Rudens nuotykiai Kaune: rekomendacijos vaizdingiems pasivaikščiojimams

 • Teksto dydis:

Spalvų įvairove ir šešėlių žaismu žavintis ruduo įsibėgėjo – dabar kaip niekad smagu čežinti medžių šakas jau palikusius lapus ir grožėtis atsiveriančiais vaizdais, kuriuos pamiršome per vasarą. O gal niekuomet nebuvome atradę?

Kaip rašoma visit.kaunas.lt puslapyje, artimiausią laisvą dieną rekomenduojama įsijausti į keliautojo vaidmenį, apsiauti patogius batus, pripildyti termosą gardžia arbata ir patraukti kaunastiškais maršrutais. Gal dar liko neišbandytų iliustruotų gidų, kuriuos galite rasti čia.

O gal norite tiesiog paklaidžioti? Fotografas Andrius Aleksandravičius ir gidė Neringa Daniulaitienė papasakojo, ką jie rekomenduotų norintiems atrasti rudenišką Kauno veidą.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Objektyvui draugiškos vietos

A. Aleksandravičius, kurio objektyvas kasdien gaudo kvapą gniaužiančius vaizdus, įdomių maršrutų žino tikrai daugiau už vidutinį miestietį. Rudeniškoms fotosesijoms jis visgi visų pirma rekomenduoja „seną gerą“ Laisvės alėją – tik suskubkite greičiau už tuos, kurie lapus nori sušluoti.

Nuostabių kadrų garantuoja ir vaizdingasis Ąžuolynas nuo pat Parodos g. iki Studentų miestelio. 

Na, o trečias fotografo rekomendacijų sąraše – puošnusis baroko kompleksas Pažaislyje, kurio grožio formulė – ne tik bažnyčia ir vienuolynas, bet ir įspūdinga architektūrą supanti gamta. Ir palei Kauno marias pasivaikščioti, vis sustojant papozuoti – puiki idėja.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Kaunas kaip paveikslas

Gidė N. Daniulaitienė, puikiai išmananti literatūrinius – ir tiesiog meninius – Kauno kelius ir takelius, rudenišką pasivaikščiojimą siūlo pradėti nuo E. Ožeškienės gatvės ties Evangelikų reformatų bažnyčia – ar žinote, kad ją, kaip ir Kauno Kristaus prisikėlimo baziliką, projektavo latvių kilmės architektas Karolis Reisonas? Galbūt… Bet ar esate atradę prie pat bažnyčios esančius laiptus link Žaliakalnio?

Drąsiai kilkite aukštyn į A. Mackevičiaus gatvę, vedančią link vaizdingojo Pelėdų kalno, atskleidžiančio puikias Kauno panoramas. O pati gražiausia atsiveria iš skulptoriaus J. Zikaro namų-muziejaus terasos. Muziejus ką tik atnaujintas ir laukia svečių.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Netikėtų vaizdų apstu ir grįžus nuo kalno į Kauno centrą. N. Daniulaitienė išduoda, kad mėgsta vesti keliautojus į Lietuvos radijo pastato kiemą S. Daukanto gatvėje: „Kol nieko neišdygo vietoj „Merkurijaus“, atsiveria milijono vertas vaizdas į „Pažangos“ rūmus ir „Pienocentro“ rūmus, labai graži perspektyva.“

 

Dar viena stotelė rudens mylėtojams – Panemunės tiltas, nuo kurio atsiveria rudens grožis, sėkmės atveju praturtinamas ir ilgesingu traukinio dundėjimu. Kaip ir A. Aleksandravičius, N. Daniulaitienė pataria nepamiršti tokių vasarą pamėgtų vietų kaip Kauno marios ir jų apylinkės. Pavyzdžiui, tas pats Pažaislis nuo Girionių rudenį dar gražesnis. Paveikslo vertas!

Kaip skelbia Turizmo informacijos centras, paskutinės rekomendacijos šį spalį tebūnie nuo jų kolektyvo. Pirmiausiai tai – kiemas Laisvės alėjoje, kuriame telpa ne tik gotikinė Šv. Gertrūdos bažnytėlė ir įspūdinga žvakių šventovė joje, bet ir spalvą diriguojama metų laikų keičianti mūrinė siena. Lyg gyvas atvirukas – ar dar vienas įspūdingas Kauno paveikslas.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Kita visus metus įdomi, bet rudenį savo nuotaika ir atmosfera išties nepakartojama vieta – Ramybės parkas, arba Senosios Kauno kapinės. Kadaise čia laidoti keturių konfesijų tikintieji, iki šiandien čia stovi mečetė ir dvi ortodoksų cerkvės, o istorinę atmintį žadina gatvės meno kūriniai. Galima klaidžioti ir klaidžioti – ar prisėsti ant suolelio ir pamąstyti apie Kauno daugiasluoksnį kūną.

A. Aleksandravičiaus nuotr.


Šiame straipsnyje: kaunasvaizdingos vietosturizmas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių