Sureaguota tik po mirtinos nelaimės: prie Nemuno atsiras atitvarai

 • Teksto dydis:

Dviejų nelaimių, kai nesant apsauginių tvorelių į Nemuną įkrito žmonės, nepakako, tačiau sureaguota po trečiosios, kai į upę įkritęs dviratininkas neišgyveno. Netrukus prie upės miesto centre turėtų atsirasti atitvarai.

Toks sprendimas priimtas po to, kai vakar Karaliaus Mindaugo prospekte, netoli „Akropolio“ prekybos centro, žuvo į Nemuną kartu su dviračiu įkritęs žmogus. Vyras buvo ištrauktas, tačiau medikai tegalėjo konstatuoti jo mirtį.

„Pirmiausia norime pareikšti užuojautą žuvusiojo artimiesiems“, – portalui kauno.diena.lt atsiųstame komentare rašė Kauno miesto mero patarėjas Tomas Jarusevičius, pabrėždamas, „kad ir kokios šio įvykio aplinkybės bebūtų, tokios nelaimės akivaizdoje visi pasiteisinimai netenka prasmės“.

„Sprendimas neįrengti atitvarų atnaujintoje krantinėje nusistovėjo remiantis kitų miestų patirtimis, – aiškino T. Jarusevičius. – Iki šiol nebuvo bendro sutarimo šiuo klausimu ir jis vis kėlė nemažai diskusijų visuomenėje. Buvo nemažai pasisakančių už atvirą krantinę, kokia ji ir buvo pirminiame etape, kuomet buvo suprojektuota ir įrengta. Anuomet jokių tvorelių taip pat nebuvo – jos pastatytos tik gerokai vėliau“.

T. Jarusevičius teigė, kad antradienio tragiška nelaimė sukrėtė. „Todėl ilgiau svarstyti nebegalima. Nedelsiant bus priimti sprendimai, nežiūrint jokių vertinimų iš šalies, kad pirmiausia būtų užtikrintas žmonių saugumas. Atitvarai šioje vietoje yra neišvengiami ir jie bus įrengti kaip įmanoma greičiau“, – rašė mero patarėjas.

Trečiadienį jis negalėjo pasakyti, kada prasidės konkretūs darbai. Portalui kauno.diena.lt susisiekti su Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus Aloyzu Pakalniškiu, kuris galėtų žinoti daugiau detalių dėl atitvarų statymo, nepavyko.  

Apsauginių tvorelių prie Nemuno nebeliko Nemuno krantinės rekonstrukcijos metu. Baigus ją tvarkyti atitvarų taip ir neatsirado.

Kauniečiams sukrutus dėl saugumo Kauno miesto savivaldybė pavyzdžiu rodė kitus Europos miestus, kur krantinėse atsisakoma tvorelių: todėl ir Kaune nebuvo numatyta jokių papildomų apsaugos priemonių.

„Kaip ir daugelyje Europos miestų ar Vilniuje, krantinės paprastai būna be atitvarų. Kol kas taip ir planuojame palikti, tačiau situaciją stebėsime, įsiklausysime į kauniečių nuomonę ir jeigu matysime poreikį, ieškosime vizualiai patrauklaus atitvarų sprendimo“, – pernai rudenį portalui kauno.diena.lt komentavo Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Atitvarai šioje vietoje yra neišvengiami ir jie bus įrengti kaip įmanoma greičiau.

Pasigesta ir krantinės apšvietimo, nes dabar sutemus ji skendi tamsoje. Apšvietimas, kaip žadėjo savivaldybė, planuotas įrengti remontuojant Karaliaus Mindaugo prospekto šaligatvius. 

Prieš dvi savaites viena nelaimė krantinėje vos nesibaigė tragedija, nes į upę įkritusią moterį išgelbėjo atsitiktinai netoliese buvę pareigūnai. 21-erių metų moteriai, kurią iš vandens ištraukė policininkai, atvykę medikai konstatavo žymų bendrą kūno atšalimą ir išsivežė į gydymo įstaigą.

Vasaros viduryje buvo įkritusi kita moteris, dviratininkė. Ją pavyko išgelbėti. Liepos 13-osios pavakarę buvo gautas pranešimas, jog Kaune, Karaliaus Mindaugo prospekto pakrantėje įkrito 1976-ais metais gimusi moteris. Nelaimėlę gelbėję gelbėtojai panaudotojo ištraukiamas kopėčias.NAUJAUSI KOMENTARAI

Neatleist :

Neatleist : portretas
Turi būt atsakingi beždžionės , kurie sugalvojo nedėt turėklų po rekonstrukcijos. Numot ranka nevalia, nes jų durni sprendimai ir toliau vešės nebaudžiant. O ir atlygint nelaimės ištiktiesiems turi kaltieji (ne vien atsiprašyt) .

Mantas

Mantas portretas
Noriu atkreipti dėmėsi į Žemaičių g. rekonstrukcija. Neliko automobilių apsaugos nuo galimo nukritimo nuo šlaito. Manau anksčiau ar vėliau nulėks automobilis........

...

... portretas
Ech, ta Krabo 'logika' dėl turėklų prie laiptų... negi galima paneigt kad būtent tokio rezultato ir buvo siekiama. Panašiai, panašu, ir su turėklais pakrantėje (uosto pavyzdys netinkamas, nes uostuose niekas pramogai nevaikšto). O dėl gatvių ir vėl viskas AIŠKU - kartais Krabas į kelius su savo BBD išvažiuoja, o yra pasišventusių VIČI darbuotojų kuriems nelieka nieko daugiau kaip po tokio 'nusipelniusio' ratais šokt... deja, paskui krevetėms būna sunku pateisint kad 'tame Krabo kaltės nėra'. TAI ir įrengė tvoreles palei kelius kur jo didenybė važinėjas (kol per tvorelę lips, gal Krabas spės pralėkt); upėmis Krabas neplaukioja, tai ir jokios papildomos apsaugos JO didemybei nereikia. O skęstančiųjų gelbėjimas - jų pačių reikalas, turėtų Jo Krabisimus tam galią, uždraustų ir kitiems juos gelbėt, jų gelbėjimas būtų prilygintas kriminaliniam nusikaltimui.
VISI KOMENTARAI 49
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių