Spaudos baliuje pagerbtos ilgametės „Kauno dienos“ žurnalistės

 • Teksto dydis:

Šeštadienio popietę Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) Kauno apskrities skyriaus nariai rinkosi į V. Putvinskio gatvėje esantį „Vasaros olimpą“. Spaudos baliuje, kurio tradicija siekia tarpukario Lietuvos laikus, įteikti apdovanojimai geriausiems žurnalistams.

Svarbiausia Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos (NŽKA) kasmetinė Vinco Kudirkos premija, skiriama už praėjusių metų kūrybinę veiklą, įteikta Virginijai Skučaitei. Ši premija ilgametei „Kauno dienos“ žurnalistei skirta už individualius nuopelnus žurnalistikoje – parengtą ir išleistą istorinės dokumentikos knygą „Traukinio į mirtį pėdsakais“ ir dokumentinių-biografinių televizijos filmų ciklą „Traukinys į mirtį“. Juose – medžiaga, autorės surinkta apie jos dėdę tarpukario Lietuvos paskutinės Vyriausybės vidaus reikalų ministrą Kazimierą Skučą, sovietų valdžios nužudytą Maskvoje.

Virginija Skučaitė. Laimučio Brundzos nuotr.

Kitas prestižinis LŽS ir NŽKA apdovanojimas – Vytauto Gedgaudo premija – už keturių filmų ciklą „Viltis abipus Atlanto“ Audronei Kosciuškienei ir Justinui Lingiui, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, įteiktas anksčiau.

Į olimpą šeštadienį Kaune kopė ir LRT laidų autorius, Vytauto Didžiojo universiteto docentas Rytis Zemkauskas. Jam įteikta Pirmojo Lietuvos radijo pranešėjo Petro Babicko premija. Šį apdovanojimą skiria LŽKA ir LŽS Kauno apskrities skyrius.

Įteikti ir LŽS Kauno apskrities skyriaus apdovanojimai.

Buvusi naujienų agentūros ELTA žurnalistė Birutė Mačienė apdovanota už 50 metų darbą žurnalistikos srityje.

Keliems žurnalistams LŽS Kauno apskrities skyriaus pirmininkas Vidas Mačiulis įteikė žurnalisto garbės ženklus. „Šis ženklas – tai apdovanojimas, skiriamas pasižymėjusiems žurnalistams, švenčiantiems jubiliejus“, – sakė V. Mačiulis. Dėl pandemijos apdovanojimai kai kuriems laureatams įteikti vėliau – ne jubiliejiniais metais.

Žurnalisto garbės ženklai įteikti žurnalistėms Daliai Juškienei, Violetai Vilkauskaitei ir Rasai Prascevičienei, taip pat rašytojui ir publicistui Vidmantui Kiaušui-Elmiškiui. D. Juškienė – ilgametė „Kauno dienos“ kultūros ir meno priedo „Santaka“ žurnalistė, 1998 m. V. Kudirkos premijos laureatė (kartu su Birute Garbaravičiene, Rūta Kanopkaite, Žilvine Petrauskaite bei Ramute Vaitiekūnaite). V. Vilkauskaitė  – taip pat buvusi „Kauno dienos“ žurnalistė.

Dalia Juškienė. Laimučio Brundzos nuotr.

D. Juškienė šiuo metu yra „Kauno dienos“ priedų „Namai“ ir „Gera diena“ temų redaktorė.NAUJAUSI KOMENTARAI

O \\\\\.../////

O  \\\\\...///// portretas
galvojau,kad PIŠ'as.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių