Tiesiogiai iš Kauno: pristatyta ką tik atgabenta didžiulė siunta medikams

Iš Kinijos į Lietuvą šeštadienį atgabentų medicinos priemonių turėtų pakakti trims mėnesiams, teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Priklausys nuo scenarijaus, turėtų užtektų trims mėnesiams, jeigu neįvyks kažkas labai netikėto, bet šituo užsakymu neapsiribojama“, – žurnalistams prie Kauno rajone esančio Lietuvos pašto centrinio terminalo sakė ministras.

„Nepaisant to, kad didžiuliai kiekiai užsakyti, prekių toliau yra ieškoma ir kai tik bus galimybių, ir toliau bus perkama, nepaisant to, kad tai yra pakankamai nemažas rezervas“, – pridūrė jis.

Pasak jo, tokio didelio kiekio medikams skirtų apsaugos priemonių Lietuva dar nėra turėjusi.

„Tokio Lietuva niekada nėra turėjusi, bet niekada ir tokio poreikio nėra buvę, kad tokiom didelėmis apimtimis šitos medžiagos ar priemonės būtų naudojamos“, – teigė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, šeštadienį į Kauno oro uostą atskraidinta 3 mln. vienkartinių pirštinių, 33 tūkst. vienetų apsauginių akinių ir 200 tūkst. vienetų FFP2 tipo respiratorių.

Kita užsakymo dalis, anot ministerijos, turėtų irgi greitai pasiekti Lietuvą.

Vyriausybė skelbė, kad Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

Šioms priemonėms pirkti Vyriausybė skyrė 24 mln. eurų. 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Stebuklai

Stebuklai portretas
Siunta iš China gerai, bet kuo prastesni mūsų gamintojai, nejaugi nesugeba pagaminti vienkartinių kaukių ar respiratorių. Dejuoja, kad gamyba sustabdyta, prašo paramos iš valstybės, dabar puiki proga pagalvoti kaip persiorientuoti gamyboje ir aprūpinti darbuotojys darbu. Kinai dar nespėjo atsitiesti nuo užkrato karantino ir jau siunčia pasauliui siuntas.

nuomonė

nuomonė portretas
Nereikėjo lakstyti po pasaulį atostogauti,būtų užtekę ir priemonių.O jeigu jau išlėkėt,tai parvykus reikėjo sėdėti namuose dvi savaite,o nelakstyti įdarbus,restoranus SPA ir t.t , ir t.t.Dabar visus konevekia ,duok jems viską,matai,čiair dabar.

Anonimas

Anonimas portretas
Mažiau dejuokit ir reikalaukit, tik duok ir duok. Daugiau nieko nemokate.Kaukes galima pasisiūti patiems, tik reikia netingėti. Dezinfekcijai gerai spiritinis actas, degtinė, spirito ir alijošiaus sulčių mišinys.Viską pasidariau pati ir grežtai laikausi saviizoliacijos reikalavimų.
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių