Savivaldybė rengiasi skirti papildomus 294 tūkst. eurų Soborui rekonstruoti

Kauno savivaldybė rengiasi skirti 293,5 tūkst. eurų papildomų lėšų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčiai, žinomai kaip Soboras, rekonstruoti.

Kaip nurodoma savivaldybės sprendimo projekte, šios lėšos bus skiriamos viešajai įstaigai „Soboro projektai“, vykdančiai maldos namų atnaujinimo darbus.

Bendra rangos darbų vertė siekia 2,3 mln. eurų, iš kurių 1 mln. – Europos Sąjungos lėšos. Likusią lėšų dalį yra įsipareigojusi skirti savivaldybė.

Pasak savivaldybės, padidinus įnašą, būtų užtikrintas nenutrūkstamas projekto įgyvendinimas, viešajai įstaigai skirtos reikalingos kofinansavimo lėšos padengtų rangos darbų išlaidas už atliktus ir suplanuotus atlikti darbus šių metų rugsėjo – gruodžio mėnesiais.

Darbus bažnyčioje numatoma baigti iki 2023 metų rugpjūčio.

Jie turėjo būti baigti anksčiau, tačiau užsitęsė dėl teisminio ginčo su rangovu.

Bažnyčioje planuojama sutvarkyti fasadus, įrengti įėjimą neįgaliesiems, restauruoti langus ir duris.

Pačiame Kauno centre stovintis išskirtinis architektūrinis daugiau kaip šimto metų pastatas ateityje turėtų atverti savo erdves ir platesnėms kultūrinėms veikloms.

Savivaldybė yra skelbusi, jog čia numatoma rengti daugiau koncertų, ekskursijų apie bažnyčios istoriją, kitų edukacinių veiklų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Indusas

Indusas portretas
Soborą reikėtų nugriauti , jis yra rusų cerkvė , kur žiūri patriotai , visai nepatriotiška svetimą bažnyčę remontuot .
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių