Dėl mokyklos vadovėlių liejosi ašaros

"Atžalyno" mokyklos moksleiviai neliko be vadovėlių, nors prieš mokslo metų pradžią įvykusi vandentiekio avarija vandeniu užliejo knygų saugyklą, kurioje buvo sudėti 25 tūkst. vadovėlių.

"Atžalyno" mokyklos moksleiviai neliko be vadovėlių, nors prieš mokslo metų pradžią įvykusi vandentiekio avarija vandeniu užliejo knygų saugyklą, kurioje buvo sudėti 25 tūkst. vadovėlių.

Prireikė lygintuvų

Nelaimė įvyko likus porai savaičių iki rugsėjo 1-osios. Kadangi Kauno mokyklų nebesaugo sargai, o vietoj jų yra įdiegta signalizacija, apie vieną penktadienio vakarą įvykusią avariją niekas nesužinojo. Taip per visą savaitgalį bėgantis vanduo užliejo visą "Atžalyno" mokyklos antrąjį aukštą, o kartu – ir pirmame aukšte esančią knygų saugyklą.

"Penktadienį įjungėme signalizaciją ir visi ramūs išėjome namo. Pirmadienį ateiname – mokykla skęsta", – prisiminė mokyklos direktorė Nijolė Jukštienė.

Didžiausią košmarą mokyklos vadovė ir mokytojos patyrė pamatę, kad vanduo suliejo ir vadovėlius. "Puolėme nešti knygas iš saugyklos, džiovinome koridoriuose, nešėme ant saulės, dėjome ant palangių. Mokytojai nešėsi knygas į kabinetus ir ten lygintuvais jas lygino. Buvo labai daug nervų ir ašarų", – tas nelaimės dienas prisiminė mokyklos vadovė.

Sulaukė paramos

Visi mokyklos koridoriai buvo nukloti džiovinamų knygų. Anot direktorės, užeidavę žmonės stebėdavosi, kokią mes čia parodą ar akciją prieš naujus mokslo metus surengėme. Tačiau mokyklai ir mokytojams ne parodos rūpėjo.

Reikėjo trūks plyš išgelbėti vaikų mokymosi priemones. Labiausiai per potvynį nukentėjo 5–6 klasės naujai įsigyti matematikos vadovėliai – jų reanimuoti buvo nebeįmanoma, o nusipirkti naujų mokykla nebeturėjo lėšų.

"Parašėme vadovėlius išleidusiai leidyklai "Šviesa" ir papasakojome situaciją. Jie iš karto su mumis susiekė ir pažadėjo pagelbėti", – pasakojo N.Jukštienė. 288 suniokotus vadovėlius per porą dienų pakeis naujais.

"Nustebau, kad šiais laikais dar būna tokių gerų žmonių. Esame be galo dėkingi", – džiaugėsi mokyklos vadovė.

Nuo nelaimės neapsaugo

Pasak jos, likusius vadovėlius išgelbėti pavyko, ir nors jie prarado dalį savo išvaizdos, tėvai dėl to nesupyko ir mokytojai suprato.

Jei tą savaitgalį mokykloje būtų budėjęs sargas, būtų mažiau suniokotų knygų, nes dabar vanduo ant jų tekėjo dvi paras. Signalizacija dėl tokios avarijos įsijungti negalėjo.
Mokyklos knygų saugykla buvo perkelta į naujas patalpas, virš kurią nėra vandentieko vamzdžių.

"Ir pataikyk taip – tiesiai ant vadovėlių. Kas galėjo pagalvoti, kad taip įvyks. Aišku, mokyklai 46 metai, kapitalinis remontas nė karto nebuvo darytas, tai čia bet kas gali atsitikti", – pasak N.Jukštienės, nuo tokių nelaimių nėra apsaugotos ir kitos Kauno mokyklos.NAUJAUSI KOMENTARAI

rezultatai

rezultatai portretas
Rezultatai, panaikinus sargų pareigybes jau matosi-pavogta tvora, sulietos knygos.Dar ir šildymo sezonas prasidės.Juk žinom, kad net ir renovuotose mokyklose vamzdynai primena supuvusį bambuką.Na bet svarbu buvo į biudžetines įstaigas "prastumt "savo draugo ar giminaičio firmą.Juk visada laiku ir geros pajamos iš biudžetinių įstaigų.Tai taip mes ir taupom...

negerai

negerai portretas
kad panaikino sargus bus dar netokiu bedu,o nuosolius dengs kas

nesistebiu

nesistebiu portretas
VERTINGUS daiktus privalu laikyti kuo auksciau,o pas mus kaip visada,net didziasias vertybes sugeba kaikas ir rusiuose laikatyti.p.s.ne apie si straipsni,bet teko ir kitu panasiu skaityti atveju,kai net rusyje ikuria dokumentu ar knygu saugyklas
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių