Galutinis teismo sprendimas: L. Kedienė išteisinta dėl prokuroro šmeižto

Jungtinėse valstijose sulaikytos Neringos Veckienės motina Laimutė Kedienė lieka išteisinta dėl Lietuvos himno išniekinimo, buvusio prokuroro Kęstučio Betingio šmeižto ir melagingo pranešimo apie nusikaltimą.

Vilniaus apygardos teismas penktadienį atmetė Kauno apylinkės prokuratūros ir nukentėjusiojo K. Betingio apeliacinius skundus. Jais buvo prašoma apkaltinamojo nuosprendžio N. Venckienės motinai.

„Kolegijos manymu, apylinkės teismo nuosprendis yra pagrįstas ir teisėta, jis paliktas galioti ir įsiteisėjo“, – sakė teisėjas Arūnas Kisielius.

L. Kedienei išteisinamąjį nuosprendį kovo 21 dieną paskelbė Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Teisėjas Ugnius Trumpulis tada sakė, kad L. Kedienė išteisinta kaip nepadariusi veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

2010 metų vasarį prie Kauno apygardos prokuratūros buvo surengtas piketas, jo metu buvo giedamas iškraipytas Lietuvos himnas – esą Lietuva yra pedofilų žemė, čia prievartaujami vaikai. Šiame pikete dalyvavo ir L. Kedienės anūkas, N. Venckienės sūnus Karolis Venckus.

Teismas mano, kad nėra duomenų, kad L. Kedienė prisidėjo prie himno kūrimo, platinimo. Nors ji žinojo, kad jis bus atliekamas, tačiau jos veiksmų negalima vertinti kaip nusikalstamų.

L. Kedienė buvo sulaukusi kaltinimų ir dėl to, kad 2010 metais kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama tuometiniam Kauno apygardos prokuratūros vadovui K. Betingiui iškelti bylą, nes jis esą gali būti susijęs su jos sūnaus Drąsiaus Kedžio mirtimi.

Prokuratūra dėl to pareiškė kaltinimą D. Kedienei, tačiau teismas mano, kad šių L. Kedienės veiksmų taip pat negalima vertinti kaip nusikalstamų.

Teismas atsižvelgė į tuomet susiklosčiusią situaciją – buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl D. Kedžio mirties priežasties nustatymo, jis truko 9 mėnesius. Teismas mano, kad iškeldama versija L. Kedienė nesiekė nusikalstamų tikslų.

L. Kedienės byloje nukentėjusiuoju buvo pripažintas buvęs Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras K. Betingis, jis šiuo metu dirba advokatu. Teisininkas buvo pareiškęs 7 tūkst. eurų ieškinį. Išteisinus L. Kedienę, ieškinys paliktas nenagrinėtas.

2009 metų spalio 5 dieną Kaune nušautas į darbą vykęs teisėjas Jonas Furmanavičius. Tą pačią dieną prie namų nužudyta Violeta Naruševičienė. Prokurorai nustatė, kad žmogžudystes galbūt įvykdė garliaviškis D. Kedys.

Jis kaltino V. Naruševičienę leidus tvirkinti jo ir Laimutės Stankūnaitės mažametę dukrą bei šios pusseserę, V. Naruševičienės mažametę dukrą. J. Furmanavičių ir Andrių Ūsą kaunietis kaltino pedofilija. Visi teismai A. Ūsą išteisino.

Po žudynių besislapsčiusio D. Kedžio kūnas rastas 2010 metų balandį prie Kauno marių. Vėliau negyvas rastas ir A. Ūsas. Teisėsauga teigia, kad jie mirė nesmurtine mirtimi.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuve

Lietuve portretas
Nu va,teisybe palengva plaukia i virsu ,okas bus,kai visai isplauks ? Ka tada padakysit tie kur zino ar nezino ,bet vistiek s,,,,, malet ? O ta Ziobariene tai is viso neleisciau prie darbo su vaikais ,bet ne ,dar pareigose paaukstino ,

advokatas

advokatas portretas
"Prokurorai nustatė, kad žmogžudystes galbūt įvykdė garliaviškis D. Kedys".Įdomus teiginys,kaip teisininkai traktuotų šį išsireiškimą? Kaip įrodymą?Ar kaip girto prokuroro svaičiojimą? Galbūt?

Snukis nuoširdus.

Snukis nuoširdus. portretas
Į Sibirą išgama išsiųst.
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių