komisariatą.

Vaikais pasirūpinta

Kauno savivaldybė praneša, kad įvykus nelaimei, penktadienį vakare darbą pradėjo Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija. Įvertinus visas aplinkybes, komisijos nariai nusprendė sužalojimų išvengusius moksleivius pristatyti į Apuolės gatvėje esančią Kauno specialiąją mokyklą. Ten 12-14 metų amžiaus vaikai buvo pavalgydinti, su jais dirbo du į vietą iškviesti psichologai.

Apie 20 val. autobusas su iš Šiaulių atvykusiais moksleiviais bei policijos ir greitosios pagalbos palyda pajudėjo į Kauno klinikas. Ten pasiėmus 7 iš ligoninės išleidžiamus vaikus autobusas išvyks atgal į Šiaulius. Vienas į nelaimę patekęs vaikas lieka Kauno klinikose.

Žaliakalnio funikulierius 1993 metais buvo privatizuotas, o 2003 metais jį įsigijo ir iki šiol eksploatuoja privataus kapitalo įmonė „Kauno liftai“. Jai vadovaujantis Jonas Guzavičius priklauso Kauno miesto tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai.

Meras: tai protu nesuvokiamas įvykis

Apie nelaimę sužinojęs Kauno meras Visvaldas Matijošaitis neslėpė apmaudo.

„Tai yra protu nesuvokiamas įvykis. Ačiū Dievui, kad išvengėme didelės tragedijos. Palaikau nuolatinį ryšį su Kauno policijos vadovu Dariumi Žukausku ir Kauno greitosios pagalbos stoties vadu Nerijumi Mikelioniu. Kaunas tinkamai pasirūpins visais į nelaimę patekusiais vaikais. Šis funikulierius priklauso ne savivaldybei, o privačiai kompanijai „Kauno liftai“. Su įmonės vadovybe laukia labai rimtas pokalbis apie jų atsakomybę ir veiksmus, kad tokie dalykai nepasikartotų“, – teigė V. Matijošaitis.

Bendrovės vadovas įtaria darbuotojo aplaidumą

Penktadienio vakarą portalui pavyko susisiekti su bendrovės „Kauno liftai“ direktoriumi J. Guzavičiumi. 

„Funikulierių buvo galima sustabdyti rankiniu stabdžiu, tačiau vagonai buvo stabdomi netinkamai“, – sakė vadovas, kuris tikino po nelaimės vykęs į įvykio vietą.

Paklausus, ar 32 vaikai vienu metu galėjo būti funikulieriaus viduje, J. Guzavičius patikino, kad instrukcijose nurodoma, jog vienu metu juo gali vykti 25 žmonės, tačiau šiuo atveju vaikų svoris mažesnis.

Iš „Kauno dienos“ žurnalistų išgirdęs apie mašinisto girtumą „Kauno liftų“ direktorius šiek tiek sutriko: „Kai įmonėje dirba apie 100 žmonių, kiekvieno nepridabosi.“

J. Guzavičiaus teigimu, mašinistas šiuo metu sulaikytas keturioms valandoms, galimybės su juo pakalbėti vadovas sakėsi neturėjęs.NAUJAUSI KOMENTARAI

one

one portretas
O gal verčiau - baigei darbą - irgi nėra ko gerti. Sugalvok kitų vertesnių užsiėmimų.

jk

jk portretas
Juokingi kurie kalba ,kad mašinistas nekaltas,buvo išgėres ,iš čia ir bėda.metas suprasti kad girtas negali dirbti,baigei darbą išgerk saikingai,tai normalu.Bet valdyti mechanizmus su promilėm NEGALIMA

Arnoldas

Arnoldas portretas
Tokio nelaimės nebūtų buvę jei kaip anksčiau ir apačioje sėdėtų žmogus...
VISI KOMENTARAI 82
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių