Šančiuose pajudėjusios dangoraižių statybos vienus piktina, kitus – džiugina

A.Juozapavičiaus prospekte burzgia sunkioji technika. Šioje vietoje, prie Nemuno, iškils pirmieji Šančių dangoraižiai.

Vieni šančiškiai tuo pasipiktinę, nes įsitikinę, kad trys šešiolikaaukščiai sudarkys vientisą erdvę, kraštovaizdį, tačiau kiti neslepia optimizmo: "Sutvarkys pagaliau tą šiukšlyną", "Jėga, bus gražu."

Aukštoji trijulė A.Juozapavičiaus pr. 139A, kur kadaise veikė automobilių servisas, kyla pagal projektą, visuomenei pristatytą dar prieš dvejus su puse metų, ir dėl aukštingumo sulaukusį tiek bendruomenės pasipriešinimo, tiek Kauno regioninės architektūros tarybos (RAT) pastabų.

Per pusantrų metų čia atsiras pirmasis šešiolikaaukštis. (Justinos Lasauskaitės nuotr.)

RAT išvadose tuomet nurodė, kad projektas neatitinka Architektūros įstatyme įtvirtinto urbanistinio integralumo kriterijaus, pasigesta sklypo erdvinės-estetinės ir kraštovaizdžio poveikio analizės, harmoningo ryšio su aplinka.

Vienas šešiolikaaukščių projekto autorių architektas Gintautas Natkevičius "Kauno dienai" teigė, kad į Kauno RAT priekaištus buvo atsakyta, ir tuomet gautas statybos leidimas.

Ką mes dabar galime padaryti? Teisiškai – nieko. Yra išduotas statybos leidimas. Ar mes gulsime į tas duobes?

Anot jo, projekte po pristatymo ir svarstymo iš esmės nieko nekeista. Pirmasis komplekso statinys galėtų būti baigtas per pusantrų metų.

"Ką mes dabar galime padaryti? Teisiškai – nieko. Yra išduotas statybos leidimas. Ar mes gulsime į tas duobes? Statybų jau nesustabdysi", – sakė Šančių bendruomenės narė ir pastebėjo, kad per vėlai susibūrė stipri bendruomenė. Ji apgailestavo, kad išduodant statybos leidimą net nebuvo atsižvelgta į RAT rekomendacijas.

"Visame mieste vyksta labai nedarnus vystymasis, kai į užstatytas ir seniai susiklosčiusias gatveles įterpiami daugiabučiai. Iš karto kyla transporto parkavimo, šviesos problemų. Tai vyksta visuose mikrorajonuose. Statybos jau prasidėjusios, jau rausiamos pamatų duobės", – teigė šančiškė.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Žemės sklypas prie geležinkelio tilto daugiaaukščio statybai buvo pradėtas matuoti dar prieš trylika metų. Tuomet investuotojas buvo užsimojęs statyti iki 30 aukštų pastatą.

VizualizacijaNAUJAUSI KOMENTARAI

Taip

Taip portretas
Nauji barakai. Tik į aukštį.

Is kur

Is kur portretas
PASIBAISEJAU Is kur tiek bukaprociu ? Matomai pilna komentuojanciu pienburniu .Kurie net neturi supratimo apie nieka Zino is nosies i burna ir jiems gerai Baisi arhitektura Savivaldybes mafija siauteja drasiai po Kauna ir kraunasi turtus .Gadina miesta VANDALAI. Geriausia vieta jiems butu Pravieniskes ilgiems metas Nelieciamoji mafija .Kaip nesuprasi jog tu esi paprastas zmogus o is taves saipomasi ir tu esi niekas Betono mafija valdo Kauna o duxeliai pritaria

Šančių gyventojas

Šančių gyventojas portretas
Kelios nukvakę šančių bobelės tai ne bendruomenė ir neatspindi daugumos nuomonės. Labiausiai čia piktinasi koncervatnykai, kurie vis dar negali susitaikyti, kad antra kadencija mieste dirba normalus meras, o ne koncervų statytiniai. Labai šaunu, kad šančiai tvarkosi, gražėja.
VISI KOMENTARAI 113
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių