Tyrimas: savaitgaliais didžiuosiuose miestuose išauga narkotikų vartojimas

 • Teksto dydis:

Savaitgaliais trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje  – išauga narkotikų vartojimas, rodo Europos miestų nuotekų tyrimai.

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras (EMCDDA) kartu su Europos vandens nuotekų tyrimų grupe (SCORE) paskelbė naujausius Europos miestų nuotekų tyrimų rezultatus.

Pirmadienį paskelbtame pranešime rašoma, jog savaitgaliais kokaino vartojimas Vilniuje išauga 65 proc., palyginti su darbo dienomis, Klaipėdoje – 34 proc., Kaune – 22 procentais.

Ekstazio vartojimas savaitgaliais taip pat išauga: Vilniuje savaitgaliais likučių koncentracija ūgteli per pusę, Kaune – maždaug trečdaliu.

Savaitgalį Kaune ir Klaipėdoje amfetamino vartojimas maždaug trečdaliu didesnis nei darbo dienomis.

Vilniuje amfetamino vartojimas buvo gana stabilus visomis savaitės dienomis.

Metamfetamino vartojimas išlieka stabilus visomis savaitės dienomis.

Pasak pranešimo, tyrimas atskleidė, kad 2020 metais narkotikų vartojimo tendencijos trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose šiek tiek keitėsi, palyginti su praeitų metų rezultatais: kokaino vartojimas visuose trijuose miestuose liko gana stabilus, Vilniuje pastebimas nedidelis sumažėjimas (6 proc.). Klaipėdoje fiksuota didžiausia kokaino likučių koncentracija tarp visų Lietuvos miestų.

„Nepaisant to, Lietuva, kaip Šiaurės – Rytų Europos šalis išsiskiria nedideliu kokaino vartojimo paplitimu tarp kitų Europos šalių“, – rašoma pranešime.

Visuose trijuose miestuose fiksuotas MDMA vartojimo sumažėjimas, palyginti su 2019 metais.

Tačiau Vilniuje vis dar fiksuojama didžiausia MDMA likučių koncentracijų tarp Lietuvos miestų ir yra 19 pozicijoje tarp visų 82 tirtų Europos miestų.

Kaune ir Vilniuje nustatytos gana panašios amfetamino likučių koncentracijos. Pastebima, kad šios medžiagos vartojimas išaugo visuose trijuose miestuose, Vilniuje – 59 proc., o Kaune ir Klaipėdoje – 21 proc.

Manoma, kad šia medžiaga keičiamas metamfetaminas, jo likučių koncentracijos ženkliai mažėjo, lyginant su 2019 m. Vilniuje šios medžiagos koncentracija sumažėjo 15 kartų, Kaune – 6 kartus, Klaipėdoje – beveik 3 kartus.

Tyrimas apėmė 82 Europos miestus (18 Europos šalių), tarp jų – Vilnių, Kauną ir Klaipėdą.

2019 metais tyrimo rezultatai rodė augantį stimuliantų populiarumą visoje Europoje. 2020 metų tyrimo išvados yra įvairesnės, tai galėjo lemti koronaviruso pandemijos sukelti apribojimai, pasikeitę vartojimo modeliai ir prieinamumas.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas pateikė Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos nuotekų mėginius projekto vykdytojų SCORE laboratorijai Belgijoje. Nuotekų mėginiai reprezentuoja beveik 1 milijono šiuose miestuose gyvenančių gyventojų populiaciją.

Nuo 2017 metų nuotekų tyrime dalyvauja bendrovė „Vilniaus vandenys“, o nuo 2018 metų –„Kauno vandenys“ ir „Klaipėdos vanduo“.NAUJAUSI KOMENTARAI

---

--- portretas
Mano kaimynas dešimtmetį vartoja, ir ne vien savaitgaliais. Tik dozė didėja, kapas artėja.

Krachas - platintojai galimai yra iš medikų, teisėsaugininkų

Krachas - platintojai galimai yra iš medikų, teisėsaugininkų portretas
Galimai nemažai statutinių tarnautojų, policininkų, tyrėjų, prokurorų, dėstytojų, dėstančiųjų teisę būsimiems teisėjams, policininkams, valdininkams yra ar patys narkomanai, ar narkotikų platintojai, ar jų vaikai, žmonos, sugyventinės narkomanės. O kur dar medikai?...matėt nors vieno mediko vaikus, anūkus, kurie nevartotų kvaišalų? Tokių net nėra - jie su priklausomybėmis nuo gimimo. Žmonės, neturintieji jokių oficialių pajamų arba turintieji itin mažas reguliarias pajamas per itin trumpą laiką itin pralobsta, paprastai jie nesidemonstruoja nei brangesnių mašinų, nei prašmatnesnių rūbelių pirkimais, jie būna neretai itin prastai apsirėdę, rodo, kaip iš konteinerių renka šlamštą ir panašiai. Bet esamu metu nesunku rasti, kiek jie turi nekilnojamojo turto ar kokios jų sąskaitos bankuose. Nemažai iš jų užsiima dar ir prostitucijos versliukais kaip gretutiniais, dažnas yra prilindęs prie vaikų, jaunimo - kaip pedagogai... neretas - pedofilas... ir jiems visiems atrodo, jog baigs laimingai.

Alkoholio ir tabako lobistai gerai veikia

Alkoholio ir tabako lobistai gerai veikia portretas
jei dar neturejote progos isitikinti...
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių