VDU nepratęsė dekano įgaliojimų politologui A. Krupavičiui

Dėl akademinės etikos pažeidimų Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) nepratęsė Socialinių mokslų fakulteto dekano įgaliojimų politologui Algiui Krupavičiui.

Tai BNS trečiadienį patvirtino universiteto atstovė Ina Žurkuvienė.

„Šių metų balandį turėjo baigtis tiek rektoriaus, tiek dekanų kadencijos. Išrinkus naują rektorių, jis būtų teikęs naujų dekanų kandidatūras, o Senatas jas patvirtinęs. Tačiau dėl koronaviruso pandemijos rektoriaus rinkimus teko nukelti. Dėl to reikėjo pratęsti tiek rektoriaus, tiek visų dekanų įgaliojimus. Senatas praėjusią savaitę dėl akademinės etikos pažeidimų nusprendė A. Krupavičiui dekano įgaliojimų nepratęsti“, – teigė I. Žurkuvienė.

„VDU rektorius įsakymą nepratęsti įgaliojimų pasirašė pirmadienį, tad A. Krupavičius dekano pareigų nebeina nuo šios savaitės pradžios. Be to, rektorius kreipėsi į universiteto doktorantūros komitetus dėl nario pakeitimo, taip pat į VDU Etikos komisiją. Kiti sprendimai bus priimami atsižvelgiant į komisijos rekomendacijas“, – pridūrė ji.

Pats politologas teigia, jog jo kaip dekano įgaliojimai yra pasibaigę ir pretenduoti jų pratęsti jis neketino.

„Mano kaip dekano kadencija pasibaigė. Aš nepretendavau laikinai eiti dekano pareigų ir nepretenduosiu antrai dekano kadencijai“, – BNS trečiadienį sakė A. Krupavičius.

Pirmasis apie VDU sprendimą nepratęsti dekano įgaliojimų Algiui Krupavičiui pranešė naujienų portalas lrt.lt.

Praėjusią savaitę Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paskelbė neskundžiamą nutartį, kuria atmetė A. Krupavičiaus ir Vitalijos Simonaitytės skundą ir paliko galioti 2018 metais Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus padarytą išvadą, kad A. Krupavičius ir tuometė Kauno technologijos universiteto doktorantė V. Simonaitytė mokslinėje publikacijoje neetiškai citavo tuo metu buvusio doktoranto Giedriaus Žvaliausko tekstą.

Politologas teigia, jog dėl susidariusios situacijos planuoja kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą.

„Aš žinojau, kad su Lietuvos teismų sistema ir teisingumu yra problemų, bet kad jos iki tokio masto, tai man buvo labai nelaukta“, – sakė jis.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus paskelbtoje išvadoje teigiama, kad A. Krupavičius ir V. Simonaitytė pažeidė savo aukštųjų mokyklų etikos kodeksuose įtvirtintą pagarbos intelektinei nuosavybei normą, kad akademiniam sąžiningumui prieštarauja plagijavimas ir mokslinei veiklai talkinusių žmonių arba organizacijų įnašo neigimas arba nutylėjimas. Anot kontrolieriaus, taip pat pažeisti Mokslo ir studijų įstatyme įtvirtinti akademinės etikos ir intelektinės nuosavybės teisių užtikrinimo principai.

Tokį akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus sprendimą A. Krupavičius ir V. Simonaitytė apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, kuris 2018 m. rugsėjo 11-osios sprendimu pareiškėjų skundą atmetė.

Vėliau šis teismo sprendimas buvo apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

:)

:) portretas
O jeigu taip patikrinus visas disertacijas...

Plagijuojančiųjų Lietuvoje itin daug

Plagijuojančiųjų Lietuvoje itin daug portretas
Gerai, kad yra šiokia tokia pradžia plagiato nustatymo. Probelma didelė, ypač socialiniuose moksluose. Dabartiniai dr ir habil. dr daugiausia buvo parengti kaip mokslinio komunizmo atstovai, ideologiškai jie jau seniai susiformavę asmenys, esamomis sąlygomis ir 21 amžiaus mokslo kontekste jie yra nuliai su savo sapaliojimais ir mokslo darbų net minimalių kriterijų neatitinkančiais neva mokslo darbais. Plagiatas yra norma jų rateliuose, neatskiria, kur studento indėlis ir darbas, o kur jo paties ar pačios - drąsiai nusirašo ir pasirašo kaip savo darbą. Juokingi jie su savo pranešimais mokslo konferencijose ir su mokslo straipsbniais tik juokina mokslo bendruomenę užsieny - plagijuojančiuosius ten atskiria itin gretitai, pakanka ir trumpo pokalbio, kad nustatytų jų "lygį". Disertacijos yra tiesiog nusiperkamos. Priimta yra susimokėti ir nusipirkti jau gatavą disertaciją. O kur dar profesūros, dr ir docentų vaikučiai ir anūkėliai... ar jie nors vienas realiai studijuoja, jie irgi vagia.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com portretas
Neįtikėtina, kad žemgrobių, vagių, susidorotojų su mokslininkais universitete aršiam antikonstitucininkui aplaužė ragus. NEĮTIKĖTINA. Kaip tai gali būti, kad net pacituoti nemoka, kaip koks kandidatas į LR KT ar net pats LR KT pirmininkas.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių