Už gerus darbus žydų kultūrai bus teikiami Kauno Gaono medaliai

 • Teksto dydis:

Rugsėjo 14 d. Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje Kauno žydų religinė bendruomenė kartu su Kauno rajono savivaldybe organizuoja padėkos renginį „Už gerus darbus“ („Micvot“), kuriame bus pagerbti žydų kultūrai nusipelnę asmenys. Toks renginys vyks pirmąkart.

Kauno žydų religinės bendruomenės vadovas Mauša Bairakas sakė, kad Talmude žodis „micvot“ reiškia gerą darbą, kuriuo reikia pasidžiaugti, o jį atlikusį asmenį arba organizaciją pagirti ir apdovanoti.

„Gerų darbų darymas ir tiesos siekimas pagal Senąjį Testamentą yra ne vien tik žmogaus sąžinės reikalas, bet ir Dievo pašaukimas. Susidomėjimas Lietuvos žydų kultūra ir tradicijomis didėja, o valstybės institucijos, savivaldybės, pavieniai asmenys deda daug pastangų, siekdami įprasminti žydų istorines vietas ir išsaugoti paveldą. Išties yra už ką padėkoti“, – kalbėjo M. Bairakas.

Gerų darbų darymas ir tiesos siekimas pagal Senąjį Testamentą yra ne vien tik žmogaus sąžinės reikalas, bet ir Dievo pašaukimas.

Kauno Gaono Rabino Icchako Elchanano Spektoriaus 200-ųjų gimimo metinių proga Kauno žydų religinė bendruomenė išleido I ir II laipsnio medalius, kurie bus teikiami už nuopelnus puoselėjant Lietuvos žydų tradicijas, kultūros paveldą, labdarą, švietimą.

Ant medalių pavaizduotas dailininko Kęstučio Milkevičiaus nupieštas rabino I. E.Spektoriaus atvaizdas, jidiš kalba užrašytas jo vardas su parašu.

Pasidabruotas Vilniaus Gaono medalis bus teikiamas įstaigoms ir organizacijoms.

M. Bairakas pasakojo, kad I.E. Spektorius buvo visame pasaulyje žinomas išminčius, iškiliausias rabinų autoritetas. Jo vardu įvairiose pasaulio šalyse pavadintos gatvės, religinės mokyklos. 1864 metais buvo išrinktas vyriausiuoju Kauno rabinu ir užėmė šias pareigas iki pat mirties, 1896 metų. Jis gausiai susirašinėjo su rabinais, bendruomenėmis, filantropais, valstybių įgaliotais asmenimis, kurie ieškojo patarimų ir pamokymų su žydais ir judaizmu susijusiais klausimais. Buvo didis labdaros ir pagalbos vargstantiems pagalbininkas, įsteigė senelių ir našlaičių namus.

I.E. Spektoriaus darbai „Beer Icchak“ („Izaoko šulinys“), „Ain Icchak“ („Izaoko šaltinis“) ir „Nachalat Icchak“ („Izaoko palikimas“) bei Talmudo komentarai atnešė jam pasaulinę žydų religinių raštų aiškintojo šlovę.

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Rabinas I. E.Spektorius mirė Kaune, po mirties jo vardu buvo pavadinti vaikų namai J.Gruodžio gatvėje.


KAS: Padėkos renginys „Už gerus darbus“ („Micvot“)

KUR: Raudondvario dvaro menų inkubatorius (Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno r.).

KADA: Rugsėjo 14 d. (antradienis), 13 val.

PRANEŠĖJAI: Lietuvos žydų kultūros tyrinėtoja Asia Gutermanaitė, VDU doc. dr. Inga Stepukonienė.

ATLIKĖJAI: Rafailas Karpis (tenoras), Darius Mažintas (fortepijonas), Natanas Bairakas (fortepijonas).

RENGINIO VEDĖJAS: Aktorius Egidijus Stancikas.

Atvykus į renginį bus prašoma pateikti galimybių pasus.NAUJAUSI KOMENTARAI

v

v portretas
Vse ivreji ujehali astalis tolka zydy

patarimas

patarimas portretas
Kaunui - visai nenužydėti

Pritariu 100 proc

Pritariu 100 proc portretas
Ne aimanuoti, o daryti gerus darbus ir jais pasidžiaugti
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių