Galutinis teismo sprendimas: N. Venckienė kalta dėl trijų nusikaltimų

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį atmetė už tris nusikaltimus nuteistos buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės skundą.

Taip pat atmestas ir jos gynėjo apeliacinis skundas.

Po Apeliacinio teismo verdikto nuosprendis įsiteisėja, tačiau per tris mėnesius dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

N. Venckienės advokatas Danius Svirinavičius BNS sakė, jog, ar teikti kasacinį skundą nuspręs klientė, kol kas jie dar nebuvo susisiekę ir Apeliacinio teismo verdikto neaptarė.

Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad Panevėžio apygardos teismo nuosprendis yra teisėtas ir pagrįstas, N. Venckienės kaltė įrodyta byloje surinktais įrodymais ir nėra pagrindo tenkinti nė vieno iš apeliaciniuose skunduose įvardytų alternatyvių prašymų.

„Kaltinamasis aktas surašytas tinkamai, perduoti bylą prokurorui nėra pagrindo“, – per posėdį paskelbė teisėjas Albinas Bielskis.

N. Venckienė (T. Markelevičiaus/BNS nuotr.)

„Išnagrinėjus apeliacinius skundus, padaryta išvada, kad pirmosios instancijos teismas buvo nešališkas, kaltinamasis aktas atitiko teisės aktų reikalavimus, o apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminai nėra suėję, kadangi nuo 2013 m. balandžio 6 d., kai N. Venckienė išvyko iš Lietuvos, iki jos sulaikymo 2018 m. vasario 13 d. senaties eiga buvo sustojusi, nes šiuo laikotarpiu N. Venckienė buvo pasislėpusi nuo baudžiamojo persekiojimo“, – rašoma teismo pranešime.

Lietuvos apeliacinis teismas pritarė pirmosios instancijos teismo nuteistajai paskirtai bausmei ir nukentėjusiesiems priteistiems turtinės ir neturtinės žalos dydžiams.

„Nuteistajai N. Venckienei paskirtos bausmės yra proporcingos padarytoms nusikalstamoms veikoms, atitinka bausmės tikslus, bendrąsias bausmės skyrimo taisykles, yra teisingos ir tinkamai individualizuotos, neprieštarauja teisingumo, proporcingumo principams ir bausmės paskirčiai, jų švelninti nėra teisinio pagrindo“, – teigė teisėjų kolegija.

Nuteistajai N. Venckienei paskirtos bausmės yra proporcingos padarytoms nusikalstamoms veikoms.

Apeliacinis teismas nusprendė išieškoti iš N. Venckienės per 203 eurus už valstybės garantuojamą teisinę pagalbą. Paliktas galioti laikinas nuosavybės teisių apribojimas 2,4 tūkst. eurų – šie pinigai laikomi Panevėžio apygardos teismo sąskaitoje, jie bus panaudoti priteistų civilinių ieškinių atlyginimui.

Pernai liepos 8 dieną Panevėžio apygardos teismas N. Venckienę pripažino kalta ir nuteisė kalėti, tačiau, įskaičius suėmime išbūtą laiką, nusprendė, kad ji bausmę jau atliko. Jai taip pat priteista atlyginti 6,8 tūkst. eurų ekstradicijos iš JAV išlaidų.

Buvusi teisėja lieka pripažinta kalta dėl pasipriešinimo pareigūnams, antstolio nurodymo nevykdymo ir smūgių sudavimo, už ką jai skirta subendrinta laisvės atėmimo metams ir devyniems mėnesiams bausmė.

Taip pat priteista neturtinė žala Laimutei Stankūnaitei, antstolei ir policijos pareigūnui, ieškinį dėl 50 tūkst. eurų neturtinės žalos L. Stankūnaitės dukrai teismas paliko nenagrinėtą.

L. Stankūnaitei N. Venckienė pagal pirmosios instancijos teismo sprendimą turi atlyginti 2,3 tūkst. turtinės ir 4 tūkst. eurų neturtinės žalos, antstolei – 3 tūkst. eurų neturtinės žalos, policijos pareigūnui – 500 eurų.

N. Venckienės advokatas Danius Svirinavičius skunde teigė, kad nuosprendį jo ginamajai paskelbęs Panevėžio apygardos teismas buvo šališkas, tam tikros nuosprendžio dalys turi būti panaikintos ir byla grąžinta pirmosios instancijos teismui, o jeigu šie reikalavimai nebūtų patenkinti, bylą apskritai reiktų grąžinti prokurorui.

N. Venckienė savo apeliaciniame skunde teigė, kad jos procese buvo pažeista Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija, bylą išnagrinėjo šališkas teismas, jis nesirėmė teismų praktika, o kaltinamasis aktas buvo surašytas netinkamai.

Nuteistoji prašė ją išteisinti arba bylą nutraukti, atmesti visus civilinius ieškinius.

Prokuratūra su nuteistosios ir jos gynėjo skundais nesutiko ir prašė juos atmesti.

Buvusi teisėja buvo viena iš svarbiausių vadinamųjų Garliavos įvykių dalyvių.

N. Venckienė nuteista po to, kai 2012-ųjų gegužę, vykdydami teismo sprendimą pareigūnai iš jos šeimos namų paėmė mažametę dukterėčią ir perdavė mamai L. Stankūnaitei. Mažamečio vaiko perdavimas ir kiti veiksmai buvo filmuojami.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anunimusas

Anunimusas portretas
Pedofilai taip ir nebuvo sugauti bei nubausti (cheminiu budu kastruoti). Akivaizdu, kad ju net nenorejo ieskoti. :) Saunuole, Lietuva, taip ir toliau :)

Temidei

Temidei portretas
Venckienei Deimantė rūpi mažiausiai. Ji yra labai piktas, kerštingas , pavydus ir žvaigždžių liga sergantis žmogus. Landzbergis jei liepė nekurti partijos ir nemutinti vandens. Jei ji būtų paklausius - žadėjo padėti , bet ji , pasinaudodama situacija, norėjo tapti JŪRŲ VALDOVE, kaip pasakoje apie žveją ir žuvelę. Viskas ir baigėsi kaip pasakoje.Visi , kas su ja susidūrė iš arčiau, suprato, kad ji tik vaidina auką. Ji labai moka manipuliuoti žmonėmis. Tokio aferizmo, kokiį turi ji , gali pavydėti, net bandiitai. O už tai, kad kaltinimų liko tik trys ji sumokėjo advokatams didelias sumas pinigų. Aišku pinigus pasiskolino iš ja patikėjusių žmonių. Spėkit ar atiduos?

Anonimas

Anonimas portretas
Temide,,esate teisi ;baisiau,nei" surezisavo " ta nukvakusi Garliavos furija ,,,kurios neapykanta jaunai mamai L.S. trykshta is jos zveries mordos,, ..Praeis ne vienas amzius o zmones su pasibiaurejimu prisimis tos kumeles tragedija-shou. kuri jai pasitenkinimo virsune...fuuu,baisuokle...ir dar tikisi ishlipti svari is savo pamazgu duobes...
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių