Unikalūs ir jokiais testais neišmatuojami (Metų kaunietės rinkimai)

 • Teksto dydis:

Šiandien išsamiau – apie dar dvi projekto "Metų kaunietė" dalyves. Jau būsime pristatę visas kandidates, jums belieka palaikyti kurią nors jų ar kelias.

4. DAIVA DACKEVIČIENĖ – nusipelniusi Lietuvos sportinių šokių trenerė, tarptautinės kategorijos teisėja ir vyr.teisėja, Kauno klubo "Kaspinas" vadovė, kartu su Giedriumi Januškevičiumi treniruojanti 2019 m. pasaulio čempionus Evaldą Sodeiką ir Ievą Žukauskaitę-Sodeikienę.

"Esu laimingas žmogus, kad mano hobis tapo mano profesija", – apie savo kelią kalbėjo sportinių šokių trenerė ir pridūrė, kad tai, jog daugybę metų dirbo ir anglų kalbos mokytoja, jau taip pat tikriausiai buvo nulemta iš anksto. Abu tėvai – taip pat mokytojai ir treneriai.

Sportinius šokius atradusi dešimties metų, ji vis šoko, o pradėjusi anglų kalbos studijas dar ėmėsi mokyti šokti ir kitus. Ilgą laiką bandė derinti trenerės, teisėjos ir mokytojos pareigas, tačiau dėl laiko stokos teko atsisakyti pastarųjų.

"Be galo myliu šį sportą, be galo mėgstu tai, ką darau. Darbas su vaikais, jaunimu, matant, kaip jie tobulėja, jų nuoširdumas labai džiugina", – kalbėjo D.Dackevičienė. Ji, su savo šokių partneriu G.Januškevičiumi įkūrę šokių klubą "Kaspinas", užaugino penkias poras, pasiekusias pasaulio finalą.

D.Dackevičienė akcentavo, kad per treniruotes jų dalyviai ugdomi ne tik kaip šokėjai, bet ir kaip žmonės. Ugdomos jų asmeninės savybės.

"Jeigu ateina susigūžę vaikai, nepasitikėdami savimi, per treniruotes tobulėja ne tik jų šokio technika, laikysena, bet jie išmoksta bendrauti poroje, su aplinkiniais, įgyja daugiau pasitikėjimo. Vienas su kitu ir pasiginčija, ir pasibara. Tad esame ne tik treneriai, bet ir psichologai. Nutinka įvairių gyvenimiškų situacijų, kurias sprendžiame", – pasakojo trenerė.

Anot jos, tik labai retais atvejais galima iš karto nuspėti, kad iš naujoko išaugs profesionalus šokėjas. Visais atvejais viskas priklauso nuo noro ir darbo. Be to, neretai tuos, kurie sužiba anksti, vėliau užgožia ėmę progresuoti buvę vidutiniokai ir aukštumoje šie lieka ilgai. Rezultatai ateina, bet reikia kantrybės ir darbo.

Pašnekovė vardijo, kad sportas ugdo savitvardą, atsakomybę, pareigingumą. Poroje juk šoka du žmonės, tad negalima staiga sugalvoti ir neateiti į treniruotę. Be to, išmokstama planuoti savo laiką, kad liktų laiko ir mokytis mokykloje, kas labai svarbu, ir treniruotėms, kurios taip pat reikalauja daug laiko. Tad vystymasis – visapusis. Šokėjams būtina mokėti ir užsienio kalbų, nes nemažai šokių stovyklų, seminarų, o ir pamokų yra tarptautinės, tad vedamos anglų kalba. Daug šokių literatūros – irgi angliška.

Darbas su vaikais, jaunimu, matant, kaip jie tobulėja, jų nuoširdumas labai džiugina.

"Reikia kantrybės, pakantumo, gerumo vienas kitam. Ir per treniruotes, ir po jų. To kartu ir mokomės. Tai didžiulė gyvenimo mokykla", – konstatavo kaunietė.

Išugdytas gebėjimas organizuoti savo veiklas ir viską spėti, anot jos, jauniesiems šokėjams vėliau praverčia studijų metais. "Pavyzdžiui, turime daug šokėjų, kurie sėkmingai baigė aukštąjį mokslą ir tapo puikiais savo srities specialistais", – pridūrė trenerė, aukščiausios kategorijos teisėja, Pasaulinės sporto federacijos vyr.teisėja, viena iš pirmųjų moterų pasaulyje, gavusi šią kategoriją ir teisėjaujanti Lietuvos ir pasaulio prestižiniuose čempionatuose, varžybose. Teisėjauti geriausioms pasaulio poroms reikia ypatingo meistriškumo, tai didžiulė atsakomybė, todėl ji nuolat papildomai mokosi.

6. EGLĖ ŠILIŪNIENĖ – aštuonių vaikų mama, Kauno jėzuitų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, knygelių šeimai rašytoja. Pernai išleistame leidinyje ji per pasakų stiliumi kurtas istorijas dalijasi vertybėmis, kurios svarbios kiekvienai šeimai.

"Žinoma, pirmiausia esu aštuonių vaikų – penkių dukrų ir trijų sūnų – mama", – akcentus dėliojo kaunietė. Anot jos, vaikai labai praplečia širdį, ypač nepatogūs.

"Kartais gali nutikti taip, kad esi įskaudintas, net sužeistas savo vaiko, bet niekada nesakai sau: viskas, daugiau juo nesirūpinsiu. Man labai padeda pastangos matyti situacijas Dievo žvilgsniu. Kai susimaunu net ir lygioje vietoje, Dievas juk nesako: "Pavargau su ta Egle, investuoju į ją nuo kūdikystės, mokau, vedu, padedu ir t.t., o ji štai taip ar anaip... Daugiau ja nesirūpinsiu..." Ne! Tas suvokimas padeda vis iš naujo atleisti, vis iš naujo pasitikėti, nes ir su manimi taip elgiamasi", – kalbėjo E.Šiliūnienė.

Smagu taip perteikti vertybes, kad patikėtų, kad, nepaisant dvejeto iš lietuvių kalbos ar matematikos, yra unikalūs, vieninteliai, jokiais testais neišmatuojami.

Kažkada, kaip pasakojo, ji yra juokais pasirašinėjusi "M. Eglė Šiliūnienė", kur M reiškė ne tik mama, bet ir mokytoja bei mokinė. Mokytojos pašaukimą ji lygina su motinyste. "Kalbant atvirai, man daug labiau rūpi ne išmokyti gramatikos (nors žinoma, kad jos mokau!), o kliudyti jų širdis, parodyti, kad visi literatūros kūriniai kalba apie tą patį – meilės, saugumo ilgesį arba skausmą, to saugumo negavus. Stengiuosi, kad skaitydami tekstą rastų, kas ten susisieja būtent su jų gyvenimu", – pasakojo kaunietė.

Save vadina mokine, nes mokosi būti geresne žmona (pavyzdžiui, nesipykti dėl smulkmenų, kurių jau kitą dieną neatsiminsime), geresne mama ("patikėkit, kaip skiriasi pirmojo vaiko auginimas nuo paskutiniųjų!"), geresne mokytoja. "Kai pradėjau dirbti, buvau labai uoli, bet kartu ir labai radikali, negailestinga klaidoms. O dabar sakau: duok Dieve, gyvenime daryti tik gramatikos klaidas!" – apie pokyčius kalbėjo E.Šiliūnienė.

Šeimoje didžiulis džiaugsmas, vardijo moteris, supratimas, kad šalia yra kitas ir tas kitas yra kitoks, savitas. "Gera girdėti, kai paaugusios dukros į mažuosius vaikus žiūri kaip į dovaną, stebuklą, be kurio šeima būtų save tarsi apiplėšusi (nors kiekvienąsyk pranešti, kad laukiame dar vieno vaikelio, nebūdavo labai lengva ir kartais jos paaugliškai pavartydavo akis). Aš nesu itin gera kulinarė ar konditerė, nemoku siūti nei megzti ir kai sykį tai pasakiau, smagu buvo išgirsti: "Mama, man daug svarbiau, kad tu rašei eilėraščius, nei kad būtum numezgus mums po porą kojinių", – dalijosi moteris ir pridūrė, kad šeimos nariai turi būti tarsi sirgalių komanda – palaikyti vienas kitą.

Mokykloje jai didžiausias džiaugsmas, kai pavyksta užmegzti ryšius, rasti priėjimą prie vaiko širdies. "Smagu taip perteikti vertybes, kad patikėtų, kad, nepaisant dvejeto iš lietuvių kalbos ar matematikos, yra unikalūs, vieninteliai, jokiais testais neišmatuojami", – akcentavo kaunietė.

Sunkiausiomis akimirkomis ji gali atsiremti į šeimą ir į tikėjimą. "Net ir pro ašaras nieko nematydama, žinau: kad ir kokios bangos semia mūsų valtį, joje yra Jėzus. O Jis gerai žino kelią, puikiai irkluoja ir tikrai nuplukdys mus į uostą", – teigė pašnekovė.

E.Šiliūnienė yra išleidusi dvi knygeles, subalansuotas ir suaugusiesiems, ir vaikams: "Gyveno kartą mamytė" ir "Apie šviesą lange". Tiesiog norėjau pasidalyti, kas man yra tikrasis džiaugsmas, tikroji šviesa", – aiškino moteris. Paskutinė knygelė įtraukta į rekomenduojamų knygų sąrašą, nes, kaip sakė Knygų mugėje pernai ją pristatęs dr. Kęstutis Urba, dabar šeimose daug iššūkių, barnių, daug skyrybų, o šitie tekstai kupini skaidrumo – vaikams būtina juos skaityti.


Į kitą etapą pateks dešimt daugiausiai skaitytojų palaikymo sulaukusios dalyvės.

Už 20-tuko dalyves balsuoti kviečiame iki vasario 10 d.

Balsuoti galite:

DIENRAŠTIS: išsikirptą ir užpildytą specialų kuponą siųsti adresu: Metų kaunietė, "Kauno dienos" laikraščio redakcija, I.Kanto g. 18, 44296 Kaunas, arba įmesti į specialias balsavimo dėžes redakcijos skyriuje. 1 kuponas = 10 taškų.

SMS: trumpąją žinutę (Lietuvoje) siųsti numeriu 1398 su tekstu "MKN XX". XX – kandidatės numeris, esantis prie jos profilio portale. SMS kaina – 1 Eur. 1 SMS = 10 taškų.

PORTALAS: kauno.diena.lt rubrikoje "Metų kaunietė". Portale galima balsuoti vieną kartą per parą iš vieno IP adreso. Vienas balsavimas internetu prilygsta vienam balsui.

Vieną pretendentę į finalinį šešetuką deleguos speciali komisija. Likusios pretendentės bus išrinktos susumavus balsavimo taškus.

Iki vasario 10 d. 12 val. balsuodami išrinksite dešimt šio titulo verčiausių kauniečių.

Vasario 12 d. paskelbsime dešimtuką.

Vasario 18 d. paskelbsime finalinį pretendenčių šešetuką.

Nuo vasario 18 d. iki kovo 3 d. 12 val. balsuodami iš šešių finalininkių rinksite Metų kaunietę.

Kovo 4–5 d. susumuosime rezultatus.

Kovo 6 d. Metų kaunietę paskelbsime šventiniame renginyje.

Renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Rinkimų „Metų kaunietė“ mecenatas: „Vikonda“ (valdybos pirmininkė Jolanta Blažytė).

Pagrindinis rėmėjas: „Kauno tiltai“, "Bosca" (be alkoholio).

Renginio automobilis: naujasis "Peugeot 2008".

Rėmėjai: „Volfas Engelman Nealkoholinis“, „Denticija“, SDG.

Partneriai: „Clinic / DPC“, „East Island“, „Jaukūs namai“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aušra

Aušra portretas
Gimnazistai pasibaisėją klausia: - Kas tą furiją į Metų kaunietės rinkimų sąrašą įrašė? Jiems galvoje baltos žiurkės dauginasi, ne kitaip. Kaune keli tūkstančiai už ją šimtą kartų geresnių.

...

... portretas
Kandidatės nuo laiptų nusiverst.

Anonimui Pydarui

Anonimui Pydarui portretas
MATROŠKOs
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių