Vaikai Kelių eismo taisyklių mokysis modernioje klasėje

Kauno policininkai siekia vaikus išmokyti Kelių eismo taisyklių (KET), saugaus eismo bei duoti kitų patarimų, kaip saugiai pasiekti mokyklą ar namus. Šiam tikslui pasiekti viename Kauno policijos komisariate atidaryta saugaus eismo klasė.

Išbandys praktiškai

Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai trečiadienį pakvietė į vaikams skirtos saugaus eismo klasės atidarymą. Čia mažieji kauniečiai ne tik mokysis, kaip saugiai pereiti gatvę, bet ir kaip apsaugoti savo daiktus nuo vagišių.

Nemažai kalbėsime, kaip delne telpantis atšvaitas gali išgelbėti gyvybę. Taip pat kaip saugiai važiuoti dviračiu, riedlente bei aptarsime visokias situacijas.

„Klasę anksčiau turėjome kitose patalpose, bet jose buvo šalta ir ne taip saugu, o čia visai kita aplinka, tad ir mūsų pareigūnams lengviau vaikus priimti. Šios klasės būtinybė tikrai yra. Niekada nėra per anksti pradėti mokytis KET. Bus teorijos, bet viską vaikai galės išbandyti ir praktiškai. Turime inscenizuotą sankryžą su judančiais automobiliais, degančiais šviesoforais“, – kalbėjo Kauno apskrities Kelių policijos valdybos viršininkas Vigintas Lukošius.

Jis tikino, kad nors vaikai realybėje dar nevairuoja automobilių, tačiau tai nereškia, kad jų nereikia mokyti, kaip saugiai važiuoti. Saugaus eismo klasėje darželinukai ir žemesnių klasių mokyklinukai galės eismo subtilybių mokytis tiek kaip pėstieji, tiek kaip vairuotojai.

„Jie pirmiausia turi mokėti pėstiesiems skirtas taisykles, kaip saugiai pereiti gatvę. Tačiau čia galima ir pabandyti, kaip viskas atrodo, kai esi automobilyje. Tai reikalinga tam, kad vaikas pajustų, išmoktų pastebėti pėsčiąjį, o gal net ir tėveliams pasakytų, kad reikia prie perėjų sustoti“, – toliau klasės privalumus vardijo V.Lukošius.

Taisyklės per žaidimus

Pirmieji saugaus eismo klasę išbandė vieno Kauno rajono darželio auklėtiniai bei mokyklinukai iš miesto mokyklos. Vaikus pasitiko policijos saugaus eismo personažas Amsius.

„Bendradarbiaujame su įvairiomis apskrities švietimo įstaigomis. Mūsų tikslas –kad Kauno apskrityje nebūtų keliuose žuvusių vaikų, būtų mažiau sužalotų žmonių, visi būtų saugūs ir turėtų laimingą vaikystę“, – sakė saugaus eismo klasės sumanytoja Kauno VPK Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkė Šarūnė Dzimidaitė.

Ji pridūrė, jog dažnai vaikai jau mokykloje būna susipažinę su saugaus eismo idėjomis, tačiau naujai įrengtoje klasėje galės įgytą teoriją įsisavindami per žaidimus.

Džiaugiamės, kad dažnai vaikai jau žino KET, pažįsta kelio ženklus, tačiau siekiant juos dar labiau sudominti, visą edukaciją vykdome žaidimo forma. Pažiūrime filmukus, patariame, ką jie darė negerai, ar pirmiau pasižiūrėjo ir tik tada žengė į gatvę. Po tokios edukacijos vaikai gauna jaunojo eismo dalyvio pažymėjimą, kuriuo labai džiaugiasi ir giriasi tėveliams“, – sakė Š.Dzimidaitė.

Į edukacinę erdvę pareigūnai vienu metu kviečia vieną klasę tam, kad su kiekvienu vaiku galėtų pabendrauti ir atsakyti į jam rūpimus saugumo klausimus.

Saugumo patarimai

Naujai atidarytoje KET mokymosi erdvėje mažieji kauniečiai galės ir patys pasigaminti atšvaitų bei iš pareigūnų išgirs naudingos informacijos kaip apsaugoti save bei savo daiktus.

„Tikrai nemažai kalbėsime, kaip delne telpantis atšvaitas gali išgelbėti gyvybę. Taip pat kaip saugiai važiuoti dviračiu, riedlente bei aptarsime visokias situacijas“, – kalbėjo Š.Dzimidaitė.

Pareigūnai tikino, kad svarbu vaikams paaiškinti, jog policininkų pareiga ne bausti, o padėti ir apsaugoti. Kauno VPK atstovai vaikams duos ir kitų gyvenimiškų patarimų.

„Saugaus eismo klasės tikslas nėra vien tik kalbėti apie saugų eismą, bet ir patarti mažiems vaikams, kaip saugiai nueiti į mokyklą ar grįžti į namus. Kalbėsime kaip saugoti savo daiktus ir jų nepalikti taip, kad kažkas pavogtų. Reikia su vaikais kalbėti ir apie tai, kad jie nesėstų į nepažįstamų žmonių automobilius, neatskleistų savo duomenų, į namus neįsileistų nepažįstamųjų. Be to, svarbu, kad jie žinotų, jog jei prireiks pagalbos, jie gali drąsiai jos kreiptis į policijos pareigūnus“, – apie tai, jog vaikai bus supažindinami su įvairiais saugumo klausimais tikino Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Remigijus Stukas.

Saugaus eismo klasę padėjo įrengti „ARV“ vairavimo mokykla. Prie iniciatyvos prisijungė ir „Kauno autobusai“, kurių specialistai aiškino, kaip saugiai įlipti į viešąjį transportą, kaip jame saugoti daiktus bei saugiai pasiekti namus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių