Sporto entuziastų protestas persikėlė prie Kauno miesto savivaldybės (vaizdo įrašas)

Vyriausybė praėjusią savaitę šiek tiek atlaisvino karantino sąlygas ir leido vienam asmeniui treniruotis su treneriu. Tiesa, sportuoti galima tik lauke, todėl kyla pasipiktinimas, kad tokiomis šaltomis dienomis lauke neįmanoma vykdyti kokybiškos treniruotės. Penktadienį prie Kauno miesto savivaldybės surengtas protestas.

Prieš kelias dienas sportininkai rinkosi Vilniuje, po Vyriausybės langais, klaipėdiečiai vietos valdžiai bandė parodyti, kaip šaltą žiemos dieną gali vykti sporto treniruotės. Dabar atėjo eilė Kaunui.

Siekia atkreipti dėmesį

Sportininkai atlieka pratimus su giliu kvėpavimu, gauna šalto oro, tad neaišku, ar kita treniruotė įvyks, nes klientas jau gali būti susirgęs.

Penktadienį priešpiet įvairių sporto šakų entuziastai susirinko ties miesto savivaldybe. Čia surengta sporto treniruotė, kurioje galėjo dalyvauti vienas treneris ir vienas jo auklėtinis. Išreikšti nepasitenkinimą susirinko skirtingų sporto šakų atstovai. Tad Laisvės alėjoje buvo galima pamatyti ir bokso, ir teniso  ar asmenines treniruotes. Kai kurie atsinešė ir sporto kilimėlius, svarmenis bei treniruoklius, kokie įprastai būna sporto salėse.

„Tiek mes, tiek vaikai labai norim sportuoti. Su vaikais per tokį šaltį lauke sportuoti neįmanoma. Mūsų teniso aikštelė yra 600 kv. m. ploto, tad mes tikrai galime užtikrinti saugų atstumą. Be to, prieš tai pas mus nebuvo susirgimų“, – kalbėjo teniso trenerė Ilona.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Asmeniniai treneriai taip pat antrino sakydami, kad jaunimas gerokai užsisėdėjo prie kompiuterių, tapo vangesni, nes mažiau juda, o sporto salės yra didelės, jose būtų galima užtikrinti reikiamus atstumus.

„Mūsų sporto klube yra 300 kv. m. ploto, tad tikrai galėtumėme kaip kirpyklose skirti žmonėms pakankamą plotą. Be to, juk dalis žmonių jau persirgę, turi imunitetą, tad jie tikrai galėtų aktyviai grįžti į sportą ir gerinti savo fizinę bei emocinę savijautą“, – sakė asmeninis treneris Kęstutis.

Lauke – per šalta

Sportininkai prisipažįsta, kad lauke sportuoti sudėtinga, nes pirštus gelia atšiaurus vėjas bei vis dar nesitraukiantis šaltis. 

„Kvėpuoti per šią kaukę labai sunku. Kai taip šalta, mes sušylam ir kaukėje gaunasi kondensatas, tad labai sudėtinga įkvėpti. Šį kartą bent jau kažkiek saulėta, bet jei būtų krituliai, nieko nebūtų galima padaryti. Karantino metu bandžiau sportuoti namuose, bet iki salės lygio tai toli gražu. Net improvizaciniai pratimai taip nemotyvuoja, tad motyvacija visai dingo, laukėm, kol atidarys sporto klubus. Dabar net paprastas apšilimas yra iššūkis, visi užsisėdėjo“, – savo mintimis pasidalijo Edvinas.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Lauke vesti treniruotes yra iššūkis ir treneriams. Jei jie nesportuoja kartu su savo auklėtiniais, labai šąla, o sportuoti vis su kitais klientais – per didelis fizinis krūvis, kurio žmogaus kūnas gali nepatempti.

„Reikia stebėti klientus, tad pačio judėjimas nėra toks didelis, ima darytis šalta. Sportininkai atlieka pratimus su giliu kvėpavimu, gauna šalto oro, tad neaišku, ar kita treniruotė įvyks, nes klientas jau gali būti susirgęs“, – teigė treneris Kęstutis.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

„Sportas tokiomis sąlygomis atrodo tikrai ne kaip. Kas iš to, kad aš prisidengus, o kojos šaltos. Niekas nenori susirgti, todėl net ir leidus sportuoti, klientai neskuba sugrįžti, kviečiau žmones, bet neatėjo“, – antrino kita trenerė Asta.

Portalas kauno.diena.lt primena, kad sporto entuziastai Kauno „Akropolyje“ jau buvo surengę improvizuotą treniruotę. Tąkart kauniečiai siekė atkreipti valdžios dėmesį į tai, kad sportuoti negalima, tačiau prekybos centruose leidžiama būriuotis, nesilaikyti atstumų. Tąsyk improvizuota treniruotė prekybos centre vyko vos kelias minutes. Šį kartą Laisvės alėjoje kauniečiai pasiryžę sportuoti apie 10-15 min.
NAUJAUSI KOMENTARAI

ll

ll portretas
saunuoliai

Murmurmur

Murmurmur portretas
Matom daug komentarų iš tešlagalvių tėtukų ir mamyčių ir bankų nupirktuose kotedžuose prie +25 sėdi ir moko kitus gyventi :D Sunku kai esi nevykėlis? Rašyk dienoraštį. O kai turėsi valios kažką keisti, tik tada išlįsk į paviršių. O kol kas užingridinės būtybės slėpkitės šešėliuose

F

F portretas
Grynas oras sveikata.taip ir teskit.puikiai gaunasi.
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių