Užkliuvo medžiai Miesto sode: šaknys dengiamos nederančiais akmenukais

  • Teksto dydis:

Kauniečių dėmesį patraukė Miesto sode tvarkomi medžiai, tiksliau – jų šaknys. Čia jos dengiamos gelsvais akmenukais, kurie visiškai nedera prie esamo grindinio.

„Miesto sodelyje nemažai medžių, kurie auga ant takų ar visai šalia jų. Kitose miesto vietose aplink šaknis uždedamos grotelės, o čia lipdo kažkokius akmenukus. Man tokia technika nematyta. Gal ji ir praleidžia vandenį, bet atrodo tikrai nekaip. Tie gelsvi akmenukai keistai išryškina medžius, dirbtinai juos įrėmina. Grotelės tikrai mažiau kristų į akį“, – savo pastebėjimais pasidalijo kaunietė Gražina.

Skaitytojos nuotr.

Portalas kauno.diena.lt pasidomėjo, kodėl priimtas sprendimas aplink medžius įrengti gelsvų akmenukų dangą, o ne groteles. Projekto autoriai tikino, kad tokia akmenukų danga bus patogesnė pėstiesiems. Tačiau pažymėjo, kad iš tiesų pradžioje buvo suklysta dėl spalvos, tačiau rangovų padaryta klaida jau taisoma.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

„Dėl spalvos įvyko nesusipratimas, tikrai akmenukai turi būti granito spalvos, jau vietomis jie pakeisti. Projekte buvo numatyta būtent tokia akmenukų ir specialios sukibimo medžiagos technologija. Ji patogesnė pėstiesiems, ant jos maloniau lipti, ji neslidi, tad puikiai tinka tokiai vietai kaip Miesto sodas. Tokia maždaug 5 cm storio danga leidžia medžiams augti, tačiau kartu apsaugomos ir šaknys“, – pažymėjo projekto vadovė Asta Kiaunienė.


Šiame straipsnyje: miesto sodasakmenukaimedžiaidangaskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

Tik nesvaikit

Tik nesvaikit portretas
matomai, yra patiesta agro plėvelė, arba geotekstilė, kuri puikiai praleidžia ir orą, ir H2O, manau, ir jūsų šunėkų karbamidus...

ALKOHOLIKAS

ALKOHOLIKAS portretas
Nu ir durniai , po akmenimis patiesė plėvelę , kad medis negautų vandens ir oro , dabar laukia kada nudžius - BUS SKIEDRŲ .

ALGIRDAS.

ALGIRDAS. portretas
Žinau , kad vaismedžiaii yra DERANTYS IR NEDERANTYS , o kad akmenys tokie būtų , pirmą kart girdžiu .
VISI KOMENTARAI 18

Galerijos

Daugiau straipsnių