Žvakutės mokyklų ir gyventojų languose: ačiū už laisvę

Sausio 13-osios rytą jau keturioliktą kartą ugdymo ir kitokių įstaigų, gyventojų namų languose žibėjo vienybės ir atminties žvakutės.

Visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ pagerbtas 1991 m. žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas.

Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos mokiniai į pamokas rinkosi susikaupę. Švarkų atlapuose dažnas segėjo neužmirštuoles. Prieš pirmąją pamoką klasėse ant palangių dėdami uždegtas žvakutes ar stebėdami, kaip tą daro klasės draugai, vieni mintimis nuklydo į ne kartą girdėtus, skaitytojus pasakojimus apie tai, kas vyko tą lemtingą sausį.

Vilmanto Raupelio nuotr.

Nemaža dalis pasakojimų – iš artimųjų, iš labai arti regėjusių, patyrusių to meto vienybę, ryžtą apginti visų mūsų laisvę nesvarbu, kokia kaina, lūpų.

Šiųmetis Sausio 13-osios minėjimas vyko tik klasėse. Jis pradėtas Lietuvos himnu ir malda. Bendro renginio nevyko dėl pandemijos, bet tai nė kiek nesumenkino šio ryto pakilumo. „Sunku pasakyti, kaip dabar gyventume, jei ne visų žmonių vienybė ir pasiaukojimas tą sausį ginant bokštą, Seimą. Ačiū visiems, už tai, kad esame laisvi“, – dėkojo viena minėjimui besiruošusių gimnazisčių.   

7e klasėje skambėjo svarbūs mūsų šaliai istoriniai faktai, žuvusiųjų vardai ir pavardės, o minėjimas užbaigtas bendra klasės daina „Laisvė“, gyvai vienai mokinei pritariant ukulele.

Vilmanto Raupelio nuotr.

„Esame laisvi pasirinkti, laisvi kalbėti, elgtis, bet mūsų laisvė baigiasi ten, kur prasideda kito žmogaus laisvė. Ir tai, kas yra iškovota, vertiname kaip didžiausią dovaną“, – kalbėjo 7e klasės auklėtoja lietuvių kalbos mokytoja-ekspertė Aurelija Pielikienė.

Ir mokiniams, ir vyresniems neabejotinai rūpi tai, kas vyksta Lietuvoje, jos ateitis. Tikrai eitų su vėliavomis ir gintų savo šalį.

„Mūsų gimnazijos prioritetai – bendrystė, patriotiškumai, vienybė. Sausio 13-osios minėjimas yra labai reikšminga ugdymo ir švietimo proceso dalis“, – portalui kauno.diena.lt sakė Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos direktorė Ramutė Latvelienė.

Pašnekovė džiaugėsi, kad žmonės net ir turėdami skirtingus požiūrius, patirtį, prireikus gali susitelkti. Ji net neabejojo, kad ir šiandieninė karta grėsmės akivaizdoje stotų vieningai gintis. „Ir mokiniams, ir vyresniems neabejotinai rūpi tai, kas vyksta Lietuvoje, jos ateitis. Tikrai eitų su vėliavomis ir gintų savo šalį“, – įsitikinusi gimnazijos vadovė.

Iniciatyvos simbolis – žvakė simbolizuoja šviesą, teisingumą, atmintį ir laisvės gynėjų laužus. 

Vilmanto Raupelio nuotr.

Pirmą kartą surengtoje akcijoje, 2008 m., dalyvavo apie 100 mokyklų, po kelerių metų prie šios iniciatyvos prisijungė valstybės institucijos ir Lietuvos ambasados užsienyje.

1991 metų sausį agresoriaus grėsmės suvienyti Lietuvos žmonės pasiekė istorinę pilietinę pergalę. Atsilaikė prieš automatais ir tankais ginkluotą bandymą įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę.

1991 metų įvykiai lėmė ne tik mūsų šalies ateitį, bet ir turėjo domino efektą visai sovietinei imperijai, pavergusiai daugybę tautų ir valstybių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Artūras

Artūras portretas
Nieko nauja, būtų rusų laikai,, mojuotų raudonom vėliavėlėm ir giedotų ura

N

N portretas
Kokia dar laisvę avys jūs? Garduose uždaryti apie laisvę jie šneka .

nesuprantu

nesuprantu portretas
uz ka aciu? uz tai kad kazkas kur nori statosi vilas net draustiniuose,ir nk ar kad zmones aria ir gauna centus ar kad poliklinikose bardakai eiles net po tris menesius, kad baigia viska apmokestint ar kad kaip tarakonu priviso bomzu ar kad dabar vaikams nzn ka pasakyt kaip pas du vyrus atsiranda vaikas?????
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių