Kauną šiurpinusios gaujos narys į laisvę nepaleistas

 • Teksto dydis:

Į laisvę veržiasi dar vienas Kauno nusikalstamo pasaulio atstovas – Marius Čebelis, priklausęs didelės vertės turto plėšimais išgarsėjusiai Aleksoto gaujai, naudodavusiai darant nusikaltimus policininkų uniformas, o kai kurias savo aukas, slepiant įkalčius, ir itin žiauriai nužudžiusiai.

Bandė slėptis užsienyje

Šią gaują demaskavusiam Kauno vyriausiojo policijos komisariato tyrėjui buvo suteiktas „Metų seklio 2006“ titulas. 2005-ųjų pradžioje ji buvo suburta 36-erių metų aleksotiškio Žydrūno Lekavičiaus. M.Čebeliui tada buvo 23-eji ir jis dirbo vienoje Kauno saugos tarnyboje. O pajutęs, kad teisėsaugininkai jau seka gaujos pėdsakais, jis, kaip ir kiti šios nariai, dar bandė slėptis užsienyje. Tačiau, buvo sulaikytas Anglijoje ir stojo prieš teismą už padarytus nusikaltimus. Galiausiai 2009-ųjų gegužę jis buvo pasiųstas už grotų septyniolikai metų.

Vienas iš M.Čebeliui su bendrais inkriminuotų nusikaltimų buvo Savanorių prospekte veikusios uždaro tipo parduotuvės, prekiavusios geros kokybės kvepalais ir rūbais, apiplėšimas 2005-ųjų žiemą. Parsigabenti planuojamam grobiui net buvo pasiskolintas mikroautobusas. Išpuolis buvo įvykdytas per patį vidurdienį. M.Čebeliui su kitu bendrininku pavyko įtikinti parduotuvės darbuotoja, kad jie – savininko draugai. Ir ši juos įsileido. Kol šie „pirkėjai“ rinkosi kvepalus, atėjo ir trečias jų bendras. Ir netrukus pardavėja buvo užpulta, o vėliau – praradusi sąmonę supančiota lipnia juosta. Įsibrovėliai krovė grobį į atsineštus maišus ir nešė į netoliese stovintį mikroautobusą, kol pasirodė savininkas. Šis netrukus buvo surištas paties pardavinėtais kaklaraiščiais.

Policininkai tapo žudikais

Kita šios gaujos auka tapo Baltijos gatvėje gyvenantis senovinių pinigų kolekcionierius. Šiam nusikaltimui buvo panaudotos policijos uniformos bei padirbti jos pareigūnų pažymėjimai.

Pamatęs pro durų akutę, kad už jų stovi policininkai, vienas kurių rodė ir pažymėjimą, buto savininkas juos įsileido, nors ir atkreipė dėmesį į keistai virpančią dokumentą rodančio svečio ranką. Pasakę, kad nori buto šeimininką apklausti, atvykėliai neuždarė paskui save durų. Netrukus pro jas į butą įsiveržė iki tol laiptinėje, prie lifto, slėpęsis jų bendras. Įtariama, kad buto šeimininką ketinta pagrobti, o gal ir nužudyti. Tačiau šis ir namuose buvusi jo šešiolikmetė dukra sugebėjo pasipriešinti. Jų pagalbos šauksmą išgirdo kaimynai. O įsibrovėliai pabėgo. Jiems dingus, buto šeimininkas pasigedo svetainės sekcijoje buvusio albumo su pinigų kolekcija. Vėliau paaiškėjo, kad beskubėdamas plėšikas paėmė ne tą kolekciją, į kurią taikėsi.

Dar viena šios gaujos auka tapo Botanikos sodo prieigose gyvenęs vadeivos vaikystės draugas, vertęsis automobilių gabenimu iš užsienio. Palaukus, kol jis parduos daugiau automobilių, nusižiūrėtasis į aukas įviliotas į vieno gaujos nario Aleksote nuomotą butą neva „mielai praleisti laiką su gražia mergina“. Tačiau iš tiesų ten jo laukė M.Čebelis su dar trim gaujos nariais. Surištas verslininkas kankintas, kad pasakytų, kur laiko pinigus ir monetų kolekciją. Vėliau į jo namus patekta, panaudojus iš aukos atimtus raktus. Ir iš karto pulta ieškoti kankinimais išgautų slėptuvių. Tačiau, kaip kankinamasis ir sakė, iš 15 tūkst. eurų, gautų už parduotus automobilius, kurių gviešėsi M.Čebelis su bendrais, tebuvo likę ne kažin kas. Didžiąją dalį šios sumos jis buvo paskolinęs draugui.

Baiminantis, kad verslininkas nesikreiptų į policiją, jį buvo nuspręsta nužudyti. Tam panaudotas elektros laidas. Nužudytojo automobilio „Mercedes-Benz“ teisėsaugininkams rasti taip ir nepavyko. O jo palaikai po kurio laiko buvo atkasti Marvelės šlaite.

Teisėjams įrodymų nepakako

M.Čebeliui, kuriam šiandien jau – 36-eri, iš paskirtos laisvės atėmimo bausmės dar likę kalėti treji metai, vienas mėnuo ir 13 dienų. Tačiau, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos, kur jis atlieka bausmę, Lygtinio paleidimo komisija ne per seniausiai priėmė nutarimą taikyti M.Čebeliui lygtinį paleidimą. Motyvuota tuo, kad bausmės atlikimo metu jis buvo 33 kartus skatintas, galiojančių nuobaudų neturi, „motyvuotai tęsia darbinę veiklą pataisos įstaigoje, turi teigiamas nuostatas taikomos priežiūros atžvilgiu, neišsako kriminalinį elgesį palaikančių nuostatų, palaiko socialinius ryšius su artimaisiais“, dėl ko jam net suteikta teisė gyventi bute, esančiame šalia atvirosios kolonijos su šeima.

freepik.com nuotr.

Tačiau, Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmams, kaip teigiama jų pranešime, svarbesniais argumentais buvo M. Čebelio padarytų nusikaltimų pobūdis ir tai, kad jis prieš tai jau buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, be to nusikalto ne atsitiktinai, o dėl susiformavusių neigiamų vertybių.

„Neatliktos laisvės atėmimo bausmės dalis už padarytus sunkius bei labai sunkius nusikaltimus vis dar neleidžia daryti neabejotinos išvados, jog paleidus nuteistąjį lygtinai iš laisvės atėmimo vietos, būtų įgyvendinta bausmės paskirtis bei realizuoti jos individualizavimo ir teisingumo principai“, – teigiama teismo nutartyje, kuria atmestas teikimas dėl M.Čebelio paleidimo į laisvę anksčiau laiko.

Tiesa, šią nutartį jis dar gali apskųsti Kauno apygardos teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

butina grazint mirties bausme ...

butina grazint mirties bausme ... portretas
siandien ir jo nuzudytos aukos butu gyvos ir del sio isgamos nekiltu jokiu problemu.....

Kroksule

Kroksule portretas
o tai jus sau bybio nebepalaiko butina lyst jis i svetimus gyvenimus gandon

mirties bausmė priklauso

mirties bausmė priklauso portretas
mirties bausmė priklauso... o išgama laisvės užsimanė
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių