Santakos parke vis dar šeimininkauja darbininkai: kas jau padaryta ir kada baigsis darbai?

 • Teksto dydis:

Nemuno ir Neries santakos parkas buvo pradėtas tvarkyti prieš keletą metų, tačiau vėliau darbai sustojo ir buvo atnaujinti tik šių metų pradžioje. Kol kas laisvai visose parko erdvėse pėstiesiems vaikščioti dar negalima, bet jau ryškėja vaizdas, kaip viskas atrodys pabaigus darbus.

Kas dabar daroma?

Kauno miesto savivaldybė pasidalijo keliomis nuotraukomis iš Santakos parko rekonstrukcijos. Miesto atstovai tikino, kad ši Kauno vieta nuolat alsuoja gyvybe, todėl neabejojama, kad žmonių po rekonstrukcijos bus dar daugiau.

„Rekonstrukcija įgauna pagreitį ir planuojama, kad didžioji darbų dalis bus baigta dar iki šių metų pabaigos. Nekantraujame kada šis parkas vėl prisipildys laimingais žmonėmis“, – apie terminus prabilo savivaldybės atstovai.

Kaip nurodo savivaldybė, šiuo metu atnaujinimai vykdomi Santakos stadione: įrenginėjama laistymo sistema, o rudenį bus patiesta natūralios vejos danga. Sutvarkyta erdvė esą pasitarnaus mobilioms futbolo aikštelėms, sporto bei kultūriniams renginiams. Gyventojų patogumui prie krepšinio aikštelės stovės tribūna, kurioje bus galima prisėsti. Taip pat parke įrenginėjamos naujos treniruoklių ir vaikų žaidimo aikštelės.

„Atgijęs parkas bus pritaikytas įvairiems gyventojų poreikiams – aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą mėgstantys kauniečiai galės bėgioti guminės dangos takais, mėtyti kamuolį atnaujintoje krepšinio aikštelėje. Dviratininkai dar paprasčiau ir greičiau pasieks Nemuno krantinę važiuodami naujai nutiestu dviračiu taku, o pėstieji ramiems pasivaikščiojimams turės pagrindinį taką, vedantį link vaizdingos upių santakos“, – teigė miesto atstovai.

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Naujas veidas

Kaip skelbta, Santakos parko rekonstrukcija kardinaliai pakeis dešiniajame Nemuno krante esantį Daugirdo amfiteatrą su viršutine terasa. Ši kauniečių ir turistų dažnai lankoma vieta buvo jau senokai praradusi reprezentacinę išvaizdą.

Krantinėje ties Senąja prieplauka bus įrengti turėklai – tokie patys, kaip ir visos Nemuno krantinės atitvarai, o link amfiteatro ves patogūs nauji laipteliai. Šalia Vytauto bažnyčios esanti erdvė transformuosis į pusapvalę apžvalgos aikštelę.

Remonto sulauks Santakos gatvė, o tarp Popiežiaus kalnelio ir vadinamojo Santakos stadiono nusidrieks naujas dviračių takas. Juo bus atskirtos pėsčiųjų ir dviratininkų zonos: link vaizdingos Nemuno ir Neries santakos vedantis pagrindinis takas liks ramiems pasivaikščiojimams, o dviratininkai „nukirs“ gabaliuką, riedėdami jiems skirto Nemuno krantinės tako link.

Atgijęs parkas bus pritaikytas įvairiems gyventojų poreikiams.

Aktyvaus laisvalaikio erdvės

Sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą mėgstančius kauniečius atnaujintas Santakos parkas pasitiks patraukliomis laisvalaikio erdvėmis. Guminės dangos bėgimo takai apjuos atgimstantį Santakos parko futbolo stadioną. Aplink jį bus įrengtas drenažas, kad po smarkesnių liūčių bėgimo takelių nesemtų vanduo.

Čia pat bus išlygintas gretimas žemės plotas ir naujai patiesta natūrali žalios vejos danga. Ji pasitarnaus dar kelioms mobilioms futbolo aikštelėms, kitoms sporto šakoms, renginiams.

Greta Krepšinio namų lauks „Žalgirio“ sirgalių verta krepšinio aikštelė.

Netoliese numatyta įrengti naujas treniruoklių ir vaikų žaidimų aikšteles, o senosios iškeliaus į miesto bendruomenių kiemus. Moderniems sportiško laisvalaikio ir žaidimų įrenginiams parinkta patogesnė erdvė, esanti atokiau nuo judraus tako. Prieplaukos krantinės gyventojams praeivių klegesį ir kitą aplinkos triukšmą slopins šalia namų pasodinti želdiniai.

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Priverstinė pauzė

Primename, kad Nemuno ir Neries santakos parko atnaujinimo projektas užstrigo, o galiausiai ir priverstinai stabtelėjo dėl sutartį pažeidinėjusio rangovo. Statybų bendrovė „LitCon“ atliko nemažai darbų, tačiau nesilaikė terminų ir kitų įsipareigojimų, neištaisė akivaizdaus broko. Dėl to sutartis galiausiai nutraukta. Už netinkamus darbus miestas nemokėjo, o defektams šalinti iš buvusių rangovų paimta 100 tūkst. eurų suma.

Santakos parko rekonstrukcijos darbai dėl popiežiaus Pranciškaus vizito Kaune buvo planuojami dviem etapais: per pirmąjį – sutvarkyti krantinę ir susidėvėjusią parko infrastruktūrą, o antruoju – stadioną ir jį supančią aplinką.

Savivaldybė skelbė, jog buvę rangovai tinkamai atliko tik dalį numatytų darbų. „LitCon“ atnaujino pagrindinį pėsčiųjų bei dviračių taką, sutvarkė pakrančių takelius, išklojo krantinės šaligatvius. Nemuno pašonėje atnaujinti lauko inžineriniai tinklai, išklota betono danga bei įrengtos atraminės sienelės. Už tai pilnai atsiskaityta.

Naujajam rangovui teko perkloti akmeninį Nemuno krantinės grindinį, koreguoti neregių vedimo sistemą atnaujintame pėsčiųjų take bei kitus trūkumus. Atlikus šias korekcijas, pagreitį įgaus ir kiti suplanuoti rekonstrukcijos darbai.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunietis

kaunietis portretas
kada popiežiaus paminklas bus iškeltas, kad ir į kunigų seminariją? ar ne gėda viešai eksponuoti tokį meną?

To Nepatenkintas

To Nepatenkintas portretas
O kaip visus darbus pabaigs tai tau tada gerai viskas bus ? Ar reikia kas metai po vieną darbą daryti ? Tai 20 metu reiks laukti kada miestą sutvarkys ir tu gali nesulaukti tos dienos

Senulis

Senulis portretas
Ne šeimininkauja o vilkina
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių